Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
jonah dobbs
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2016-2017
Team Name
Redington Sr. Jr/Sr High School
Wasilla High School
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
10/25
L
F 0-0 2:27
R. Green
---
West Anchorage Classic
Round 3 (12 Team)
215
10/25
L
F 7-2 3:11
M. Predmore
Bartlett High
West Anchorage Classic
Round 2 (12 Team)
215
10/25
L
F 2-0 0:32
I. Vaivai
East Anchorage High School
West Anchorage Classic
Round 4 (12 Team)
215
10/25
L
F 4-0 2:52
C. Roberts
Colony High School
West Anchorage Classic
Placement (12 Team)
215
10/19
L
F 8-2 3:11
A. Conwell
West Valley Wolfpack
The Altercation 2019
combined rd4
215
10/18
W
F 2-0 0:18
S. Hatfield
Houston
The Altercation 2019
combined rd3
215
10/18
L
DEC 11-6
T. Troxell
---
The Altercation 2019
Combined rd2
215
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
10/20
W
F 6-8 4:52
J. Cepeda
Bartlett High
Eagle River RUMBLE
Round 6
189
10/20
W
DEC 10-5
C. Pugay
Bartlett High
Eagle River RUMBLE
Round 5
189
10/20
W
F 3-6 2:40
J. Cepeda
Bartlett High
Eagle River RUMBLE
Round 4
189
10/20
W
F 8-0 1:41
T. Maolo
West Anchorage
Eagle River RUMBLE
Round 2
189
10/20
W
F 6-2 1:25
C. Bryant
---
Eagle River RUMBLE
Round 1
189
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/09
L
MD 14-1
L. Guim
Houston
Kachemak Conference Wrestling Tournament
Round 4 (2nd Wrestleback 16 Man)
145
12/09
L
F 2-0 1:06
J. DeVries
Grace Christian School
Kachemak Conference Wrestling Tournament
Round 1 (16 M, 3 M Rnd 1)
145
12/03
W
FOR 0-0
J. Wilson
Bartlett High
Glennallen Invitational
Consolation Finals
138
12/03
W
FOR 0-0
K. Pearce
Hutchison High School
Glennallen Invitational
Round 6
138
12/03
W
DEF 0-0
D. Maslovtsov
Delta
Glennallen Invitational
Consolation Quarters Round 5
138
12/03
W
F 2-0 1:00
K. Bishop
Bartlett High
Glennallen Invitational
Round 3
138
12/03
W
F 2-0 0:30
C. Hite
Bartlett High
Glennallen Invitational
Round 2
138
12/02
L
F 5-0 2:27
S. Dorsey
Glennallen High School
Glennallen Invitational
Round 1
138
11/12
W
F 5-0 2:20
V. Jacobs
West Anchorage
HERM JONES 2016
Round 6 - Placement
145
11/12
L
MD 12-2
J. Gladney
West Anchorage
HERM JONES 2016
Round 5
145
11/12
W
F 6-4 3:00
T. Nicholai
Wasilla High School
HERM JONES 2016
Round 3
145
11/12
L
F 2-0 0:44
J. Peters
Colony High School
HERM JONES 2016
Round 1
145
11/04
L
MD 8-0
P. Woolery
Hutchison High School
2016 Lime Solar/ACS Wrestling Invitation
2nd Wrestleback (32 Man)
145
11/04
W
F 7-0 1:44
R. Christenson
Seward High School
2016 Lime Solar/ACS Wrestling Invitation
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
11/04
L
DEC 18-11
B. Loon
Hutchison High School
2016 Lime Solar/ACS Wrestling Invitation
Round 1 (32 Man)
145
10/29
W
F 2-0 1:22
V. Jacobs
West Anchorage
Dale Wiggins JV Invitational
Round 6 - Placement
145
10/29
W
F 2-0 0:23
E. Lisenby
Soldotna
Dale Wiggins JV Invitational
Round 3
145
10/29
L
MD 15-4
G. Garner
North Pole Patriots
Dale Wiggins JV Invitational
Round 2
145
10/29
L
F 5-0 1:24
C. Presley
Soldotna
Dale Wiggins JV Invitational
Round 1
145
10/15
L
MD 18-7
C. Tapuolo
Bartlett High
Wasilla JV Scramble 2016
Round 5 (5 Man)
160
10/15
W
DQ 0-0
D. Porter
Eagle River High School
Wasilla JV Scramble 2016
Round 3 (5 Man)
160
10/15
W
FOR 0-0
T. Christian
South Anchorage High School
Wasilla JV Scramble 2016
Round 4 (5 Man)
160
10/15
W
F 10-2 2:44
M. Morgan
Valdez High School
Wasilla JV Scramble 2016
Round 2 (5 Man)
160
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024