Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 4:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Walker Forsythe
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
Terre Haute Red
Terre Haute South
Terre Haute South (1)
Terre Haute South Vigo
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/17
W
Replay
F 2-0 0:34
J. Garrett
Hernando Wrestling
2022 AAU Scholastic Duals
Round 4 (10 Team)
160
06/17
W
Replay
DEC 5-3
M. Kobelt
John Glenn Wrestling
2022 AAU Scholastic Duals
Round 9 (10 Team)
160
06/17
W
Replay
TF 17-2 5:23
J. Fernandez
Eagles Wrestling C2
2022 AAU Scholastic Duals
Round 6 (10 Team)
160
06/17
L
Replay
F 2-0 1:13
C. Jones
Montana Williston
2022 AAU Scholastic Duals
Semis & WB (16 Team)
160
06/17
L
Replay
F 12-2 3:57
M. Hutchison
Cascade HS
2022 AAU Scholastic Duals
Round 3 (10 Team)
160
06/17
W
Replay
F 2-0 1:55
C. Barton
Jay County
2022 AAU Scholastic Duals
Placement (16 Team)
160
06/17
L
Replay
F 10-3 4:17
S. Reiheld
Rootstown Raiders
2022 AAU Scholastic Duals
Champ Round 1 (16 Team)
160
06/17
L
Replay
TF 18-3 4:46
M. Duggan
Bubbletown Mat Club
2022 AAU Scholastic Duals
Round 8 (10 Team)
160
06/17
L
Replay
F 15-1 2:33
L. Rosario
Golden Bears
2022 AAU Scholastic Duals
Quarters & WB (16 Team)
160
06/17
W
Replay
F 2-0 0:46
G. Houle
North Dakota Border Brawlers
2022 AAU Scholastic Duals
Round 2 (10 Team)
160
06/17
L
Replay
F 7-0 1:32
A. Barford
Columbus St. Francis DeSales
2022 AAU Scholastic Duals
Round 7 (10 Team)
160
02/05
L
DEC 11-5
J. Grant
New Albany
IHSAA Regional @ Bloomington South Regional
Quarters (8 Man)
152
01/29
L
F 7-6 4:48
J. Whitesell
---
IHSAA Sectional @ Bloomington North Sectional
Placement Matches
152
01/29
W
DEC 8-6
M. Neidigh
Edgewood
IHSAA Sectional @ Bloomington North Sectional
Consi Semis
152
01/29
L
DEC 7-1
L. Cain
---
IHSAA Sectional @ Bloomington North Sectional
Semis and WB
152
01/29
W
F 2-2 1:32
J. Hastings
Terre Haute North Vigo
IHSAA Sectional @ Bloomington North Sectional
Quarters
152
01/20
W
F 10-1 5:22
L. Boland
Terre Haute North Vigo
Terre Haute North Vigo @ Terre Haute South Vigo
Round 1
160
01/08
L
Replay
F 2-0 1:19
C. Ingram
Franklin Community
IHSWCA Team State Duals
2nd Wrestleback (8 Team)
152
01/08
W
Replay
F 2-0 0:39
S. Harmon
Floyd Central
IHSWCA Team State Duals
Placement Matches (8 Team)
152
01/08
W
Replay
F 2-0 1:47
E. Pollitt
Columbus East
IHSWCA Team State Duals
Quarterfinals (8 Team)
152
01/08
L
Replay
F 13-1 5:18
K. Mabie
Mishawaka
IHSWCA Team State Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
152
12/29
W
DEC 8-7
G. Clay
Delta
Mooresville Holiday Classic
Placement Matches (32 Man)
152
12/29
L
F 2-0 1:56
L. Cain
Owen Valley
Mooresville Holiday Classic
6th Wrestleback (32 Man) and 7th Place Matches
152
12/29
L
F 8-0 3:28
L. Robards
Evansville Central
Mooresville Holiday Classic
Semis & 5th WB (32 Man)
152
12/28
W
DEC 14-12
E. Lyons
Monrovia
Mooresville Holiday Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
152
12/28
W
F 2-0 0:48
L. Bradnick
Yorktown
Mooresville Holiday Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
152
12/22
L
