Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Daniel Ospina
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Park Vista
Park Vista Community
Park vista
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/13
W
F 8-1 3:35
G. Florez
Volt wrestling
Somerset Spring Bash #1
Placement Matches (8 Man)
V 150
04/06
W
F 6-2 1:00
J. Bredski
Saint Andrew`s
AAU Spring Fling at Olympic Heights - Folkstyle
2nd Wrestleback (16 Man)
157
02/29
L
Replay
DEC 8-1
D. Lopez
Braddock
FHSAA State Championships
---
3A 144
02/29
L
DEC 8-2
J. Gonzalez
Winter Park
FHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
3A 144
02/24
L
DEC 1-0
J. Kosza
Wellington Community Hs
FHSAA 3A R3
Placement Matches
144
02/24
W
F 10-10 5:33
E. Bennett
Viera
FHSAA 3A R3
Round 4 (semis and WB)
144
02/23
W
DEC 6-5
K. Benjamin
Vero Beach Senior
FHSAA 3A R3
Round 2 (quarters and WB)
144
02/23
W
DEC 7-2
C. Rodriguez
Harmony
FHSAA 3A R3
Round 1 (16 Man)
144
02/15
L
DEC 3-0
J. Kosza
Wellington Community Hs
FHSAA 3A D12
Placements
144
02/15
W
DEC 4-1
P. Antico
Olympic Heights
FHSAA 3A D12
Round 4 (Semis and WB3)
144
02/03
W
DEC 10-8
A. Zoratti
Jupiter
2024 PBCWHOF Championships
3rd Place Match
144
02/03
W
F 3-1 4:44
S. Alvarez
Spanish River
2024 PBCWHOF Championships
Saturday 6th WB
144
02/03
W
F 9-2 4:19
M. Ramadan
Boca Raton
2024 PBCWHOF Championships
Saturday 5th WB
144
02/03
W
FOR 0-0
C. Anderson
Santaluces
2024 PBCWHOF Championships
Saturday 4th WB
144
02/03
L
DEC 10-5
A. Zoratti
Jupiter
2024 PBCWHOF Championships
Friday R4
144
02/02
W
F 12-1 4:57
K. Beaumont
William T. Dwyer
2024 PBCWHOF Championships
Friday R2
144
01/27
W
DEC 5-2
A. Sanchez
Christopher Columbus HS
9th Annual Tri-County Invitational
5th Place Matches
144
01/27
L
DEC 4-2
T. Robby
Miami Beach Senior
9th Annual Tri-County Invitational
8th Wrestleback (64 Man)
144
01/27
W
F 2-0 2:29
S. Rey
Ferguson
9th Annual Tri-County Invitational
7th WB
144
01/27
W
FOR 0-0
A. Zoratti
Jupiter
9th Annual Tri-County Invitational
6th Wrestleback (64 Man)
144
01/27
L
DEC 3-2
A. Sanchez
Christopher Columbus HS
9th Annual Tri-County Invitational
Round 6A Quarters
144
01/26
W
F 2-0 1:24
H. Lafosse
Miami Norland Senior
9th Annual Tri-County Invitational
Round 4 Champ & WB (64 Man)
144
01/26
W
MD 11-2
D. Cooper
North Miami
9th Annual Tri-County Invitational
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
144
01/23
L
DEC 6-0
G. Santos
St. Lucie West Centennial
Destito Duels
Round 1
144
01/13
W
DEC 3-2
S. Alvarez
Spanish River
2024 Rumble At The Ridge
1st Place Matches
144
01/13
W
F 2-0 1:15
R. Ushikubo
The King`s Academy
2024 Rumble At The Ridge
Saturday R3 Semis
144
01/13
W
F 6-0 1:11
N. Gutierrez
Barbara Goleman
2024 Rumble At The Ridge
Quarters Friday
144
01/12
W
F 9-2 0:55
J. Rodenbo
Dr. Joaquín García High School
2024 Rumble At The Ridge
Boys R2
144
12/03
W
DEC 1-0
S. Alvarez
Spanish River
2nd Boca Raton Bobcat Inv.
1st Place Matches
144
12/02
W
F 2-0 0:34
C. Ciliento
Jupiter
2nd Boca Raton Bobcat Inv.
