Apr 24-28, 5:00 PM UTC
US Open Wrestling Championships
Today · 12:00 PM UTC
Ohio Tournament of Champions
Today · 12:00 PM UTC
Poseidon
Today · 12:00 PM UTC
North Region MAWA Championships
Today · 2:00 PM UTC
2024 Jet Ironman
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Folkstyle Champio
May 4, TBD
ISWA Freestyle State
May 4, TBD
2024 Missouri USA Girls Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4-5, 1:00 PM UTC
MN/USA 6U-16U, Junior, Girls State FS/GR
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Gavin Crawford
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
DEC 6-0
J. Galloway
American Christian Academy
AHSAA State Wrestling Championships
Placement 3rd
1A-4A 113
02/16
W
Replay
DEC 5-4
S. Kirk
Alabama School of Cyber Technology and Engineering
AHSAA State Wrestling Championships
Round 6 - Friday 4/5/6/7A
1A-4A 113
02/16
W
Replay
DEC 8-6 TB1
H. Keener
Piedmont
AHSAA State Wrestling Championships
Round 5 - Friday 4/5/6/7A
1A-4A 113
02/16
W
Replay
DEC 5-2
H. Hulsey
Ranburne
AHSAA State Wrestling Championships
Round 3 - Friday 4/5/6/7A
1A-4A 113
02/15
L
Replay
MD 10-0
B. Santy
St. John Paul II
AHSAA State Wrestling Championships
Round 1 - Thursday 4/6/7A
1A-4A 113
02/10
L
Replay
DEC 4-2
P. Andrews
Weaver
AHSAA Super Section North
Placement 3rd
1A-4A 113
02/10
W
Replay
DEC 6-4 SV
H. Keener
Piedmont
AHSAA Super Section North
Rd 8
1A-4A 113
02/10
L
Replay
DEC 5-1
B. Santy
St. John Paul II
AHSAA Super Section North
Rd 6
1A-4A 113
02/09
W
Replay
DEC 11-9
C. Sharp
New Hope HS
AHSAA Super Section North
Rd 4
1A-4A 113
01/31
W
F 4-2 1:56
A. Ballance
Saint Clair County
Ashville Quad
Round 1
113
01/31
W
F 7-6 5:27
K. Clough
Moody Hs
Ashville Quad
Round 1
113
01/24
W
F 0-0
J. Dillard
John Carroll Catholic HS
St,Clair County Tri
Round 1
113
01/20
L
DEC 2-0
S. Bianca
Leeds
Harris and Hamer Memorial
Round 6 (12 Man)
115
01/20
L
DEC 4-2 SV
W. Hubley
Pell City
Harris and Hamer Memorial
Round 5 (12 Man)
115
01/20
W
F 8-2 4:31
J. Bagala
Corner
Harris and Hamer Memorial
Round 4 (12 Man)
115
01/20
W
DEC 9-8
C. Morgan
Benjamin Russell
Harris and Hamer Memorial
Round 3 (12 Man)
115
01/20
W
F 3-0 1:27
J. Traylor
Clay Chalkville
Harris and Hamer Memorial
Round 2 (12 Man)
115
01/15
W
F 2-0 1:14
K. Clough
Moody Hs
Ian Harper Duals St. Clair County
Round 1
113
01/15
W
TF 21-5 5:32
K. Martin
Springville
Ian Harper Duals St. Clair County
Round 1
113
01/11
W
F 18-7 4:38
I. Hubbard
Lincoln
Lincoln vs. Ashville/Hayden
Round 1
113
01/10
W
F 2-0 1:29
J. Holliday
West End High School
Ashville Quad
Round 1
113
01/06
W
F 2-0 1:20
S. Johnson
Hayden
SpringVegas Regional Duals
---
115
01/06
W
F 11-2 2:54
D. Macon
Lincoln
SpringVegas Regional Duals
---
115
01/06
W
F 8-3 2:53
K. Martin
Springville
SpringVegas Regional Duals
---
115
01/06
W
F 2-0 1:07
A. Ballance
Saint Clair County
SpringVegas Regional Duals
---
115
01/03
W
F 6-0 5:33
J. Bagala
Corner
1-4A Region 5 Duals
Round 1
113
01/02
L
MD 20-6
D. Stewart
Dora
1-4A Region 5 Duals
Round 1
120
12/28
W
DEC 2-1
H. Hulsey
Ranburne
Bulldog Brawl
Round 1
113
12/21
W
F 0-0
H. Keener
Piedmont
Bulldog Brawl
Round 1
113
12/15
W
MD 18-7
B. Howard
West End High School
Susan Moore: Walter Welborn, Shades valley, West end, Ashville
Round 1
120
12/15
L
DEC 8-3