F 2-0 0:31
A. Reynolds
Bloomington South
Terre Haute South Vigo @ Bloomington South
Round 1
160
12/18
W
F 6-6 3:37
A. Kistler
Homestead
Columbus East Invitational
Placement Matches (8 Man)
160
12/18
W
DEC 5-0
K. Schaefer
Heritage Hills
Columbus East Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
160
12/18
L
DEC 3-1
J. Franco
---
Columbus East Invitational
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
160
12/18
W
F 6-4 2:52
A. Kistler
Homestead
Columbus East Invitational
Quarterfinals (8 Man)
160
12/11
W
F 7-2 4:33
E. Gil-Herrera
Crawfordsville
North Putnam (2021 Kenny Kerns Invitational)
Champ. Round 1
160
12/11
W
MD 21-9
D. Payton
South Vermillion
North Putnam (2021 Kenny Kerns Invitational)
Champ. Round 1
160
12/11
L
F 2-0 1:49
J. Rushenberg
Indianapolis Bishop Chatard
North Putnam (2021 Kenny Kerns Invitational)
Champ. Round 1
160
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/22
L
F 2-1 3:04
J. Brownlow
Braves Wrestling Club
2021 AAU Scholastic Duals
Round 5 (10 Team)
145
06/22
L
F 4-1 2:25
R. Cuartero
Flagler Palm Coast
2021 AAU Scholastic Duals
Champ Round 1 (16 Team)
145
06/22
W
DEC 5-1
F. Strong
West Forsyth
2021 AAU Scholastic Duals
Round 6 (10 Team)
145
06/22
W
F 8-1 5:20
M. Kirkland
Goon Squad
2021 AAU Scholastic Duals
Round 1 (10 Team)
145
06/22
L
MD 11-0
G. Cappellano
---
2021 AAU Scholastic Duals
Round 2 (10 Team)
145
06/22
L
F 2-0 0:42
A. Moore
Mojo Mafia
2021 AAU Scholastic Duals
Round 9 (10 Team)
145
06/22
L
F 14-5 2:23
C. Roberts
---
2021 AAU Scholastic Duals
Round 7 (10 Team)
145
06/22
L
TF 19-4 4:50
E. Rodriguez
---
2021 AAU Scholastic Duals
Quarters & WB (16 Team)
145
06/22
W
DEC 9-5
T. Chester
SOWA
2021 AAU Scholastic Duals
Round 8 (10 Team)
145
06/22
L
F 2-0 0:29
B. Pinney
Charlotte
2021 AAU Scholastic Duals
Placement (16 Team)
145
06/22
L
F 7-0 2:00
M. Bray
Wasatch
2021 AAU Scholastic Duals
Semis & WB (16 Team)
145
06/22
L
F 4-0 1:11
S. Singh
Brownsburg Purple
2021 AAU Scholastic Duals
Round 3 (10 Team)
145
02/06
L
F 16-2 2:17
C. Khawaja
Floyd Central
IHSAA Regional @ Bloomington South
Quarters (8 Man)
170
01/30
L
MD 14-6
D. Wilson
Edgewood
IHSAA Sectional @ Bloomington North
Placement Matches
170
01/30
W
MD 14-0
M. Drake
Sullivan
IHSAA Sectional @ Bloomington North
Consi Semis
170
01/30
W
FOR 0-0
F. Forfeit
---
IHSAA Sectional @ Bloomington North
Semis and WB
170
01/30
L
F 5-0 1:16
D. Wilson
Edgewood
IHSAA Sectional @ Bloomington North
Quarters
170
01/13
W
F 9-5 5:49
J. Dailey
Terre Haute North Vigo
Terre Haute South Vigo @ Terre Haute North Vigo
Round 1
152
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/11
L
F 2-0 2:03
K. Getch
---
New Palestine Invitational 2020
Placement Matches (8 Man)
145
01/11
W
F 2-0 0:53
T. Dyette
Columbus North
New Palestine Invitational 2020
2nd Wrestleback (8 Man)
145
01/11
L
F 13-2 1:18
C. Wilkerson
---
New Palestine Invitational 2020
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
145
01/11
W
DEC 6-3
S. Kesler
Eastern Hancock
New Palestine Invitational 2020
Quarterfinals (8 Man)
145
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022