Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Colin Walther
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Conwell Egan
Conwell-Egan Catholic
PA Alliance Red
Steller Trained Boss
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/04
W
VPO1 8-8
G. Scafidi
Elite NJ - HSO
2024 National Freestyle Duals
3rd Place
132 lbs
05/04
L
VSU 10-0 2:30
S. Spaulding
Team NJ Black&Yellow
2024 National Freestyle Duals
RR Rnd 5
132 lbs
05/04
W
VPO1 10-4
C. Feltmann
Lost Boys Wrestling Club
2024 National Freestyle Duals
RR Rnd 4
132 lbs
05/04
W
VPO1 4-4
B. Rayack
Triumph Trained - Blue HS
2024 National Freestyle Duals
RR Rnd 2
132 lbs
05/04
L
VPO1 8-3
S. Ostroff
Shore Thing WC-HSO
2024 National Freestyle Duals
RR Rnd 1
132 lbs
03/11
L
DEC 5-2
L. Barr
Mcguffey Hs
PIAA AA Individual Championships
Champ. Round 2
127
02/18
W
MD 10-0
C. Trzeciak
Lasalle College
PCL Championships
1st Place Match
127
02/18
W
F 0-0 0:59
J. Reynolds
St Josephs Preparatory HS
PCL Championships
Semifinals
127
02/17
W
F 0-0 0:47
M. O`Reilly
Father Judge
PCL Championships
Quarterfinals
127
02/09
W
F 0-0 3:01
J. Plunkett
Strath Haven Hs
Conwell-Egan Catholic @ Strath Haven Hs
Round 1
127
01/31
W
DEC 4-2
C. Trzeciak
Lasalle College
Conwell-Egan Catholic @ Lasalle College
Round 1
133
01/14
L
Replay
DEC 8-3
C. DeSena
Lake Highland Prep
Escape the Rock 2024
Consi of 8 #2
127 lbs
01/13
W
Replay
DEC 2-1
N. Barone
Paramus Catholic
Escape the Rock 2024
Consi of 8 #1
127 lbs
01/13
W
Replay
DEC 3-1
R. Campbell
Bethlehem Catholic
Escape the Rock 2024
Consi of 16 #2
127 lbs
01/13
W
Replay
TF 16-1 4:12
N. Berrena
State College
Escape the Rock 2024
Consi of 16 #1
127 lbs
01/13
L
Replay
DEC 1-0
C. Rose
Princeton
Escape the Rock 2024
Round of 32
127 lbs
12/30
L
DEC 6-1 TB1
D. Roggie
St. Christophers
2023 MyHOUSE Trojan Wars HS
3rd & 5th Place Matches
127
12/30
L
DEC 8-2
C. Rossi
Lower Dauphin
2023 MyHOUSE Trojan Wars HS
Consy Semis
127
12/30
W
F 2-0 1:26
J. Goodson
Poquoson
2023 MyHOUSE Trojan Wars HS
Consy RD of 4 1st
127
12/30
W
F 5-0 4:35
W. Pooler
The Hill School
2023 MyHOUSE Trojan Wars HS
Consy RD of 8 2nd
127
12/29
L
F 7-1 5:42
S. Myers
Parkersburg
2023 MyHOUSE Trojan Wars HS
Championship Quarters
127
12/29
W
MD 8-0
D. Roggie
St. Christophers
2023 MyHOUSE Trojan Wars HS
Championship Rd of 16
127
12/29
W
DEC 9-4
G. Hunter
Warrior Run
2023 MyHOUSE Trojan Wars HS
Championship Rd of 32
127
12/21
W
F 0-0 0:43
M. Gerz
Father Judge
Father Judge / Archbishop Carrol / Conwell Egan
Round 1
127
12/21
W
F 0-0 1:00
Z. Peck
Archbishop Carroll HS
Father Judge / Archbishop Carrol / Conwell Egan
Round 1
127
12/03
W
MD 10-2
L. Grodzki
Conwell-Egan Catholic
rough rider invitational
1st Place Match
127
12/03
W
MD 16-2
M. Hartranft
Catasauqua Hs
rough rider invitational
Semifinals
127
12/03
W
F 0-0 2:56
t. daley
Lower Merion Hs
rough rider invitational
Quarterfinals
127
12/03
W
MD 9-1
S. Murray
Upper Perkiomen Hs
rough rider invitational
Champ. Round 1
127
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/08
W
Replay
DEC 4-2
J. Nieto
Savage WA Black
Tyrant Bison Duals High School
Round 4 (6 Team)
126
07/08
W
Replay
F 7-0 2:44
S. Soriente
Este Built Underground
Tyrant Bison Duals High School
Round 1 (6 Team)
126
07/08
W
Replay
DEC 7-1
A.
Flickr Boyz Patriots
Tyrant Bison Duals High School
Round 2 (4 Team)
126
07/08
L
Replay
F 2-0 2:55
A. Aidan
Este Built Elite
Tyrant Bison Duals High School
Round 5 (6 Team)
126
07/08
W
Replay
DEC 6-1
D. McWilliams
Suzy WC
Tyrant Bison Duals High School
Round 3 (6 Team)
126
07/08
W
DEC 3-0
M. Bautista
Iron Horse Gold
Tyrant Bison Duals High School
Round 1 (4 Team)
126
07/08
W
Replay
DEC 3-2
A. Dolezel
Headhunters Black
Tyrant Bison Duals High School
Round 3 (4 Team)
126
07/08
L
Replay
DEC 5-0
L. Reitter
Steller Trained Gold
Tyrant Bison Duals High School
Round 2 (6 Team)
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024