Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Michael Strause
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Elkhorn
Elkhorn Area
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
DEC 5-2
D. Henrickson
Hortonville
Pulaski Invitational
3rd Wrestleback (16 Man)
113
01/27
L
TF 19-2 4:59
P. Owens
Coleman
Pulaski Invitational
Semis & 2nd WB (16 Man)
113
01/27
L
TF 18-1 3:32
A. DiPiazza
Kaukauna
Pulaski Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
01/27
W
DEC 7-5
J. Wissbroecker
Antigo
Pulaski Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
113
01/26
L
F 0-0 0:46
M. Mausing
Union Grove
Elkhorn Area @ Union Grove
Round 1
120
01/20
L
F 18-6 4:28
E. Dominguez
Kenosha Indian Trail
2024 Whitnall/Greendale Duals
Round 3 (10 Team)
120
01/20
W
F 4-0 2:47
B. Rowell
Green Bay Preble
2024 Whitnall/Greendale Duals
Round 5 (10 Team)
120
01/20
L
F 2-0 0:48
D. Thomas
Whitnall/Greendale
2024 Whitnall/Greendale Duals
Round 2 (10 Team)
120
01/20
W
F 3-7 3:40
L. Thao
Appleton West
2024 Whitnall/Greendale Duals
Placement
120
01/12
L
MD 17-5
A. Scheele
Westosha Central
Westosha SLC Quad
Round 1
120
01/12
L
TF 19-4 4:00
T. Guardiola
Wilmot Union
Westosha SLC Quad
Round 1
120
01/06
L
MD 14-2
C. Feiner
DeForest
Elkhorn Varsity Duals
Round 1
120
12/29
L
Replay
F 2-0 0:26
E. Wolfe
Hopkins
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 4
120
12/29
L
Replay
F 11-0 3:49
B. Vieaux
Denmark
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 2
120
12/09
L
DEC 9-8
C. VanDenHeuvel
DePere
Battle on the Bay
Placement (32 Man)
120
12/09
W
F 2-0 2:21
A. Vorachack
Pewaukee
Battle on the Bay
Semis & 3rd WB (32 Man)
120
12/09
W
F 3-0 2:32
M. Souto
Escanaba
Battle on the Bay
Champ Round 3 & 2nd WB (32 Man)
120
12/09
L
F 2-0 0:39
B. Burton
Mukwonago
Battle on the Bay
Champ Round 1 (32 Man)
120
12/08
W
F 0-0
E. Huerta
Badger
Elkhorn Quad
Round 1
120
12/08
W
DEC 13-10
B. Delgado
Burlington
Elkhorn Quad
Round 1
120
12/01
W
F 5-8 3:36
A. Clark
Beloit Memorial
Beloit Memorial @ Elkhorn Area
Round 1
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024