Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Connor Olivares
Results
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Backyard Boyz
Backyard Boyz Black
Big Man WC
Big Man Wrestling
Doral
Maximum Performance
TNWC Pipa
Team Florida
Wellington
Wellington Community HS
Wellington Community Hs
Wellington High School Wrestli
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
DEC 3-2 TB1
D. DeSantis
William T Dwyer
FHSAA 3A R3
Round 4 (semis and WB)
215
02/24
W
F 4-0 2:14
G. PRADO
Cypress Creek H S
FHSAA 3A R3
Round 3 (16 man)
215
02/23
L
F 4-1 5:40
R. Smith
Martin County
FHSAA 3A R3
Round 2 (quarters and WB)
215
02/23
W
DEC 4-2 UTB
L. Silva
Colonial
FHSAA 3A R3
Round 1 (16 Man)
215
02/15
W
MD 11-3
J. Acosta-Turcios
John I Leonard
FHSAA 3A D12
Placements
215
02/15
W
F 1-0 3:55
J. Fisher
Boca Raton Community H S
FHSAA 3A D12
Round 5 (Consi Semis)
215
02/15
L
DEC 4-3 UTB
N. Boselli
Olympic Heights
FHSAA 3A D12
Round 4 (Semis and WB3)
215
02/15
W
F 2-0 0:14
O. Yamshchikov
Santaluces
FHSAA 3A D12
Round 2 (Quarters and WB1)
215
02/03
W
DEC 3-2
N. Boselli
Olympic Heights
2024 PBCWHOF Championships
5th Place Match
215
02/03
L
DEC 4-2
D. DeSantis
William T. Dwyer
2024 PBCWHOF Championships
Saturday 6th WB
215
02/03
L
DEC 11-4
J. Bien-Aime
Palm Beach Gardens
2024 PBCWHOF Championships
Saturday Semis
215
02/03
W
DEC 1-0
R. Jones
Jupiter
2024 PBCWHOF Championships
Friday R4
215
02/02
W
F 5-1 3:22
J. Maldonado
Lake Worth
2024 PBCWHOF Championships
Friday R2
215
02/02
W
F 2-0 1:09
A. Colucci
The Benjamin School
2024 PBCWHOF Championships
Friday R1
215
01/27
W
DEC 8-4
N. Boselli
Olympic Heights
9th Annual Tri-County Invitational
5th Place Matches
215
01/27
L
DEC 3-2
J. Bien-Aime
Palm Beach Gardens
9th Annual Tri-County Invitational
8th Wrestleback (64 Man)
215
01/27
L
F 12-4 1:25
M. Mocco
Cardinal Gibbons
9th Annual Tri-County Invitational
Semis
215
01/27
W
F 4-0 3:32
T. Mancini
South Plantation
9th Annual Tri-County Invitational
Round 6A Quarters
215
01/26
W
F 4-0 3:42
C. Delgado
Miami Southridge HS
9th Annual Tri-County Invitational
Round 4 Champ & WB (64 Man)
215
01/26
W
F 14-1 2:41
J. Perez
South Fork
9th Annual Tri-County Invitational
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
215
01/19
W
Replay
DEC 7-3
C.
Harmony
FHSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
215
01/19
L
Replay
TF 16-1 3:52
S. Bartelt
South Dade
FHSAA State Dual Championships
Semifinals (8 Team)
215
01/12
W
DEC 5-3
R. Jones
Jupiter
3A Region 3 Dual Tournament
Round 1
215
01/06
L
F 3-2 2:26
H. Noel
Heritage
Cradle Cancer Invitational 2024
Placement Matches (32 Man)
215
01/06
L
F 4-3 3:59
V. Piekh
Charlotte Hs
Cradle Cancer Invitational 2024
6th Wrestleback (32 Man)
215
01/06
W
F 4-1 2:17
T. Duke
Minisink Valley
Cradle Cancer Invitational 2024
Semis & 5th WB (32 Man)
215
01/06
W
DEC 3-0
J. Pressley
Minisink Valley
Cradle Cancer Invitational 2024
4th Wrestleback (32 Man)
215
01/06
L
DEC 7-2
C. Brunson
Palm Bay
Cradle Cancer Invitational 2024
Quarters & 3rd WB (32 Man)
215
01/05
W
F 2-0 1:33
M. Rubio
Southwest Miami
Cradle Cancer Invitational 2024
Round 2 Champ & WB (32 Man)
215
01/05
W
F 9-1 3:04
L. Edmonds
Ft Pierce Westwood
Cradle Cancer Invitational 2024
Round 1 (32 Man)
215
12/09
W
Replay
DEC 1-0
L. Glassmeyer
Winter Park
2023 Danny Byron Day 2
Round 3 (6 Man)
215 Gold
12/08
L
Replay
F 4-0 4:19
J. Schulze
Camden
2023 Danny Byron Day 1
Placement Matches (8 Man)
215 Blue
12/08
W
Replay
DEC 5-0
J. Peralez
Palmetto Ridge H.S.
