Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ryan Smith
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
All-Star Team
Dundee - Bradford
Dundee Sr HS
Martin County
Martin County High School
Schertz Clemens
Spartan WC
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
W
DEC 6-5
L. Felix
Boyd County
Niday Classic
Round 1
215
02/05
L
F 0-0
J. Barker
East Carter
Ashland lnvitational
Round 1
215
02/05
W
F 0-0
C. Bridges
IRONTON
Ashland lnvitational
Round 1
215
02/05
L
F 0-0
J. Staggs
Mason County
Martin County Duals
Round 1
215
02/05
W
F 0-0
N. Maynard
Pike County Central
Martin County Duals
Round 1
215
02/05
L
F 0-0
s. bennett
Paintsville
Martin County Duals
Round 1
215
02/05
W
F 0-0
T. Bond
Belfry
Martin County Duals
Round 1
215
02/05
W
F 0-0
w. lauffer
Paintsville
Martin Co. Tri-Duals
Round 1
190
02/05
W
F 0-0
N. Shumate
Jeffersontown
NOHS Duals The Stables
Round 1
190
02/02
W
F 0-0
C. Maynard
Lawrence County
Martin Co. Tri-Duals
Round 1
190
01/27
W
F 2-3 5:42
C. Booth
Newark Sr HS
2024 Fisher/Binggeli Newark Tournament
Other Placing
285
01/27
L
F 2-0 0:45
Z. Payne
Newark Sr HS
2024 Fisher/Binggeli Newark Tournament
Round 5
285
01/27
L
F 2-0 0:31
B. Dapalito
Lyons Sr HS
2024 Fisher/Binggeli Newark Tournament
Round 4
285
01/27
L
F 2-0 1:06
D. Cartagena
East Rochester HS
2024 Fisher/Binggeli Newark Tournament
Round 3
285
01/27
L
F 1-0 2:26
E. Fontanez
Newark Sr HS
2024 Fisher/Binggeli Newark Tournament
Round 1
285
01/27
L
F 2-0 1:17
M. Jackson
Mason County
KYWCA 1A State Dual Championships
Round 3 (12 Team)
215
01/27
L
F 2-0 1:18
J. Seibert
Walton-Verona
KYWCA 1A State Dual Championships
Placement (12 Team)
190
01/27
L
F 4-8 3:39
D. Rameriz
Nelson County
KYWCA 1A State Dual Championships
Round 4 (12 Team)
215
01/27
L
F 8-0 2:54
A. Eaton
Bell County
KYWCA 1A State Dual Championships
Round 2 (12 Team)
215
01/20
L
F 2-0 0:39
L. Orr
Penn Yan
2024 Wayne-Finger Lakes Championships
1st Round WreslteBacks
285
01/19
L
F 2-0 0:31
D. Cartagena
East Rochester
2024 Wayne-Finger Lakes Championships
Round of 16 - 32Man & 16Man
285
01/16
W
F 0-0
J. Simpson
West Jessamine
NOHS Duals The Stables
Round 1
215
01/08
W
F 0-0
A. Burns
Bullitt East
NOHS Duals The Stables
Round 1
215
01/08
L
F 0-0
B. Schadt
South Oldham
NOHS Duals The Stables
Round 1
215
01/06
W
F 2-0 2:22
S. Chiodo
North Oldham
NOHS Duals The Stables
Round 1
190
01/05
L
F 0-0 0:49
Y. Rivera
Mynderse Academy
Lyons dual Tournament
Round 1
285
12/29
L
F 0-0
R. Burns
Newark Sr HS
Lyons dual Tournament
Round 1
285
12/29
L
F 0-0
B. Dopalitto
Lyons Sr HS
Lyons dual Tournament
Round 1
285
12/26
L
F 0-0
C. Thompson
Boyd County
Martin County Duals
Round 1
215
12/20
L
F 2-0 0:11
J. Brandt
Kearsley HS
North Branch Holiday Tournament
Round 1 (4 Team)
215
12/18
L
F 0-0
P. Lyons
Johnson Central
Niday Classic
Champ. Round 2
215
12/11
W
F 0-0
L. Felix
Boyd County
Ashland lnvitational
Round 3
215
12/04
L
F 0-0
C. Thompson
Boyd County
Bruce Niday Classic
Cons. Round 2
215
12/03
L
F 0-0 1:34
S. Wilson
Avoca-Hammondsport Sr HS
AP Duals
Round 1
285
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
W
F 0-0
B. Williams
IRONTON
