Today · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dakhoda Eyerly
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
Team Name
Palo Verde
Palo Verde
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
L
DEC 5-3
O. Pineda
Canyon Springs
2019 NIAA 4A Mountain Region
F4-Quarters and WB 1
120
02/01
L
F 4-0 1:29
C. Montoya
Cimarron-Memorial
2019 NIAA 4A Mountain Region
F2-CHAMP RD of 16
120
01/28
L
F 0-0
D. McKee
---
Quad Duel - Shadow, Cimarron, Faith, Palo
Champ. Round 1
132
01/10
W
F 0-0 2:28
E. Lee
Centennial
Palo Verde @ Centennial
Round 1
132
01/05
L
F 7-1 1:48
B. Young
Bishop Gorman
2019 Centennial Bulldog Grappler Day 2
2nd Wrestleback (8 Man)
126
01/05
W
DEC 8-2
G. Torres
Arbor View
2019 Centennial Bulldog Grappler Day 2
Semis & 1st WB (8 Man)
126
01/05
L
F 4-3 4:39
A. Estrada
---
2019 Centennial Bulldog Grappler Day 2
Quarterfinals (8 Man)
126
01/04
W
F 2-0 1:07
C. Brogan
Barstow
Centennial Bulldog Grappler 20th Annual
Round 2 (6 Team)
126
01/04
W
F 4-3 5:01
J. Austin
---
Centennial Bulldog Grappler 20th Annual
Round 1 (6 Team)
126
01/04
L
F 6-0 1:39
T. Cuamba
---
Centennial Bulldog Grappler 20th Annual
Round 4 (6 Team)
126
12/28
L
DEC 9-3
S. Marino
Faith Lutheran
2018 CIMARRON SPARTAN INVITATIONAL
Semis & 1st WB (8 Man)
126
12/28
L
TF 19-4 4:37
X. Gonzalez
Desert Pines
2018 CIMARRON SPARTAN INVITATIONAL
Quarterfinals (8 Man)
126
12/27
L
F 13-2 4:32
D. LOPEZ
Flowing Wells High School
Cimarron Spartan Invitational Duals
Round 1 (6 Team)
132
12/27
L
F 12-4 5:53
J. Kisting
Desert Ridge
Cimarron Spartan Invitational Duals
Round 5 (6 Team)
132
12/27
L
TF 17-1 4:58
D. McKee
---
Cimarron Spartan Invitational Duals
Round 3 (6 Team)
132
12/22
L
F 0-0
J. Carroll
Granite Hills A
Las Vegas Hard Luck 2018
Round 3 (4 Man)
128 C
12/22
L
DEC 5-2
J. Kelvington
Jenks
Las Vegas Hard Luck 2018
Round 2 (4 Man)
128 C
12/22
L
MD 10-2
T. Cuamba
---
Las Vegas Hard Luck 2018
Round 1 (4 Man)
128 C
12/22
L
F 0-0 1:44
J. Rogers
Liberty B
Las Vegas Holiday Classic 2018
Round 4 Champ & WB (64 Man)
128
12/22
W
F 0-0 1:02
R. Graham
Spring Valley
Las Vegas Holiday Classic 2018
2nd Wrestleback (64 Man)
128
12/21
L
MD 13-3
S. Santos
Camarillo
Las Vegas Holiday Classic 2018
Round 1 (64 Man)
128
12/15
L
F 0-0 1:06
D. McKee
---
Quad Duel - Shadow, Cimarron, Faith, Palo
Champ. Round 1
132
12/15
L
F 4-4 2:51
D. James
Green Canyon High School
Desert Storm Classic 2018
Round 4
126
12/14
L
F 4-1 0:54
B. Young
Bishop Gorman High School
Desert Storm Classic 2018
Round 2
126
12/12
L
F 2-0 0:51
T. Curtis
---
Quad Duel - Shadow, Cimarron, Faith, Palo
Champ. Round 1
132
12/11
W
F 0-0
A. Pedersen
Silverado
Spring Valley Duals
Champ. Round 1
132
12/07
W
F 0-0 5:07
C. Flores
---
Las Vegas @ Palo Verde
Round 1
132
11/30
W
F 2-0 1:34
T. Moss
Dixie
Green Valley Duals
HardLuck (2:30-4:00pm)
132
11/30
L
F 2-0 1:04
T. Curtis
---
Green Valley Duals
Round 3
132
11/30
L
F 7-0 1:01
S. Luna
---
Green Valley Duals
Round 1
132
11/30
L
F 12-4 5:37
E. Torres
Highland
Green Valley Duals
Round 2
132
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 7-4 1:49
M. Robles
Cimarron-Memorial
NIAA Class 4A Sunset Region
CONS Quarters
113
02/03
W
F 7-3 4:14
B. A`Hearn
Clark
NIAA Class 4A Sunset Region
CONS rd of 8
113
02/02
L
F 4-2 0:44
J. Weaver
Sierra Vista
NIAA Class 4A Sunset Region
Quarters and WB 1
113
02/02
W
F 2-0 0:22
A. Ackermann
Arbor View
NIAA Class 4A Sunset Region
CHAMP RD of 16
113
01/27
W
DEC 6-3
J. Prince
Desert Hills High School
Enterprise Second Chance Tournamnet
Round 2 (3 Man)
113 b
01/27
W
F 0-6 3:29
P. Malory
Enterprise High School
Enterprise Second Chance Tournamnet
Round 1 (3 Man)
113 b
01/27
L
F 2-0 1:32
K. Wunderlich
Milford
Enterprise High School Tournament
Round 5 Friday Cons 4
113
01/27
W
F 2-0 0:40
L. Trapp
Piute High School
Enterprise High School Tournament
Round 4 Friday quarter finals and Cons 3
113
01/26
L
F 2-0 1:08
H. Webb
Altamont
Enterprise High School Tournament
Round 2 Friday Championship 2 and Cons 1
113
01/20
L
F 18-6 4:46
M. Mota
---
Chaparral Invitational
Round 3 Cons. (16&32)
115
01/19
L
DEC 13-8
J. Yamagutchi
SLAM Academy
Chaparral Invitational
Round 1 (32 Man)
115
01/06
L
F 8-2 1:22
G. Woods
---
Bulldog Grappler Individual
8 man finals
113
01/06
W
DEC 12-7
T. Soares
Shadow Ridge
Bulldog Grappler Individual
Semis & 1st WB (8 Man)
113
01/06
W
F 3-2 1:29
J. Killion
Las Vegas
Bulldog Grappler Individual
Quarterfinals (8 Man)
113
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/25
L
DEC 7-3
A. Halstead
green valley
Cimarron Newcomers
1st & 3rd (16 Man)
106
11/25
W
DEC 4-2 SV
J. Faress
Clark
Cimarron Newcomers
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
11/25
W
DEC 4-3
C. Slaninka
Shadow Ridge
Cimarron Newcomers
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024