2023 Danny Byron Day 1
Semis & 1st WB (8 Man)
215 Blue
12/08
W
NC 0-0
J. Peralez
Palmetto Ridge H.S.
2023 Danny Byron Day 1
2nd Place Match (8 Man)
215 Blue
12/01
W
DEC 7-1
T. Nelson
Jensen Beach
Battle at the Beach Duals 2023
Round 5 (6 Team)
215
12/01
W
F 5-0 1:13
P. Swope
Seminole Ridge
Battle at the Beach Duals 2023
Round 3 (6 Team)
215
12/01
W
F 2-1 3:17
S. isaac
Port St Lucie
Battle at the Beach Duals 2023
Round 4 (6 Team)
215
12/01
W
DEC 6-3
I. Scalabrin
Ft Pierce Central
Battle at the Beach Duals 2023
Round 1 (6 Team)
215
11/26
W
DEC 4-1
L. Emile
Youth Impact Center
49th SeaHorse Open
1st & 3rd (16 Man)
215
11/25
W
DEC 2-0
A. Pineda
Miami Palmetto
49th SeaHorse Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
215
11/25
W
DEC 4-1
T. Mancini
Youth Impact Center
49th SeaHorse Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
215
11/25
W
DEC 10-4
C. Roberts
Saint Cloud
49th SeaHorse Open
Round 1 (16 Man)
215
10/28
L
F 2-0 0:45
V. Piekh
Charlotte Wrestling
Juggernaut Fall Championships
4th Wrestleback (16 Man)
215
10/28
L
DEC 5-1
H. Brand
Riverdale Training Center
Juggernaut Fall Championships
1st & 3rd (16 Man)
285
10/28
L
DEC 5-2
E. Laupepa
Flagler Wrestling Club
Juggernaut Fall Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
215
10/28
W
MD 9-1
W. Fleur
1
Juggernaut Fall Championships
4th Wrestleback (16 Man)
285
10/28
L
DEC 6-3
D. Georges
SLAM Academy Wrestling
Juggernaut Fall Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
10/28
W
F 5-1 3:54
L. Simon
Sarasota Wrestling Inc
Juggernaut Fall Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
215
10/28
W
F 5-0 2:49
M. Borrell
QUEST FOR GOLD
Juggernaut Fall Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
09/23
L
DEC 4-1
I. Scalabrin
St.Lucie Sheriff PAL
Juggernaut Wellington Qualifier
Round 5 (5 Man)
215
09/23
W
F 2-0 3:20
R. Jones
PB PAL - Bloodhounds
Juggernaut Wellington Qualifier
Round 4 (5 Man)
215
09/16
W
DEC 3-2
W. Fleur
Atlantic Coast WC
Juggernaut Somerset Qualifier
2nd Wrestleback (8 Man)
V 285
09/16
W
F 2-0 1:22
O. Blanchard
Christopher Columbus Explorers
Juggernaut Somerset Qualifier
Quarterfinals (8 Man)
V 285
09/16
L
DEC 7-6 UTB
A. Tejada
Somerset
Juggernaut Somerset Qualifier
Round 1 (6 Man)
V 215
09/09
L
Replay
DEC 8-5
C. Brunson
Palm bay
2023 Florida Super 32 Early Entry
4th Wrestleback (16 Man)
215
09/09
W
Replay
DEC 3-1
T. Nelson
Barracuda wrestling club
2023 Florida Super 32 Early Entry
Semis & 3rd WB (16 Man)
215
09/09
W
Replay
F 3-2 2:34
L. Simon
Sarasota
2023 Florida Super 32 Early Entry
2nd Wrestleback (16 Man)
215
09/09
L
Replay
DEC 3-1
H. Ortiz
St. Lucie Sheriff PAL
2023 Florida Super 32 Early Entry
Quarters & 1st WB (16 Man)
215
09/09
W
Replay
DEC 7-2
I. Scalabrin
PAL Tropics
2023 Florida Super 32 Early Entry
Round 1 (16 Man)
215
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/28
W
TF 13-0 3:24
D. McCray
IA- Cut & Grind
2023 AAU Junior Olympics Boys - DUALS
Round 4 (6 Team)
220
07/28
W
DEC 10-6
H. Ortiz
Gomez Wrestling RTC
2023 AAU Junior Olympics Boys - DUALS
Round 1 (6 Team)
220
07/28
W
DEC 7-5
T. Lewis
