Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jacob Wilson
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
Atascadero
Frisco Wakeland
NORWALK
North
North Desoto
North Desoto High
Ocean City
St. Albans
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
F 0-0
R. Santiago
Santa Maria
CCAA Boys Junior Varsity Finals
2nd Wrestleback (16 Man)
126
02/04
L
DEC 9-7
Z. Ratekin
Atascadero
CCAA Boys Junior Varsity Finals
Round 1 (16 Man)
126
01/28
L
TF 17-2 4:24
R. Magana
Cabrillo
Santa Maria JV Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
122
01/28
W
DEC 5-4
O. Ynes
Cabrillo
Santa Maria JV Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
122
01/28
L
F 5-12 3:37
R. Santiago
Santa Maria
Santa Maria JV Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
122
01/08
L
F 0-0
A. Badger
Santa Ynez Valley U H S
Righetti JV Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
Boys 122
01/08
L
F 0-0
R. Magana
Cabrillo
Righetti JV Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
Boys 122
01/07
W
F 3-2 1:10
C. Arzola
Arroyo Grande
Righetti JV Invite
Round 1 (16 Man)
Boys 122
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/26
W
F 0-0
A. Phillips
Roseville Area
North @ Roseville Area
Round 1
113
12/26
L
DEC 12-5
c. holleschau
---
North Vs. Tartan JV
Champ. Round 1
113
12/26
L
MD 18-10
D. Ward
Hastings
North Vs. Hasting JV
Champ. Round 1
113
12/18
L
F 0-0 3:00
M. Bell
Tartan
Tartan @ North
Round 1
113
12/16
W
F 2-0 0:37
P. Bulera
Mounds View
North @ Mounds View
Round 1
113
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/15
W
F 0-0 2:49
M. Grasso
Hammonton
Ocean City @ Hammonton
Round 1
170
04/09
L
DEC 4-2
I. Cortes
---
Ocean City @ Williamstown
Round 1
160
04/06
W
DEC 7-1
R. King
---
Ocean City @ Rancocas Valley Regional
Round 1
160
03/23
W
MD 11-2
M. Bird
Egg Harbor
Egg Harbor @ Ocean City
Round 1
160
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/17
L
DEC 6-2
W. Bumbernick
St. Augustine Prep School
St. Augustine Prep School @ Ocean City
Round 1
152
01/12
L
F 0-0 5:41
J. Cristler
North Desoto
Big Cat Brawl
Placement Matches (8 Man)
132
01/12
L
F 0-0 0:51
A. Lloyd
Houston Strake Jesuit College Prep
Big Cat Brawl
2nd Wrestleback (8 Man)
132
01/11
L
DEF 0-0
A. Battle
Northwest Nelson
2020 Trojan Classic - JV
2nd Wrestleback (8 Man)
145-153
01/11
L
DEC 7-4
J. Corona
Chisholm Trail
2020 Trojan Classic - JV
Semis & 1st WB (8 Man)
145-153
01/11
L
F 2-0 0:38
M. Lambright
Airline
Big Cat Brawl
Quarterfinals (8 Man)
132
01/11
W
F 2-0 1:12
C. Thornburg
Melissa
2020 Trojan Classic - JV
Quarterfinals (8 Man)
145-153
01/04
L
F 4-1 1:42
L. Weatherford
Jefferson Co
Bill Brimer Brawl in the Hall 2020
Round 3
145
01/04
L
F 8-0 2:41
Z. Stewart
St. Albans
Bill Brimer Brawl in the Hall 2020
Round 2
145
01/02
L
DEC 7-1
P. McCarron
Palmyra
Gator Tournament
3rd Place Match
152
01/02
L
F 9-2 2:43
K. Cole
Winnsboro
EAST Duals
2nd Wrestleback (8 Team)
170
01/02
L
F 9-2 2:29
K. Cole
Winnsboro
EAST Duals
