Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Today · 12:00 PM UTC
War At The Shore
Today · 1:00 PM UTC
Heartland National Duals
Today · 2:00 PM UTC
Midwest Classic Nationals
Today · 9:00 PM UTC
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Today · 10:30 PM UTC
Journeymen World Classic Duals
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Wolf Classic Kickoff
Tomorrow · 1:30 PM UTC
Coppell Spring Jam
Tomorrow · 4:00 PM UTC
2024 SCC Women`s Wrestling Open
Tomorrow · 7:00 PM UTC
2024 Pittsburgh Wrestling Classic
Apr 4-7, 5:30 PM UTC
NYWA MN Youth State
Apr 4-7, 11:00 PM UTC
Reno Worlds
Apr 5-7, 6:30 AM UTC
European Qualifiers
Apr 5-7, 12:00 PM UTC
NHSCA High School Nationals
Apr 5-7, 1:00 PM UTC
U15, U17 & U19 Canadian Wrestling Champ
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Connor Peery
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Elk Mound
Elk Mound Youth Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
W
F 7-1 1:56
E. Niles
Ladysmith Elementary
Ladysmith Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
47-55
03/02
W
F 7-0 2:39
T. Kautzer
Medford
Ladysmith Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
47-55
03/02
W
F 2-2 0:35
I. Hilgart
Chequamegon youth wrestling cl
Ladysmith Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
47-55
01/28
W
F 13-0 2:46
Z. Green
Amery
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 5
45-48
01/28
W
DEC 7-5 SV
I. Laursen
Clear Lake
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 3
45-48
01/28
W
DEC 9-2
B. Wilcoxson
Boyceville
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 2
45-48
01/20
W
F 5-0 0:38
L. Newgard
Glenwood City Toppers Wrestlin
Bloomer/Colfax Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
48-52
01/20
W
F 10-0 3:00
L. Munholand
Bloomer/Colfax
Bloomer/Colfax Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
48-52
01/20
W
DEC 7-4
M. Aune
Cochrane Fountain City
Bloomer/Colfax Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
48-52
01/13
W
F 2-0 0:20
A. Sandberg
Mondovi Eleva-Strum
Boyceville WrestleRAMA
Placement Matches (8 Man)
47-56
01/13
W
DEC 3-2
B. Bauer
Mondovi Eleva-Strum
Boyceville WrestleRAMA
Semis & 1st WB (8 Man)
47-56
01/13
W
F 2-0 0:17
L. Newgard
Glenwood City
Boyceville WrestleRAMA
Quarterfinals (8 Man)
47-56
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
W
F 2-0 0:24
A. Goessl
Owen-Withee
Abby/Colby Youth Wrestling Tournament
Round 5
39-42
02/19
W
F 5-0 0:22
J. Langbecker
Marathon Youth Wrestling
Abby/Colby Youth Wrestling Tournament
Round 3
39-42
01/29
W
F 2-0 0:19
L. Wirtz
Menomonie Wrestling Club
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 4
40-43
01/29
W
F 2-0 0:43
J. Thompson
Chetek-Weyerhaeuser
Menomonie Whitetail Youth Challenge
Round 3
40-43
01/21
L
DEC 10-5
G. Yang
Team Yang
Bloomer Colfax Youth Open
Round 3 (4 Man)
40-43
01/21
L
MD 10-2
B. Bauer
Mondovi Eleva-Strum
Bloomer Colfax Youth Open
Round 2 (4 Man)
40-43
01/21
L
MD 9-0
A. Warner
Amery
Bloomer Colfax Youth Open
Round 1 (4 Man)
40-43
01/14
W
F 2-0 0:46
B. Bauer
Mondovi
Boyceville Wrestlerama
Round 3 (4 Man)
40-43
01/14
W
F 5-0 0:39
J. Rasmussen
SVEPC
Boyceville Wrestlerama
Round 2 (4 Man)
40-43
01/14
W
F 11-0 1:19
L. Wirtz
Menomonie Wrestling Club
Boyceville Wrestlerama
Round 1 (4 Man)
40-43
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Takedown Of The Week
Nov 8, 2023
2023-24 Nebraska Wrestling
Nov 8, 2023
2023-24 Cornell Wrestling
Nov 1, 2023