Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Gage Runnels
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
AK
Interior Grappling Academy
Student Wrestler Development Program
Student Wrestling Development Program
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/04
W
Replay
TF 10-0 3:11
D. Foster
Juneau Youth Wrestling Club Inc.
2024 Alaska USAW State Freestyle Championships
Round 6
215
05/04
L
Replay
F 4-1 0:48
T. Charley
Arctic Warriors Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Freestyle Championships
Round 4
215
05/04
L
Replay
F 4-9 3:17
J. Stickler
Glacier Bear Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Freestyle Championships
Round 2
215
05/03
L
Replay
F 14-5 3:47
B. Vreeland
Anchorage Youth Wrestling Academy
2024 Alaska USAW State Greco Championships
ROUND 6
215
05/03
W
Replay
TF 11-2 2:22
D. Foster
Juneau Youth Wrestling Club Inc.
2024 Alaska USAW State Greco Championships
ROUND 4
215
05/03
W
Replay
TF 9-0 1:46
J. Stickler
Glacier Bear Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Greco Championships
ROUND 2
215
05/03
W
Replay
F 15-3 5:18
J. Stickler
Glacier Bear Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Folkstyle Championships
PLACEMENT
215
05/02
W
Replay
F 14-5 4:23
K. Skonberg
Kodiak Wrestling Club
2024 Alaska USAW State Folkstyle Championships
ROUND 6
215
03/24
L
Replay
TF 8-0 1:01
C. Langford
OR
2024 USAW Northwest 16U/JR Regional - GR
Round 10 (Finals)
190
03/24
W
DEC 9-6
D. Moylan
CA
2024 USAW Northwest 16U/JR Regional - GR
Round 8 (Semis)
190
12/16
W
Replay
F 12-4 4:31
C. Paulson
Palmer High School
ASAA/FNBA DI State Championships
5/6 Placements
189
12/16
L
Replay
F 8-5 3:25
T. Weller
Colony High School
ASAA/FNBA DI State Championships
Round 7 4th Wrestleback (16 Man)
189
12/15
L
Replay
F 10-7 5:20
K. Vesel
Palmer High School
ASAA/FNBA DI State Championships
Semi Top
189
12/15
W
Replay
F 0-0 2:40
C. Paulson
Palmer High School
ASAA/FNBA DI State Championships
Round 2 Quarters
189
12/15
W
Replay
F 7-0 3:07
R. Darby
North Pole Patriots
ASAA/FNBA DI State Championships
Round 1 (16 Man)
189
12/03
W
DEC 12-7
J. Christopherson
Oak Harbor
Edmonds Invite 2023
3rd-5th
190
12/02
W
DEF 0-0
H. Strande
Arlington
Edmonds Invite 2023
round 4
190
12/02
L
F 7-0 3:26
W. Phelen
Orting
Edmonds Invite 2023
quarters
190
12/02
W
TF 16-0 3:11
M. Kanzier
Shorewood
Edmonds Invite 2023
Round 2/Quarters/1stWB
190
12/02
W
F 5-0 0:55
D. Panasyuk
Bonney Lake
Edmonds Invite 2023
Round 1
190
11/23
L
DEC 6-2
K. Wood
Lathrop Wrestling
Student Wrestling Development Program @ Lathrop Wrestling
Round 1
189
11/14
W
F 4-0 1:50
O. Mitcham
Eielson High School
Hutch Senior Night Quad-Meet
Round 1
189
11/04
L
F 5-0 2:23
J. Runnels
Student Wrestling Development Program
Eagle River Rumble 2023 Tournament
Finals & last RR
189
11/04
W
F 9-6 5:31
C. Paulson
Palmer High School
Eagle River Rumble 2023 Tournament
Round 6 SF
189
10/27
W
F 2-0 1:15
L. Sackinger
West Valley Wolfpack
Quad Dual
Round 1
189
10/27
W
F 2-0 1:05
J. Pearson
West Valley Wolfpack
Quad Dual
Round 1
215
10/27
W
F 4-1 0:43
J. Lopez
Hutchison High School