J. Lopez
Walter Wellborn
Susan Moore: Walter Welborn, Shades valley, West end, Ashville
Round 1
120
12/15
L
DEC 10-6
D. Barclay
Shades Valley
Susan Moore: Walter Welborn, Shades valley, West end, Ashville
Round 1
120
12/13
W
MD 13-2
J. Bagala
Corner
vs Ashville/Corner
Round 1
120
12/11
W
DEC 11-4
A. Brown
Springville
vs Ashville/Corner
Round 1
120
12/02
W
F 4-4 5:03
C. Lawson
Cherokee County
Lamar Wade Memorial
Round 1 (16 Man)
120
12/02
W
F 6-2 1:50
A. Flames
Montevallo
Weaver Tri Match
Round 1
120
12/02
L
F 5-0 1:49
H. Hise
Weaver
Weaver Tri Match
Round 1
120
12/01
L
MD 19-6
H. Graham
Southside, Gadsden
Southside vs. Ashville/Ohatchee
Round 1
120
12/01
W
F 0-2 1:15
L. Conant
Ohatchee
Southside vs. Ashville/Ohatchee
Round 1
120
11/29
W
F 9-2 4:50
A. Wood
Susan Moore Hs
Asvhille Tri-Match
Round 1
120
11/27
W
F 0-0
A. Rodriguez
Susan Moore Hs
Hayden`s Thanksgiving Duals
Round 1
120
11/27
L
TF 18-1
K. Samuels
Jasper
Hayden`s Thanksgiving Duals
Round 1
120
11/27
W
F 0-0
T. Cummings
Dora
Hayden`s Thanksgiving Duals
Round 1
120
11/24
W
F 0-0 3:31
A. Rodriguez
Susan Moore Hs
Hayden Duals
Round 1
120
11/23
W
DEC 7-5
R. Freeman
Corner
Hayden`s Thanksgiving Duals
Round 1
120
11/18
W
DEC 8-1
B. Chestnut
Ashville
Sean Still
Round 6
120
11/18
W
F 0-0
Z. Tyson
Gardendale Hs
Sean Still
Round 5
120
11/18
L
F 0-0
A. 1
Gardendale Hs
Sean Still
Round 4
120
11/18
W
F 0-0
J. Shannon
Springville
Sean Still
Round 2
120
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
F 6-1 2:53
C. Miller
Pell City
2023 Ragsdale Tournament
4th Wrestleback (32 Man)
108
01/21
W
F 2-0 4:02
G. Miller
Pell City
2023 Ragsdale Tournament
rd 4
108
01/21
L
MD 9-0
K. Hubbard
Oxford High School
2023 Ragsdale Tournament
rd 2
108
01/16
W
F 5-0 1:35
K. Clough
Moody Hs
Ian Harper St. Clair County Duals
Round 1
106
01/16
W
F 2-0 1:23
K. Martin
Springville
Ian Harper St. Clair County Duals
Round 1
106
01/16
W
F 15-6 5:31
K. Arrowsmith
Saint Clair County
Ian Harper St. Clair County Duals
Round 1
106
01/14
W
F 2-0 1:09
O. John
Springville
Jr. High County Tournament
Round 3 (4 Man)
103 LB
01/14
L
DEC 7-6
O. Burns
Ashville
Jr. High County Tournament
Round 2 (4 Man)
103 LB
01/14
W
F 5-0 0:33
C. Winnen
Ashville
Jr. High County Tournament
Round 1 (4 Man)
103 LB
01/06
W
F 2-0 0:35
L. Garcia
Jasper
Brady Bergeron Springvegas Region Duals
---
108
01/06
W
F 2-0 0:43
K. Martin
Springville
Brady Bergeron Springvegas Region Duals
---
108
01/06
L
TF 15-0 6:00
B. Jenkins
Moody Hs
Brady Bergeron Springvegas Region Duals
---
108
11/12
L
DEC 9-2
K. Box
Chelsea
Piedmont JH (7-9) & Girls (7-12) Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
105
11/12
W
DEC 5-1
L. Shaw
Huntsville
Piedmont JH (7-9) & Girls (7-12) Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
105
11/12
W
F 2-0 0:26
K. Smidt
Southeastern School
Piedmont JH (7-9) & Girls (7-12) Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
105
11/12
L
DEC 8-2
J. Bolen
Chelsea
Piedmont JH (7-9) & Girls (7-12) Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
105
11/12
W
DEC 10-3
Z. Nunn
Oxford
Piedmont JH (7-9) & Girls (7-12) Tournament
Round 1 (16 Man)
105
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
The Bader Show
Apr 14, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023