Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Aiden Frye
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/21
L
F 11-1 3:36
G. Decker
Mahomet (M.-Seymour)
IHSA 2A Team Sectional @ Taylorville
Semifinals (4 Team)
157
02/10
L
TF 20-5 5:52
G. Decker
Mahomet (M.-Seymour)
IHSA 2A Sectional @ Mahomet (M.-Seymour)
4th Wrestleback (16 Man)
157
02/10
W
DEC 11-8 TB1
M. Mays
Mt. Vernon (H.S.)
IHSA 2A Sectional @ Mahomet (M.-Seymour)
Semis & 3rd WB (16 Man)
157
02/10
W
MD 15-3
E. Fordham
Rochester
IHSA 2A Sectional @ Mahomet (M.-Seymour)
2nd Wrestleback (16 Man)
157
02/10
L
F 10-1 3:42
B. Sease
Waterloo (H.S.)
IHSA 2A Sectional @ Mahomet (M.-Seymour)
Quarters & 1st WB (16 Man)
157
02/09
W
F 7-0 3:01
T. Poplous
Danville (H.S.)
IHSA 2A Sectional @ Mahomet (M.-Seymour)
Round 1 (16 Man)
157
02/03
L
F 2-0 0:40
E. Willock
Normal (Community West)
IHSA 2A Regional @ Bloomington (H.S.)
Medal Round
157
02/03
W
F 2-0 0:50
L. Biggs
Springfield (H.S.)
IHSA 2A Regional @ Bloomington (H.S.)
Semis/Cons Rd 1
157
01/26
W
TF 16-0
A. Steskal
Springfield (Lanphier)
Springfield (Lanphier) @ Lincoln
Round 1
157
01/25
W
F 2-0 1:00
L. Biggs
Springfield (H.S.)
Springfield (H.S.) @ Lincoln
Round 1
157
01/20
W
M FOR 0-0
S. Hubbart
Hillsboro
2024 Rocket Invite
Placement Matches (16 Man)
157
01/20
L
DEC 4-3
C. Pollard
SHG
2024 Rocket Invite
4th Wrestleback (16 Man)
157
01/20
L
DEC 9-4
G. Varland
Seneca
2024 Rocket Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
157
01/20
W
TF 18-3 5:24
A. Steskal
Lanphier
2024 Rocket Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
157
01/20
W
MD 12-3
D. Miller
Mt. Zion
Tri @ Lincoln w/ Mt Zion and Prairie Central
Round 1
157
01/19
L
DEC 8-2
E. Fordham
Rochester
Rochester/Jacksonville/Lincoln
Round 1
157
01/19
W
F 2-0 1:00
N. Beckmann
Jacksonville (H.S.)
Rochester/Jacksonville/Lincoln
Round 1
157
01/13
W
F 7-1 2:41
j. robertson
Champaign (Centennial)
2024 Marty Williams Invitational
R5 - Bracket Finals (5-15th)
157
01/13
W
F 9-2 5:05
R. Martinez
Burbank (St. Laurence)
2024 Marty Williams Invitational
R4 - Bracket 1
157
01/13
L
TF 16-0 3:10
E. Willock
Normal (Community West)
2024 Marty Williams Invitational
R3 - Pools
157
01/13
W
F 2-0 0:45
J. Jones
Champaign (Central)
2024 Marty Williams Invitational
R2 -Pools
157
01/13
L
DEC 8-4
J. Rammelkamp
Chatham (Glenwood)
2024 Marty Williams Invitational
R1 - Pools
157
01/12
W
DEC 9-4
J. Rammelkamp
Chatham (Glenwood)
Lincoln @ Chatham (Glenwood)
Round 1
157
01/06
L
F 9-1 5:27
C. Mckee
Morton
Bob and Liz Schnarr Invitational
Placement Matches (16 Man)
157
01/06
W
MD 13-3
J. Schmick
Dunlap
Bob and Liz Schnarr Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
157
01/06
W
F 12-4 2:30
G. Blasdel
Pekin High School
Bob and Liz Schnarr Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
157
01/06
L
DEC 8-6
M. Jackson
Geneseo
Bob and Liz Schnarr Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
157
01/06
W
MD 10-2
A. Martinez
Peoria (Richwoods)
Bob and Liz Schnarr Invitational
Round 1 (16 Man)
157
01/04
