Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Rocco Visci
Results
High School Results
Season
2018-2019
2017-2018
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
W
DEC 7-5 SV
E. Simes
---
MSHSL Section 6AA
Placements
120
02/23
W
DEC 8-2
D. Schmitt
Albany
MSHSL Section 6AA
Semifinals and WB 3
120
02/23
W
TF 17-1 2:58
Z. Brown
Annand-M Lk Lightning
MSHSL Section 6AA
Quarterfinals and WB 1
120
02/16
W
DEC 8-2
E. Oswald
Foley
MSHSL Section 6AA Team
Semifinals (16 Team)
120
02/16
W
TF 16-1
J. Bunde
Annand-M Lk Lightning
MSHSL Section 6AA Team
Quarterfinals (16 Team)
126
01/25
W
DEC 7-4
L. Parent
Princeton
Mississippi 8 Conference Tournament
1st Place
120
01/25
W
DEC 12-5
S. Essendrup
---
Mississippi 8 Conference Tournament
Semifinals
120
01/25
W
DEC 6-1
G. Hajek
Cambridge-Isanti
Mississippi 8 Conference Tournament
Quarterfinals
120
01/19
W
MD 14-6
J. Roehl
Willmar
Hutchinson/BLHS Invitational - Varsity
Finals 3rd Place
126
01/19
L
DEC 15-8
J. Miley
Willmar
Hutchinson/BLHS Invitational - Varsity
Round 3
126
01/19
W
F 2-0 1:21
C. Roth
Marshall
Hutchinson/BLHS Invitational - Varsity
Round 1
126
01/11
W
F 8-2 1:45
E. Trout
United North Central Warriors
2019 Rick Lee Varsity Duals
Round 4 (16 Team)
132
01/11
W
F 6-5 1:41
D. Eager
Bloomington Kennedy
2019 Rick Lee Varsity Duals
Round 6 (16 Team)
132
01/11
W
MD 13-2
B. Barlund
Frazee
2019 Rick Lee Varsity Duals
Round 2 (16 Team)
132
01/11
L
F 0-2 2:41
A. Johnson
---
2019 Rick Lee Varsity Duals
Round 1 (16 Team)
126
01/11
W
MD 13-1
G. Undeberg
Badger-GB-MR
2019 Rick Lee Varsity Duals
Round 3 (16 Team)
132
01/11
W
MD 15-3
L. Gross
Blackduck-Cass Lake Bena Bears
2019 Rick Lee Varsity Duals
Round 5 (16 Team)
132
12/08
L
F 7-2 2:42
J. Penk
Sartell
Big Lake Invite
Placement Matches (8 Man)
132
12/08
W
F 14-6 3:19
C. Shockman
Rush City/Braham
Big Lake Invite
Semis & 1st WB (8 Man)
132
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/27
W
DEC 7-1
T. Jahn
Holmen
2018 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 4
128-131
06/27
W
DEC 4-0
J. Stadsvold
Minnewaska
2018 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 3
128-131
06/26
L
DEC 8-7
K. Adkins
---
2018 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 2
128-131
03/17
L
DEC 9-6
B. Dagel
---
MN Cadet Junior & Women State Folkstyle
Round 6
120
03/17
W
DEC 14-10
D. Schultz
---
MN Cadet Junior & Women State Folkstyle
Rd 5
120
03/17
L
TF 17-2 5:29
C. DeBlaere
---
MN Cadet Junior & Women State Folkstyle
Rd 4
120
03/17
W
F 11-2 2:40
G. Olson
---
MN Cadet Junior & Women State Folkstyle
Rd 2
120
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020