Team Montana
2023 AAU Junior Olympics Boys - DUALS
Round 3 (6 Team)
220
06/21
W
Replay
F 2-0 0:48
M. Johnsen
Glynn Coastal
2023 AAU Scholastic Duals
Round 3 (6 Team)
220
06/21
W
Replay
DEC 3-0
B. Slou
Oswego High
2023 AAU Scholastic Duals
Round 2 (6 Team)
220
06/21
W
Replay
F 2-0 0:44
N. Blanca
Goon Squad
2023 AAU Scholastic Duals
Placement Matches (16 Team)
220
06/21
L
Replay
FOR 1-1
H. Brand
Riverdale
2023 AAU Scholastic Duals
Round 5 (6 Team)
220
06/21
L
FOR 0-0
C. Natali
Austintown Fitch Falcons
2023 AAU Scholastic Duals
Round 1 (16 Team)
220
06/21
W
Replay
F 2-0 0:37
E. Sanabria
Bulldog Wrestling
2023 AAU Scholastic Duals
Round 1 (6 Team)
220
06/21
W
Replay
F 2-0 0:58
C. Bender
Springboro 1
2023 AAU Scholastic Duals
Round 4 (6 Team)
220
06/21
W
Replay
F 2-1 2:52
N. Boselli
Cowboy Forever
2023 AAU Scholastic Duals
Round 3 (16 Team)
220
06/08
W
Replay
F 4-0 0:51
D. Godbolt
Kowboy Jakes
2023 Knockout Summer Slam
Round 2 (8 Team)
220
06/08
L
Replay
F 6-0 3:39
A. Wolfe
Deland Bulldog Wrestling Club
2023 Knockout Summer Slam
Round 3 (8 Team)
220
06/08
L
Replay
F 7-1 1:26
C. Grubbs
Funky Monkey
2023 Knockout Summer Slam
Round 6 (8 Team)
220
06/08
W
Replay
F 2-0 4:22
E. Mesa
Team Osceola Gateway Wrestling Club
2023 Knockout Summer Slam
Quarters & WB (16 Team)
220
06/08
W
Replay
DEC 4-2
C. Roberts
Team Kombat
2023 Knockout Summer Slam
Round 5 (8 Team)
220
06/08
L
Replay
F 2-0 1:48
H. Noel
Heritage Wrestling Club
2023 Knockout Summer Slam
Placement (16 Team)
220
06/08
W
Replay
F 4-2 3:09
D. Edenfield
Camden Gold
2023 Knockout Summer Slam
Round 4 (8 Team)
220
06/08
W
Replay
DEC 8-2
C. Roberts
Team Kombat
2023 Knockout Summer Slam
Semis & WB (16 Team)
220
06/08
L
F 7-2 1:30
A. Gardner
A`Dale
2023 Knockout Summer Slam
Round 1 (8 Team)
220
06/04
W
F 2-0 0:48
S. Jensen
Treasure Coast Wrestling Club
Big Man IBT Wrestling Tournament
Round 2 (3 Man)
220
06/04
L
F 4-0 2:07
J. III
Big Man Wrestling
Big Man IBT Wrestling Tournament
Round 1 (3 Man)
220
06/03
W
F 8-1 2:15
R. Jean
Nova
Big Man Folkstyle Duals
Round 2 (8 Team)
220
06/03
L
F 4-0 1:14
J. Arrelano
Tampa Bay Tigers WC
Big Man Freestyle Duals
Round 3 (3 Team)
285
06/03
W
F 4-0 1:04
n. boselli
Cowboy Forever
Big Man Folkstyle Duals
Placement Matches (8 Team)
220
06/03
W
F 4-1 1:04
L. Pike
AAWA/Braden River/Spec Ops
Big Man Folkstyle Duals
Cross Bracket (8 Team)
220
06/03
W
TF 10-0 0:56
L. Cassidy
PAL Tropics
Big Man Freestyle Duals
Round 1 (3 Team)
220
05/29
L
Replay
DEC 5-3 TB2
V. Grist
Eastern NC Wrestling
2023 NHSCA National Duals
RR Rnd 3
220 lbs
05/28
W
Replay
F 3-1 5:01 SV
A. Ortiz
American Dream Wrestling Club
2023 NHSCA National Duals
RR Rnd 2
220 lbs
05/28
W
Replay
DEC 4-3
C. Baumann
Team Bro
2023 NHSCA National Duals
RR Rnd 1
220 lbs
05/27
W
Replay
DEC 6-2
a. ortiz
The Fort Hammers
2023 NHSCA National Duals
RR Rnd 3
220 lbs
05/27
L
Replay
F 6-0 2:10
L. Thomas
Barnesville
2023 NHSCA National Duals
RR Rnd 2
220 lbs
05/27
L
Replay
DEC 8-4
C. Stuchal
Team Big Dills - SFWC
2023 NHSCA National Duals
RR Rnd 1
220 lbs
04/15
W
TF 10-0 1:11
V. Poppel
Seminole Ridge