Jim Matney Memorial
Round 1
215
02/02
L
F 0-0
J. Allen
Saint Albans Hs
Jim Matney Memorial
Round 1
215
02/02
W
F 0-0
M. Austin
Belfry
Martin County Holiday Duals
Round 1
190
01/28
L
F 2-0 0:52
L. Hyden
Walton Verona
KYWCA 1A State Dual Championships
Round 4 (12 Team)
215
01/28
W
F 4-0 2:39
C. Maddox
East Carter
KYWCA 1A State Dual Championships
Round 1 (12 Team)
215
01/28
W
F 2-0 2:00
D. Simpson
Bell County
KYWCA 1A State Dual Championships
Round 3 (12 Team)
215
01/28
L
F 7-0 3:30
L. Miller
LaRue County
KYWCA 1A State Dual Championships
Placement (12 Team)
215
01/28
W
F 0-0 1:10
G. Finucane
San Antonio Roosevelt
2023 District 15-6A JV District
1st & 3rd (16 Man)
285
01/28
W
DEC 6-4
C. Aguilar
Converse Judson
2023 District 15-6A JV District
4th Wrestleback (16 Man)
285
01/28
L
DEC 3-0
J. Garza
New Braunfels
2023 District 15-6A JV District
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
01/27
W
F 9-0 2:42
J. Chavez
San Antonio Johnson
2023 District 15-6A JV District
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
01/26
L
F 0-0 1:30
A. Silva
John Hardin
Jim Matney Memorial
Round 1
215
01/24
W
DEC 6-0
C. Thompson
Boyd County
Jim Matney Memorial
Round 1
215
01/23
L
F 0-0
C. Price
Johnson Central
Jim Matney Memorial
Round 1
215
01/21
L
F 0-0 1:40
B. Hester
San Antonio MacArthur
2023 Black N Blue Invitational JV
2nd Wrestleback (8 Man)
223-243
01/21
L
F 7-0 3:00
S. Williams
Leander Rouse
2023 Black N Blue Invitational JV
Semis & 1st WB (8 Man)
223-243
01/20
W
F 0-0 1:33
D. Rios
Hutto
2023 Black N Blue Invitational JV
Quarterfinals (8 Man)
223-243
01/05
L
DEC 3-2
C. Flores
Dripping Springs
Mercer Street Melee
Placement Matches (8 Man)
215-229
01/04
W
DEC 11-0 SV
E. Johnson
Killeen Chaparral
Mercer Street Melee
2nd Wrestleback (8 Man)
215-229
01/04
W
FOR 0-0
D. Coons-Meyer
Texas School for the Deaf
Mercer Street Melee
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
215-229
01/04
L
F 7-1 2:54
J. Rodriguez
Austin Akins
Mercer Street Melee
Quarterfinals (8 Man)
215-229
01/03
L
F 0-0
J. Hogsten
Boyd County
Martin County Holiday Duals
Round 1
190
12/23
W
F 0-0 1:15
A. Slone
Perry County Central
Martin County Holiday Duals
Round 1
190
11/19
W
F 7-0 1:23
G. Finucane
San Antonio Roosevelt
2022 Charger Classic JV
Placement Matches (8 Man)
233
11/19
W
F 7-0 2:22
A. Martinez
San Antonio Roosevelt
2022 Charger Classic JV
Semis & 1st WB (8 Man)
233
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/29
W
Replay
F 3-2 1:36
L. Cash
Beach Bums
Deep South Duals - High School
Round 1 (6 Team)
285
07/29
W
Replay
F 2-0 0:45
T. Wilson
Alabama Elite - White
Deep South Duals - High School
Round 4 (6 Team)
285
07/29
W
Replay
F 2-0 1:23
K. Pitts
Assassins WC - Black
Deep South Duals - High School
Round 4 (6 Team)
285
07/29
W
Replay
F 5-0 3:09
J. JOSEPH
Techfall Wrestling Club
Deep South Duals - High School
Round 2 (6 Team)
285
07/29
W
Replay
F 6-0 1:33
K. Disharoon
Strong House - Red
Deep South Duals - High School
Round 5 (6 Team)
285
07/29
W
Replay
F 5-0 1:19
F. Ravendo
PWC
Deep South Duals - High School
Round 3 (6 Team)
285
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020