L
DEC 10-7
W. Melick
El Paso (E.P.-Gridley)
Lincoln @ El Paso (E.P.-Gridley)
Round 1
157
01/04
L
DEC 10-7
W. Melick
El Paso (E.P.-Gridley)
Rochester Triangular
Round 1
157
01/04
W
F 5-3 4:25
L. Thoms
Clinton
Lincoln @ Clinton
Round 1
157
01/03
W
F 0-0
C. Dadant
Warsaw
Warsaw @ Lincoln
Round 1
157
12/30
W
DEC 4-0
E. Fordham
Rochester
Floyd Bee Memorial Holiday Tournament
Placement (32 Man)
157
12/30
L
DEC 9-7 SV
J. Schmick
Dunlap
Floyd Bee Memorial Holiday Tournament
Semis & WB (32 Man)
157
12/29
L
DEC 7-0
C. Maxey
Gibson City-Melvin-Sibley
Floyd Bee Memorial Holiday Tournament
Quarters & WB (32 Man)
157
12/29
W
F 9-0 4:37
W. Durham
East Peoria
Floyd Bee Memorial Holiday Tournament
Round 2 Champ (32 Man)
157
12/21
W
F 2-0 1:32
D. Bourbalas
Normal (Community)
Normal (Community) @ Lincoln
Round 1
165
12/21
L
F 2-0 1:16
E. Willock
Normal (Community West)
Lincoln @ Normal (Community West)
Round 1
157
12/20
L
TF 16-1 6:00
S. Marvin
Morton
Lincoln @ Morton
Round 1
157
12/15
W
F 11-1 4:29
A. Whyte
Springfield (Sacred Heart-Griffin)
Lincoln @ Springfield (Sacred Heart-Griffin)
Round 1
157
12/08
W
F 2-0 0:43
W. Otto
Mackinaw (Deer Creek-M.)
Mackinaw (Deer Creek-M.) @ Lincoln
Round 1
165
12/08
W
F 2-0 1:10
K. Thomas
Stanford (Olympia)
Stanford (Olympia) @ Lincoln
Round 1
165
12/01
W
F 2-0 0:28
G. Miner
Decatur (MacArthur)
Lincoln @ Decatur (MacArthur)
Round 1
157
11/30
W
F 2-0 0:41
E. Rhodes
Warrensburg (W.-Latham)
Warrensburg (W.-Latham) @ Lincoln
Round 1
157
11/22
L
MD 16-2
C. Cotner
Petersburg (PORTA)
Lincoln @ Petersburg (PORTA)
Round 1
157
11/22
W
F 4-13 4:47
G. Hodges
Bartonville (Limestone)
Lincoln @ Bartonville (Limestone)
Round 1
157
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
DEC 11-7
J. Fonner
Urbana (H.S.)
Olympia JV Invitational
Placement Matches (16 Man)
138
01/21
W
F 5-0 5:08
S. Hoffman
Eureka
Olympia JV Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
01/21
W
F 2-4 2:20
T. Golden
Mahomet-Seymour
Olympia JV Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/21
W
F 4-0 2:29
E. Gomez
Oregon
Olympia JV Invitational
Round 1 (16 Man)
138
01/17
W
F 2-0 0:16
m. donnelly
Champaign (Central)
Lincoln @ Champaign (Central)
Round 1
138
01/16
L
F 2-0 0:05
R. Watson
Pekin
Lincoln @ Pekin
Round 1
138
01/14
L
F 0-0 0:50
F. Kittrell
Southeast
2023 Glenwood JV Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
138
01/14
L
TF 15-0
A. Howell
Alton
2023 Glenwood JV Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
01/14
W
F 0-0 0:47
C. McLaughlin
Leroy
2023 Glenwood JV Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/14
W
DEC 10-7
F. Kittrell
Southeast
2023 Glenwood JV Invitational
Round 1 (16 Man)
138
01/13
W
DEC 12-6
T. Golden
Mahomet (M.-Seymour)
Lincoln vs. Mahomet (M.-Seymour)
Round 1
138
01/07
L
F 7-1 1:36
B. Rowe
Troy (Triad)
Bob and Liz Schnarr Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
138
01/07
L
DEC 7-3
S. Singh
Dunlap
Bob and Liz Schnarr Invitational
Round 1 (16 Man)
138
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020