Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kaiden Nelson
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/23
L
DEC 9-2
G. Stenger
Centennial
NYWA Regional (Bemidji)
2nd Wrestleback (8 Man)
90
03/23
L
F 6-8 1:53
H. Mayer
United North Central
NYWA Regional (Bemidji)
Semis & 1st WB (8 Man)
90
03/22
W
F 6-3 2:02
A. Mooney
Greenbush
NYWA Regional (Bemidji)
Quarterfinals (8 Man)
90
02/03
W
DEC 12-8
J. Moenkedick
Hibbing
Little Paul Bunyan
Round 5
85
02/03
W
DEC 11-4
C. Plante
Brainerd
Little Paul Bunyan
Round 4
85
02/03
W
TF 15-0 3:11
H. Oestreich
Aitkin
Little Paul Bunyan
Round 3
85
02/03
L
M FOR 7-11
K. DeRosier
Brainerd
Little Paul Bunyan
Round 2
85
02/03
W
F 10-0 1:46
F. London
Park Rapids Area
Little Paul Bunyan
Round 1
85
01/12
W
F 7-1 2:41
H. Matson
United North Central Warriors
Rick Lee
Round 1
85
01/06
W
F 6-3 1:55
L. Ashman
Pequot Lks-Pine River-B
Gerry Bakke Memorial Invite 2024 JV
Round 3
90
01/06
W
F 4-0 1:10
O. Schmid
Orono
Gerry Bakke Memorial Invite 2024 JV
Round 2
90
01/06
W
F 5-0 0:36
K. Whitted
Pequot Lks-Pine River-B
Gerry Bakke Memorial Invite 2024 JV
Round 1
90
12/29
L
DEC 5-2
J. Vanlaningham
Shakopee
2023 Rumble on the Red - JV
R3 & WB3
88
12/28
W
F 2-0 0:36
A. Mooney
Badger-GB-MR
2023 Rumble on the Red - JV
WB2
88
12/28
L
F 2-0 0:40
C. Gerhardt
Linton-HMB
2023 Rumble on the Red - JV
R1
88
12/22
W
MD 16-3
E. Skoog
United North Central Warriors
United North Central Warriors @ Thief River Falls
Round 1
107
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
L
F 2-3 3:39
E. Roiko
United North Central Warriors
TRF Prowler Invite
Round 1
170
01/14
W
DEC 9-2
J. Sternhagen
Frazee
2023 Rick Lee Middle School/JV Wrestling Tourny
Round 3
70-77
01/13
W
F 2-0 0:25
J. Gunderson
Bemidji
2023 Rick Lee Middle School/JV Wrestling Tourny
Round 1
70-77
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024