Wellington Freestyle Duals
Round 1 (8 Team)
215
04/15
L
DEC 4-0
N. Chen
Youth Impact Center Orange
Wellington Freestyle Duals
Round 3 (8 Team)
215
04/15
W
DEC 8-0
K. Breton
Golden Bears
Wellington Freestyle Duals
Finals (2 Team)
215
04/15
W
DEC 13-5
A. Flores
Miami Wrestling Club Black
Wellington Freestyle Duals
Round 2 (8 Team)
215
04/15
L
F 6-0 0:37
A. Kooby
Douglas
Wellington Freestyle Duals
Placement Matches (8 Team)
215
03/03
L
Replay
DEC 3-1 SV
A. Benito
Columbus
FHSAA State Championships
1st WB (16 Man)
3A 220
03/02
L
Replay
DEC 2-1
S. Armstrong
Bartram Trail
FHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
3A 220
01/28
L
F 1-0 3:32
A. Benito
Christopher Columbus HS
8th ANNUAL TRICOUNTY INVITATIONAL
R6 - 4th WB
220
01/28
W
DEC 3-0
D. Diaz
Miami Beach Senior
8th ANNUAL TRICOUNTY INVITATIONAL
R5 - 3rd WB
220
01/27
W
F 0-0 0:23
s. chowdhury
Lincoln Park Academy
8th ANNUAL TRICOUNTY INVITATIONAL
R3 - 2nd WB
220
01/27
L
F 2-2 1:38
K. Hernandez
Barbara Goleman
8th ANNUAL TRICOUNTY INVITATIONAL
R2 - A 2nd Champ
220
01/14
W
F 2-0 3:10
R. Aguirre
Royal Palm Beach
Rumble at the Ridge
1st Place Matches
220
01/14
W
F 2-0 2:59
T. Shines
Santaluces
Rumble at the Ridge
Boys R4a Semis
220
11/26
W
FOR 0-0
E. Blanco
Eagle Empire Wrestling
48th Annual Seahorse Open
Placement Matches (16 Man)
220
11/26
W
DEC 10-3
B. Lopez
Miami Wrestling Club
48th Annual Seahorse Open
Placement Matches (8 Man)
220
11/26
W
DEC 11-9
J. Gonzalez
Cougar Claw
48th Annual Seahorse Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
220
11/25
W
F 2-0 0:12
K. Lorthe
Wrestling University
48th Annual Seahorse Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
220
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/04
W
F 2-0 1:24
L.
Hero PAL
2022 Backyard Boyz Summer Duals 1
Round 1 (10 Team)
220
06/04
L
F 4-0 1:56
N. Lyle
Tampa Rivals WC
2022 Backyard Boyz Summer Duals 1
Round 5 (10 Team)
220
06/04
W
F 2-0 0:27
B. Cox
Backyard Boyz Grey
2022 Backyard Boyz Summer Duals 1
Round 8 (10 Team)
220
06/04
L
F 2-0 1:16
L. Walters
Polk County WC
2022 Backyard Boyz Summer Duals 1
Round 4 (10 Team)
220
06/04
W
F 4-0 2:25
M. Morales
Iron Will WC
2022 Backyard Boyz Summer Duals 1
Round 6 (10 Team)
220
06/04
L
F 2-0 0:38
C. Grubbs
AAWA/SPEC OPS/YOUNG GUNS
2022 Backyard Boyz Summer Duals 1
Round 3 (10 Team)
220
06/04
L
F 2-4 2:56
H. RANDOLPH
Manatee Mafia WC
2022 Backyard Boyz Summer Duals 1
Round 9 (10 Team)
220
01/08
L
F 6-1 0:28
C. Johnson
American Heritage School (Delray Beach)
2022 Stallion Super Slam
4th Wrestleback (16 Man)
220
01/08
W
F 4-0 1:35
T. Clark
Miami Norland
2022 Stallion Super Slam
Semis & 3rd WB (16 Man)
220
01/08
L
F 5-0 1:31
M. Pierce
Monarch
2022 Stallion Super Slam
Quarters & 1st WB (16 Man)
220
12/04
L
F 2-0 0:57
M. Daceus
Ft Pierce Central
Jensen Beach JV Tourney
Placement Matches (8 Man)
220
12/04
W
F 2-2 1:39
T. Nelson
Jensen Beach
Jensen Beach JV Tourney
Semis & 1st WB (8 Man)
220
12/04
W
F 8-13 5:05
N. Lewis
Wellington Community Hs
Jensen Beach JV Tourney
Quarterfinals (8 Man)
220
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020