Quad Dual
Round 1
215
10/19
W
F 2-0 1:17
L. Smith
North Pole Patriots
Student Wrestling Development Program @ North Pole Patriots
Round 1
215
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/17
L
DEC 7-0
J. LACKEY
---
ASAA/FNBA DI State Championships
Round 5 2nd Wrestleback (16 Man)
215
12/16
W
F 8-0 3:26
B. MARISCAL
---
ASAA/FNBA DI State Championships
Round 3 WB Rd 1
215
12/16
L
F 14-2 4:38
H. Rayburn
Lathrop Wrestling
ASAA/FNBA DI State Championships
Round 1 (16 Man)
215
12/09
W
F 3-4 4:40
S. Whipple
North Pole Patriots
ASAA Mid Alaska
Placement Matches (8 Man)
215
12/09
W
TF 15-0 3:30
D. Hayes
Lathrop Wrestling
ASAA Mid Alaska
2nd Wrestleback (8 Man)
215
12/09
L
F 2-0 1:51
H. Rayburn
Lathrop Wrestling
ASAA Mid Alaska
Semis & 1st WB (8 Man)
215
12/03
W
F 2-5 3:41
S. Whipple
North Pole Patriots
John Tobin Invitational
1st & 3rd (16 Man)
215
12/03
W
F 10-0 1:36
L. Smith
North Pole Patriots
John Tobin Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
215
12/03
L
MD 13-3
P. Macchione
---
John Tobin Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
215
12/03
W
F 2-2 1:39
L. Brown
Wasilla High School
John Tobin Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
215
11/20
W
F 2-7 3:28
G. Stoddard
Grace Christian School
Lancer Smith JV Tournament
Round 13
189
11/19
W
F 6-2 1:47
C. Anderson
Bristol Bay
Lancer Smith JV Tournament
Round 6
189
11/18
W
F 4-1 1:06
N. Panilo
Service High School Cougars
Lancer Smith JV Tournament
Round 3
189
11/18
W
F 11-9 5:12
P. Webster
South Anchorage High School
Lancer Smith JV Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
189
11/12
L
FOR 0-0
E. Doyle
Hutchison High School
Vern Dulany Wrestling Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
215
11/12
L
F 5-8 5:00
J. Patterson
---
Vern Dulany Wrestling Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
215
11/05
L
F 2-0 0:49
D. Kohler
North Pole Patriots
Eagle River Rumble 2022 Tournament
Cons. Semis & 5m-RR`s
171
11/05
W
DEC 5-3
T. Schilke
South Anchorage High School
Eagle River Rumble 2022 Tournament
1st WB (8M) & 3rd WB (16M)
171
11/05
W
F 7-2 3:34
J. Diola
Eagle River High School
Eagle River Rumble 2022 Tournament
2nd Wrestleback (16 Man) & 5m-RR`s - Fri. or Sat.
171
11/05
L
F 5-0 1:27
Z. Priebe
Service High School Cougars
Eagle River Rumble 2022 Tournament
Quarterfinals & 1st WB (16 Man) & 1st RR`s - Fri.
171
10/29
L
DEC 4-3
D. Kohler
North Pole Patriots
Dustin Baxter Memorial
1st & 3rd (16 Man)
171
10/29
W
F 4-0 1:41
G. Mannan
Hutchison High School
Dustin Baxter Memorial
4th Wrestleback (16 Man)
171
10/29
L
F 4-1 1:48
J. Johnson
Lathrop Wrestling
Dustin Baxter Memorial
Semis & 3rd WB (16 Man)
171
10/28
W
F 9-2 5:50
M. David
Hutchison High School
Dustin Baxter Memorial
Quarters & 1st WB (16 Man)
171
10/28
W
F 2-0 1:28
O. Mitcham
Eielson High School
Dustin Baxter Memorial
Round 1 (16 Man)
171
10/21
L
F 4-1 1:18
P. CAMACHO
Wasilla High School
Battle in the Interior
Round 1 (10 Team)
171
10/21
L
DEC 12-9
A. Augustine
Lathrop Wrestling
Battle in the Interior
Round 3 (10 Team)
171
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024