Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Owen Beaty
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Bedford
Bedford Iowa Wrestling
Bedford Wreslting Club
Bedford Youth
Bedford Youth Wrestling
Bedford youth wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
W
DEC 9-2
B. Johnson
Shenandoah Elks
East Atchison Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
56-61
03/03
L
F 5-0 1:29
K. Morrison
Waverly Area Wrestling Club
Iowa AAU Super Peewee State Tournament
Round 4 Champ & WB (64 Man)
60
03/03
L
F 2-0 0:28
H. Hinkeldey
Siouxland wrestling academy
Iowa AAU Super Peewee State Tournament
Quarters & 5th WB (64 Man)
60
03/03
W
TF 16-1 1:33
B. Hendershot
Janesville Cats
Iowa AAU Super Peewee State Tournament
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
60
03/03
W
MD 10-2
J. McMellen
Empire Academy
Iowa AAU Super Peewee State Tournament
Round 1 (64 Man)
60
02/24
W
DEC 4-2 SV
W. Lindner
Stanberry Wrestling Club
Rock Port Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
59-61
02/24
W
MD 10-0
L. Hanika
Big Dogs Grappling Academy
Rock Port Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
59-61
02/24
W
DEC 6-0
H. Eickhoff
falls city wrestling club
Rock Port Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
59-61
02/10
W
MD 11-0
J. Morgan
SWV Scramblers
Bedford Trophy Tournament
Round 3 (4 Man)
59-60
02/10
W
DEC 4-1
L. Weber
Mount Ayr Raiders
Bedford Trophy Tournament
Round 2 (4 Man)
59-60
02/10
W
F 6-0 2:45
P. Gladman
Clarinda Elite Wrestling
Bedford Trophy Tournament
Round 1 (4 Man)
59-60
01/28
L
F 9-6 1:48
C. Campos
Glenwood Wrestling Club
Clarinda Wrestling Club Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
58-60
01/28
W
DEC 3-1
M. Wilson
Clarinda
Clarinda Wrestling Club Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
58-60
01/28
W
F 2-0 0:34
A. Keeler
Clarinda
Clarinda Wrestling Club Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
58-60
01/21
W
DEC 6-4
B. Orme
Red Oak
John J Harris Youth Tournament 2024
Round 3
Bracket 50
01/21
W
DEC 12-8
J. Morgan
Southwest Valley Scramblers
John J Harris Youth Tournament 2024
Round 2
Bracket 50
01/21
L
F 4-0 1:33
L. Nelson
NV Mat Pack
John J Harris Youth Tournament 2024
Round 1
Bracket 50
01/07
L
DEC 10-8
O. Honeck
CAM LITTLE COUGAR WRESTLING
David Kinen Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
60-63
01/07
L
F 2-2 0:58
K. Johnson
Clarinda elite
David Kinen Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
60-63
01/07
W
F 4-0 1:25
Q. Robinson
Atlantic Trojans
David Kinen Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
60-63
01/06
W
F 6-0 1:43
W. Weeks
Interstate 35
2024 Van Meter Youth Tournament
Rd3 of 4Man & Rd4 of 5-6Man
13
01/06
W
F 7-0 2:20
H. Grace
AWC
2024 Van Meter Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
13
01/05
W
F 12-1 2:40
J. Sly
Van Meter Wrestling Club
2024 Van Meter Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
13
12/30
W
DEC 10-6
D. Woods
Nebraska Boyz
Shenandoah Elks Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
26
12/30
W
F 2-0 0:45
I. Kilpatrick
Glenwood Wrestling Club
Shenandoah Elks Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
26
12/30
W
DEC 9-2
B. Slater
Shenandoah Elks Youth
Shenandoah Elks Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
26
12/30
W
DEC 7-6
D. Johnson
NV Mat Pack
Creston Express Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
55-59
12/30
L
F 2-0 0:27
K. Sommermeyer
Clarksville Freestyle Wrestlin
Creston Express Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
55-59
12/30
W
DEC 6-0
A. Merritt
Creston Express Wrestling
Creston Express Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
55-59
12/17
W
F 5-2 1:32
W. Macdonald
Harlan Cyclones
Glenwood Wrestling Club Tournament
Round 3 (4 Man)
57-60
12/17
L
DEC 9-2
M. Wilson
Clarinda elite
Glenwood Wrestling Club Tournament
Round 2 (4 Man)
57-60
12/17
W
F 4-1 3:42
B. Slater
Shenandoah Elks
Glenwood Wrestling Club Tournament
Round 1 (4 Man)
57-60
12/03
W
DEC 8-6 SV
G. Silliman
Winterset Pack
War in Winterset 8 Man Boys/Girls
Placement Matches (8 Man)
B5
12/03
W
F 6-0 0:38
J. Nelson
WCV Wrestling Club
War in Winterset 8 Man Boys/Girls
2nd Wrestleback (8 Man)
B5
12/03
L
F 4-1 0:39
R. Jr
Hammer Time Wrestling Academy
War in Winterset 8 Man Boys/Girls
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
B5
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
F 4-0 1:43
M. Mercer
Lenox Matcats
Bedford Trophy Tournament
Round 3 (4 Man)
54-59
02/11
L
DEC 8-5
T. Humpal
Sidney Cowboys
Bedford Trophy Tournament
Round 2 (4 Man)
54-59
02/11
W
FOR 0-0
K. Donahoo
SWV Scramblers
Bedford Trophy Tournament
Round 1 (4 Man)
54-59
01/29
W
MD 13-2
I. Kelpatrick
Glenwood Wrestling Club
Clarinda Wrestling Club Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
55-58
01/29
L
F 2-0 0:37
L. Baker
Clarinda Elite
Clarinda Wrestling Club Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
55-58
01/29
L
F 5-2 1:57
T. Larsen
Lenox Matcats
Clarinda Wrestling Club Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
55-58
01/15
L
F 4-2 0:53
D. Johnson
NV Mat Pack
Creston Express Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
53-54
01/15
L
F 2-0 0:34
K. Donahoo
SWV Scramblers
Creston Express Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
53-54
01/15
L
F 2-0 0:40
C. Butler
Creston Express Wrestling
Creston Express Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
53-54
01/08
L
F 2-0 0:37
A. Roenfeld
Glenwood Wrestling club
David Kinen Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
54-55 B
01/08
L
F 9-1 2:41
N. Martin
Manning Wolves
David Kinen Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
54-55 B
01/08
W
MD 11-0
C. Rubio
Nodaway Valley Mat Pack
David Kinen Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
54-55 B
12/31
W
TF 15-0 5:13
C. Holmes
AHSTW mighty vikes
AHSTW Mighty Vikes Wrestling Tournament
Round 3
52-54
12/31
L
F 4-0 3:28
A. Maschman
Pioneer Wrestling Club
AHSTW Mighty Vikes Wrestling Tournament
Round 2
52-54
12/31
L
F 8-2 3:21
K. Newberry
Glenwood Wrestling Club
AHSTW Mighty Vikes Wrestling Tournament
Round 1
52-54
12/18
L
F 2-0 1:00
M. Wilson
Clarinda Elite
Shenandoah Elks Youth Tournament 2022
Round 3 (4 Man)
51-53
12/18
L
MD 14-0
H. Benedict
Glenwood Wrestling Club
Shenandoah Elks Youth Tournament 2022
Round 2 (4 Man)
51-53
12/18
W
F 2-0 0:19
B. Neal
---
Shenandoah Elks Youth Tournament 2022
Round 1 (4 Man)
51-53
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024