Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Danko Tokin
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2019-2020
Team Name
Minnesota
Summit Wrestling
Woodbury
Woodbury
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/17
L
F 9-3 3:58
R. Busby
Iron Youth Wrestling Club
MN/USA 6U-16U Folkstyle State Tournament
Round 6
136
03/17
W
Replay
F 8-4 3:25
K. Hampton
Farmington Wrestling Club
MN/USA 6U-16U Folkstyle State Tournament
Round 3
136
03/17
W
F 8-3 0:51
F. Miller
White Bear Lake Wrestling
MN/USA 6U-16U Folkstyle State Tournament
Round 2
136
02/10
W
F 2-0 0:38
R. Robbe
Mounds View
2024 SEC JV Conference Tournament
Placement Matches (12 Man)
127
02/10
L
DEC 4-2
X. Vang
Woodbury
2024 SEC JV Conference Tournament
Semis & 2nd WB (12 Man)
127
02/10
W
F 2-0 0:47
L. Doo
White Bear Lake
2024 SEC JV Conference Tournament
Quarterfinals (12 Man)
127
02/10
W
F 2-0 1:45
E. Fang
Forest Lake
2024 SEC JV Conference Tournament
Round 1 (12 Man)
127
02/09
L
F 9-17 5:30
T. Sasse
Elk River
Minnetonka Quad
Round 1 (4 Team)
133
02/09
W
F 4-1 1:03
D. Romero
Minnetonka
Minnetonka Quad
Round 3 (4 Team)
133
02/09
W
F 18-6 4:53
W. Hendrickson
Minnetonka
Minnetonka Quad
Round 3 (4 Team)
172
02/01
L
F 0-0 1:27
L. Brooks
Park
Woodbury Tri
Round 1
127
01/27
L
DEC 6-5
K. Gau
Minneapolis Roosevelt
2024 MNGWL Region 5 Qualifier
3rd Place
127
01/27
W
DEC 4-2 TB1
K. Pak
Stillwater
2024 MNGWL Region 5 Qualifier
Round 5 WB
127
01/27
W
F 4-0 3:00
T. Rutherford
Eden Prairie
2024 MNGWL Region 5 Qualifier
Round 4 WB
127
01/27
L
F 4-0 2:47
S. Helmer
Mounds View
2024 MNGWL Region 5 Qualifier
Quarters
127
01/19
L
F 0-0 4:57
T. Reed
Apple Valley
Woodbury Tri
Round 1
127
01/12
W
F 4-0 2:22
T. Bass
Cambridge-Isanti
Woodbury Triangular
Round 1
133
12/29
L
DEC 6-0
M. Deutsch
New Prague
2023 Rumble on the Red - JV
QTRS & WB4
127
12/29
W
M FOR 0-2
A. souza
Pelican Rapids
2023 Rumble on the Red - JV
R3 & WB3
127
12/28
W
DEC 5-1
C. Hyatt
Willmar
2023 Rumble on the Red - JV
WB2
127
12/28
W
DEC 15-9
C. Fleck
Bismarck St Mary`s
2023 Rumble on the Red - JV
R2 & WB1
127
12/16
L
F 2-0 0:19
T. Becker
Chippewa Falls
Somerset HS Invite
Round 3
132
12/16
L
DEC 8-6
S. Beaver
Ashland
Somerset HS Invite
Round 5
132
12/15
W
MD 13-5
B. Scheffel
Spooner
Somerset HS Invite
Round 1
132
12/15
L
F 2-0 1:27
S. Wood
Clear Lake
Somerset HS Invite
Round 2
132
12/09
L
DEC 9-5
S. Peterson
Maple River/USC
Ethan Herman Memorial Tournament Girls and JV 2023
Round 5
139
12/09
W
F 4-6 2:31
S. Scherping
Dassel-Cokato-Litchfield
Ethan Herman Memorial Tournament Girls and JV 2023
Round 4
139
12/09
W
F 6-2 1:43
E. Hall
Chaska-Chan Stormhawks
Ethan Herman Memorial Tournament Girls and JV 2023
Round 3
139
12/09
L
DEC 2-1
A. Miller
Dassel-Cokato-Litchfield
Ethan Herman Memorial Tournament Girls and JV 2023
Round 2
139
12/02
L
DEC 7-5
O. Fierro-Huerta
Simley
Woodbury Duals
Round 1
127
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
TF 19-4 5:16
G. Eggum