Cross Bracket (8 Team)
170
01/02
L
F 4-1 1:47
E. Alfaro
Dallas Woodrow Wilson
EAST Duals
Round 3 (8 Team)
170
12/29
W
F 0-0 2:22
R. Dawson
Maple Shade
Gator Tournament
Quarterfinals
152
12/28
W
F 0-0 0:13
H. McDonald
Benton
2019 Lone Survivor Invitational
Placement Matches (32 Man)
132
12/28
L
F 8-2 1:59
K. Damron
Harrah
2019 Lone Survivor Invitational
Round 4 (32 Man)
132
12/28
L
F 2-0 1:36
M. Morrow
Sam Houston HS
2019 Lone Survivor Invitational
Round 3 (32 Man)
132
12/27
L
F 4-0 0:50
A. Krass
East Ascension
2019 Lone Survivor Invitational
Round 2 (32 Man)
132
12/27
L
F 2-1 1:35
J. LeBlanc
Teurlings Catholic
2019 Lone Survivor Invitational
Round 1 (32 Man)
132
12/24
L
MD 16-3
G. Croce
Gateway Reg/ Woodbury
Gator Tournament
Semifinals
152
12/21
W
F 0-0 0:40
R. Walter
Westampton Technical BCIT
Gator Tournament
Champ. Round 1
152
12/20
W
MD 19-8
M. Adelizzi
Middle Township
Ocean City @ Middle Township
Round 1
152
12/17
L
F 2-0 1:03
N. Villereal
PERKINS
Golden Bear Invitational
Champ. Round 1
132
12/14
L
F 9-2 0:56
C. Kendrick
John Curtis
Evangel Christian Academy
Placement
Varsity 138
12/14
L
F 4-13 4:16
H. Howerton
Crossings Chritian
Evangel Christian Academy
Round 4
Varsity 138
12/14
L
F 2-0 0:55
M. Colgin
Calvary Baptist Academy
Evangel Christian Academy
Round 2
Varsity 138
12/14
L
F 11-11 4:50
T. Bean
---
Evangel Christian Academy
Round 1
Varsity 138
12/12
L
F 2-0 0:43
C. Bond
Frisco Independence
Frisco Independence @ Frisco Wakeland
Round 1
152
12/07
L
FOR 0-0
E. Melikman
Plano West
Liberty Throwdown JV Tourney
Round 7 (8 Man)
152-160
12/07
L
FOR 0-0
J. Zamovau
Plano West
Liberty Throwdown JV Tourney
Round 6 (8 Man)
152-160
12/07
L
FOR 0-0
M. Pickering
Plano West
Liberty Throwdown JV Tourney
Round 5 (8 Man)
152-160
12/07
L
FOR 0-0
K. Kruger
Plano West
Liberty Throwdown JV Tourney
Round 4 (8 Man)
156-170
12/07
L
FOR 0-0
D. Barnes
Plano West
Liberty Throwdown JV Tourney
Round 4 (8 Man)
152-160
12/07
W
FOR 0-0
M. Miller
---
Liberty Throwdown JV Tourney
Round 6 (8 Man)
156-170
12/07
L
DEC 7-0
T. Darmody
Plano West
Liberty Throwdown JV Tourney
Round 3 (8 Man)
152-160
12/07
L
F 5-5 5:15
K. Templeton
Frisco Wakeland
Liberty Throwdown JV Tourney
Round 2 (8 Man)
156-170
12/07
W
F 0-0 0:49
C. Santaella
Frisco Wakeland
Liberty Throwdown JV Tourney
Round 2 (8 Man)
152-160
12/07
W
FOR 0-0
H. Sharma
Lebanon Trail
Liberty Throwdown JV Tourney
Round 1 (8 Man)
156-170
12/07
W
F 5-0 0:43
D. Bederman
Plano West
Liberty Throwdown JV Tourney
Round 1 (8 Man)
152-160
11/23
L
DEC 8-6
P. Wilkerson
South Grand Prairie Hs
11th Annual Heath Invitational (JV Boys)
2nd & 4th WB
132A
11/23
W
DEC 5-1
T. Hayes
Rockwall Hs
11th Annual Heath Invitational (JV Boys)
Semi & WB
132A
11/23
L
F 3-2 1:49
H. Syed
Frisco Lone Star
11th Annual Heath Invitational (JV Boys)
Qtr & 1st WB
132A
11/23
W
F 0-0 2:25
A. Soto-Bird
Keller Fossil Ridge Hs
11th Annual Heath Invitational (JV Boys)
Round 1 (16 Man)
132A
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024