Saturday R3 Semis (32 Man)
144
12/02
W
F 17-3 3:24
E. Crespo
Palm Beach Gardens
2nd Boca Raton Bobcat Inv.
Saturday R1
144
09/16
W
MD 9-1
S. Stern
ATT/Mocco Wrestling Academy
Juggernaut Somerset Qualifier
Quarters & 1st WB (16 Man)
V 150
09/16
L
DEC 10-6
B. Martin
Eagle Empire
Juggernaut Somerset Qualifier
Round 1 (16 Man)
V 150
09/02
L
DEC 8-7
I. Fayer
Mocco Wrestling
Juggernaut Olympic Heights Qualifier
Placement Matches (16 Man)
150
09/02
W
F 2-0 0:36
J. Auzenne
Team Barracuda
Juggernaut Olympic Heights Qualifier
4th Wrestleback (16 Man)
150
09/02
L
DEC 8-5
M. Archambault
Cowboy Wrestling Club
Juggernaut Olympic Heights Qualifier
Semis & 3rd WB (16 Man)
150
09/02
W
MD 15-5
S. Stern
Mocco Wrestling
Juggernaut Olympic Heights Qualifier
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
09/02
W
F 8-0 3:34
B. Lechado
SLAM Academy Wrestling
Juggernaut Olympic Heights Qualifier
Round 1 (16 Man)
150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
DEC 8-2
H. Cruz
Doral Academy
8th ANNUAL TRICOUNTY INVITATIONAL
R6 - 4th WB
138
01/28
L
TF 15-0 6:00
M. Trigazis
Wellington Community HS
8th ANNUAL TRICOUNTY INVITATIONAL
R4 - Quarters
138
01/27
W
DEC 6-4
P. Antico
Olympic Heights
8th ANNUAL TRICOUNTY INVITATIONAL
R2 - A 2nd Champ
138
01/13
L
F 4-0 3:39
J. Flynn
Key West
Battle at the Bay
Round 4 (10 Team)
138
01/13
L
DEC 12-10 SV
J. Louis
Dr. Krop
Battle at the Bay
Round 5 (6 Team)
138
01/13
W
MD 14-6
M. Luis
Miami Palmetto
Battle at the Bay
Round 3 (6 Team)
138
01/13
W
F 4-1 1:43
E. Cataldo
Heritage
Battle at the Bay
Round 4 (6 Team)
138
01/13
L
MD 11-3
A. Gonzalez
Christopher Columbus H S
Battle at the Bay
Round 2 (6 Team)
138
01/13
W
F 7-1 3:13
B. Martin
Southwest Miami
Battle at the Bay
Round 5 (10 Team)
138
12/02
L
F 10-2 3:35
L. Viveros
Southwest Miami
Battle at the Beach Duals 2022
Round 2 (4 Team)
138
12/02
W
F 2-0 1:35
C. Flowers
South Fork
Battle at the Beach Duals 2022
Round 2 (4 Team)
138
12/02
L
DEC 7-6
K. McArdle
Ft Pierce Central
Battle at the Beach Duals 2022
Round 1 (4 Team)
138
12/02
W
F 2-0 1:39
S. Arnold
Seminole Ridge
Battle at the Beach Duals 2022
Round 1 (4 Team)
138
12/02
W
F 4-0 0:58
T. Lobrutto
Port St Lucie
Battle at the Beach Duals 2022
Round 3 (4 Team)
138
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/03
L
F 13-0 3:53
D. Zertopoulis
Palmetto Ridge H.S.
Gary Freis Duals
Round 1 (6 Team)
138
12/03
L
F 11-4 1:58
J. Vadyak
Ft Myers
Gary Freis Duals
Round 4 (6 Team)
138
12/03
W
F 7-9 3:12
A. Jernigan
Braden River
Gary Freis Duals
Round 3 (4 Team)
138
12/03
W
F 2-0 1:27
T. Ngyuen
North Port H.S.
Gary Freis Duals
Round 3 (6 Team)
138
12/03
L
F 0-0 0:26
I. Church
Charlotte Hs
Gary Freis Duals
Round 2 (6 Team)
138
12/03
W
F 2-0 1:03
J. Howard
Cypress Lake
Gary Freis Duals
Round 2 (4 Team)
138
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020