St. Thomas Academy
MSHSL Section 3AAA
Placements
106
02/25
W
F 2-0 1:03
P. Kinsella
East Ridge
MSHSL Section 3AAA
Consi Semis
106
02/25
L
TF 20-5 3:58
T. Beissel
Hastings
MSHSL Section 3AAA
Semifinals and WB 3
106
02/25
W
F 7-0 4:59
E. Carrillo
Two Rivers
MSHSL Section 3AAA
Quarterfinals and WB 1
106
02/06
L
F 0-0 2:31
D. Germain
Eagan
Woodbury Quad
Round 1
113
01/16
L
F 0-0 1:15
G. Eggum
Stillwater
Stillwater @ Woodbury
Round 1
106
01/07
W
F 5-1 2:28
M. Teal
Rochester Century
Cannon Falls Invitational
Placement
106
01/07
L
F 4-0 2:27
J. Saulter
Rosemount
Cannon Falls Invitational
Semifinal
106
01/07
L
F 8-0 2:52
A. Parish
Cannon Falls
Cannon Falls Invitational
Round 2 (5 Man)
106
01/02
L
F 0-0
L. Brooks
Park
Woodbury Quad
Round 1
113
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/29
L
Replay
DEC 7-6
J. Chaon
Leroy
2022 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 4
116-116
06/29
L
Replay
DEC 2-1
J. VonArx
Byron
2022 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 3
116-116
06/28
W
Replay
F 4-0 0:36
T. Kruse
Mount Horeb/Barneveld
2022 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 2
116-116
06/27
W
Replay
F 5-0 1:07
T. Kruse
Mount Horeb/Barneveld
2022 Malecek Team Duals
Finals (2 Team)
113
06/27
L
Replay
F 5-0 1:43
A. Maanum
Park Rapids
2022 Malecek Team Duals
Round 3 (4 Team)
113
06/27
L
Replay
F 2-0 0:09
N. Svir
Thief River Falls
2022 Malecek Team Duals
Quarterfinals (8 Team)
113
06/27
L
Replay
F 2-0 1:17
C. Koepp
Random Lake
2022 Malecek Team Duals
Round 1 (4 Team)
113
06/27
L
Replay
F 2-0 0:47
C. Vandemark
Ankeny Centennial B
2022 Malecek Team Duals
Round 2 (4 Team)
113
02/18
L
MD 18-7
L. Gilbertson
Eagan
MSHSL Team Section 3AAA
Quarterfinals (8 Team)
138
02/18
W
DEC 12-7
S. Soldier
Hastings
MSHSL Team Section 3AAA
Semifinals (8 Team)
132
01/08
L
F 2-0 1:09
B. Grabau
Pine Island
Cannon Falls Invitational
Placement
138
01/08
L
DEC 9-3
B. Robinson
Rochester John Marshall
Cannon Falls Invitational
Semifinal
138
01/08
L
F 6-0 3:31
E. Horn
Rosemount
Cannon Falls Invitational
Round 3
138
01/08
W
F 2-2 1:15
M. Tamke
Austin
Cannon Falls Invitational
Round 2 (5 Man)
138
12/29
L
DEC 9-4
B. Lorentzen
Byron
2021 Rumble on the Red - JV
QTRS & WB4
132
12/29
W
TF 22-6 3:44
B. Borman
St. Thomas Academy
2021 Rumble on the Red - JV
R3 & WB3
132
12/29
L
F 14-2 3:50
C. Richter
Rapid City Stevens
2021 Rumble on the Red - JV
R2 & WB1
132
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/15
L
DEC 5-0
G. Felder
Harrisburg Youth Wrestling
Yellowjacket Nationals 2019 Midwest Tour
Placement Matches (16 Man)
85
12/14
W
DEC 2-0 SV
H. Peterson
STMA
Yellowjacket Nationals 2019 Midwest Tour
Semis & 3rd WB (16 Man)
85
12/14
W
DEC 4-0
K. Pak
Stllwater Area Wrestling
Yellowjacket Nationals 2019 Midwest Tour
Quarters & 1st WB (16 Man)
85
12/14
W
DEC 9-2
O. Smith
STMA
Yellowjacket Nationals 2019 Midwest Tour
Round 1 (16 Man)
85
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023