Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Today · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Harrison Smith
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Independence
Lebanon Mat Club
Oregon
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/14
L
F 4-0 1:26
L. Crawford
Mat Sense Wrestling
2024 Oregon Classic (8U-14U Boys)
Semis & 3rd WB (16 Man)
136
01/14
W
F 5-2 2:51
M. Pedersen
Rock of Redmond Wrestling
2024 Oregon Classic (8U-14U Boys)
2nd Wrestleback (16 Man)
136
01/14
L
F 2-0 0:52
A. Hall
Legacy Elite Wrestling Club
2024 Oregon Classic (8U-14U Boys)
Quarters & 1st WB (16 Man)
136
01/14
W
F 4-0 1:25
M. Williams
Ascend Wrestling Academy
2024 Oregon Classic (8U-14U Boys)
Round 1 (16 Man)
136
12/16
L
F 4-2 0:30
H. Blank
Grace Christian Academy (Franklin)
Ray Dalton Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
JV132
12/16
L
F 8-2 2:00
J. Breen
Independence
Ray Dalton Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
JV132
12/16
W
F 2-0 1:30
W. Metzger
Brentwood Academy
Ray Dalton Invitational
Quarterfinals (8 Man)
JV132
11/18
L
F 2-2 1:21
K. Huynh
Smyrna
Blackman Earlybird
Round 3 (4 Man)
132-133
11/18
L
F 0-4 0:56
K. Williams
Heritage
Blackman Earlybird
Round 2 (4 Man)
132-133
11/18
W
F 2-2 1:30
C. Bloebaum
Molalla Mat Club
End of the Oregon Trail Tournament
Round 3
129-131
11/18
W
DEC 4-0
C. Keller
Shelbyville Central
Blackman Earlybird
Round 1 (4 Man)
132-133
11/18
W
F 2-0 1:27
I. Yoder
Clackamas Wrestling Club
End of the Oregon Trail Tournament
Round 2
129-131
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/12
W
DEC 6-4 SV
I. Toomey
Warriors Of Christ WOC
Battle for the Belt VIII
1st & 3rd (16 Man)
107
11/12
W
F 4-2 0:50
L. Cain
Salem Elite Mat Club
Battle for the Belt VIII
Semis & 3rd WB (16 Man)
107
11/12
W
TF 15-0 3:00
K. Oakes
NWWC
Battle for the Belt VIII
Quarters & 1st WB (16 Man)
107
11/12
W
F 4-0 0:41
C. Harmon
The Dalles Wrestling Club
Battle for the Belt VIII
Round 1 (16 Man)
107
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024