Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Rosemary Brooks
Results
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Girls South Kitsap
NWWC
South Kitsap (Girls)
South Kitsap Girls
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
W
Replay
DEC 4-2
G. O`Neal
Auburn Riverside (Girls)
Mat Classic XXXV
5th Place
Girls 3A/4A 125
02/17
L
Replay
DEC 2-0 SV
S. McCleery
Sumner (Girls)
Mat Classic XXXV
Round 7 Cons Semis
Girls 3A/4A 125
02/17
W
Replay
F 2-0 2:28
D. Haro
Everett (Girls)
Mat Classic XXXV
Round 6 WB w/ Semis
Girls 3A/4A 125
02/16
W
Replay
DEC 2-0
D. Crew
Arlington (Girls)
Mat Classic XXXV
Round 5 Cons Only
Girls 3A/4A 125
02/16
L
Replay
DEC 8-6
S. Andreini
Chief Sealth (Girls)
Mat Classic XXXV
Round 4 Quarters
Girls 3A/4A 125
02/16
W
Replay
F 2-0 3:18
D. Haro
Everett (Girls)
Mat Classic XXXV
Round 2
Girls 3A/4A 125
02/10
L
MD 10-1
S. McCleery
Sumner (Girls)
WIAA Girls 3A/4A Region 3
1st Place
125
02/10
W
MD 8-0
K. Potts
Kelso (Girls)
WIAA Girls 3A/4A Region 3
Semis & 3rd WB (16 Man)
125
02/10
W
DEC 7-0
D. Diego
Central Kitsap (Girls)
WIAA Girls 3A/4A Region 3
Quarters & 1st WB (16 Man)
125
02/03
L
DEC 2-0
S. McCleery
Sumner (Girls)
SPSL 4A Girls Championships
Championship Matches
125
02/03
W
F 8-1 4:28
A. Hill
Bethel (Girls)
SPSL 4A Girls Championships
Round 4 Semis & 3rd WB (16 Man)
125
02/03
W
F 2-0 1:09
K. Arias
Olympia (Girls)
SPSL 4A Girls Championships
Round 2 Quarters & 1st WB (16 Man)
125
01/27
W
DEC 6-4
S. Andreini
Chief Sealth Girls
Berserker 2024
1st Place
125 Girls
01/27
W
F 4-0 3:04
S. Todd
Shelton Girls
Berserker 2024
Semis & 3rd WB (16 Man)
125 Girls
01/27
W
F 10-0 2:54
K. Schimmel
Lake Washington Girls
Berserker 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
125 Girls
01/26
W
F 4-0 2:23
H. Ndeda
Curtis (Girls)
South Kitsap (Girls) @ Curtis (Girls)
Round 1
125
01/07
W
F 4-0 1:08
E. Shaffer
Stadium (Girls)
Mt. Tahoma Classic
1st Place
125
01/06
W
F 5-0 1:36
K. Schimmel
Lake Washington (Girls)
Mt. Tahoma Classic
Round 4
125
12/29
W
Replay
DEC 4-0
A. Worhatch
Sumner (Girls)
GUT CHECK
3rd and 4th
Girls 125
12/29
W
Replay
F 5-0 2:57
A. Martin
W. F. West (Girls)
GUT CHECK
Round 9
Girls 125
12/29
L
Replay
DEC 7-3
K. Baldwin
Glacier Peak (Girls)
GUT CHECK
Girls Semi
Girls 125
12/29
W
Replay
F 7-0 3:19
H. Miller
Mountain View (Girls)
GUT CHECK
Round 6 QTS
Girls 125
12/28
W
Replay
F 8-1 3:33
R. Flanagan
Camas (Girls)
GUT CHECK
Round 4
Girls 125
12/11
W
F 6-0 4:23
S. Judd
Emerald Ridge (Girls)
Tri- Dual - SK vs ER vs Bethel
Round 1
125
12/06
W
MD 8-0
A. Hill
Bethel (Girls)
Tri- Dual - SK vs ER vs Bethel
Round 1
125
12/03
W
F 5-0 2:09
B. Manke
Sedro-Woolley (Girls)
Lady Jag Kickoff Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
125
12/03
W
DEC 3-0
A. Worhatch
Sumner (Girls)
Lady Jag Kickoff Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
125
12/02
W
F 2-0 1:35
P. Powers
Peninsula (Girls)
Lady Jag Kickoff Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
125
12/02
W
F 5-0 2:41
G. Odun
River Ridge (Girls)
Lady Jag Kickoff Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
125
12/02
L
DEC 4-2
F. Bell
Aberdeen (Girls)
Lady Jag Kickoff Tournament
Round 1 (16 Man)
125
10/28
W
F 13-2 1:56
A. Perez
Washington
WSWA Evergreen Geo Duck Folkstyle
Medals Round
130-132
10/28
W
F 14-1 5:04
F. Wright
Punisher Wrestling Company
WSWA Evergreen Geo Duck Folkstyle
Round 5
130-132
10/28
W
F 8-2 3:32
J. Villa
Washington
WSWA Evergreen Geo Duck Folkstyle
Round 2
130-132
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
DEC 8-5
N. Arthun
Bethel (Girls)
Mat Classic XXXIV
Round 5 Cons Only
Girls 3A/4A 120
02/17
L
Replay
DEC 10-8
G. Diaz
Eastmont (Girls)
Mat Classic XXXIV
Round 4 Quarters
Girls 3A/4A 120
02/17
W
Replay
MD 8-0
L. Williams
Lincoln (Tacoma) (Girls)
Mat Classic XXXIV
Round 2
Girls 3A/4A 120
01/28
W
F 7-0 4:44
M. Blanton
Girls Forks
Berserker
Round 6, Place matches
120 Girls
01/28
W
F 4-1 1:51
T. kolodzik
Girls Tahoma
Berserker
Round 3
120 Girls
01/28
W
F 7-0 1:05
J. Demorest
Girls Forks
Berserker
Round 2 Quarters
120 Girls
01/14
W
DEC 4-2
M. Rush
Girls Auburn
Ragnarok
Placement Matches (8 Man)
120 Girls
01/14
W
TF 16-0 4:00
K. Michalke
Girls Peninsula
Ragnarok
Semis
120 Girls
01/14
W
F 8-1 2:46
B. Varick
Girls WF West
Ragnarok
Quarters
120 Girls
01/07
W
Replay
DEC 6-4
E. Lopez
Chief Sealth (Girls)
2023 Gut Check - Girls
3rd and 4th
120
01/07
W
DEC 5-3
V. Diego
Toppenish (Girls)
2023 Gut Check - Girls
4th Wrestleback (16 Man)
120
01/07
L
Replay
DEC 8-3
N. Pinon
Toppenish (Girls)
2023 Gut Check - Girls
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/06
W
F 7-0 3:51
H. Morris
Quincy (Girls)
2023 Gut Check - Girls
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/06
W
F 2-0 0:37
H. Schultz
Burlington-Edison (Girls)
2023 Gut Check - Girls
Round 1 (16 Man)
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024