Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Madison Sims
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2020-2021
Team Name
Boone Grove
Valparaiso
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
F 4-2 2:45
E. Marsiglio
Hanover Central
IHSAA Sectional @ Crown Point
Champ Round 1 (16 Man)
120
01/13
L
F 13-4 5:35
Z. Pugh
Hamilton Heights
IHSGW 2023 State Finals
Champ. Round 1 (16 Man)
120
01/07
L
F 5-0 1:52
R. Kaplan
West Lafayette
IHSGW Regional NW 2023
Finals (2 Man)
120 Champion
01/07
W
F 2-0 1:13
R. Sheldon
Tri-County Jr-Sr High school
IHSGW Regional NW 2023
Placement matches
120B
01/07
W
F 5-0 2:23
D. Koebcke
Rensselaer Central
IHSGW Regional NW 2023
Round 4
120B
01/07
W
F 2-0 0:43
K. Yoder
Warsaw
IHSGW Regional NW 2023
Round 2
120B
01/06
W
F 2-0 0:14
A. Andrews
Lafayette Central Catholic
IHSGW Regional NW 2023
Round 1 (16 Man)
120B
12/28
W
F 2-0 0:57
A. Spaulding
Columbia City
Sarah Hildebrandt Invitational
Finals (2 Man)
120 Champion
12/28
W
DEC 7-6
N. Wilson
Angola
Sarah Hildebrandt Invitational
Round 5
120 A
12/28
W
F 9-4 2:37
A. Burns
North Miami
Sarah Hildebrandt Invitational
Round 4
120 A
12/28
W
F 2-0 0:33
E. Avara
Penn
Sarah Hildebrandt Invitational
Round 2
120 A
12/28
W
F 2-0 0:31
L. Harris
FW Northside
Sarah Hildebrandt Invitational
Round 1
120 A
12/18
W
F 3-4 1:49
A. Burns
North Miami High School
Jefferson High School Women`s Classic
Finals (2 Man)
120 Champion
12/17
W
F 2-0 0:38
A. Duran
Warren Central
Jefferson High School Women`s Classic
Placement Matches (16 Man)
120 A
12/17
W
F 2-0 0:36
G. Stover
Portage High School
Jefferson High School Women`s Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
120 A
12/17
W
F 2-0 0:27
C. Rounds
McCutcheon
Jefferson High School Women`s Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
120 A
12/17
W
FOR 0-0
B. Candiano
Hobart
Jefferson High School Women`s Classic
Round 1 (16 Man)
120 A
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/29
W
FOR 0-0
C. Rozendal
Illiana Christian
IHSAA Sectional @ Crown Point Sectional
Placement Matches
132
01/29
L
F 4-0 1:33
M. Adamczyk
---
IHSAA Sectional @ Crown Point Sectional
Consi Semis
132
01/29
W
F 7-4 3:21
A. Demirayak
Wheeler.
IHSAA Sectional @ Crown Point Sectional
Semis and WB
132
01/29
L
F 2-0 0:41
H. Helson
---
IHSAA Sectional @ Crown Point Sectional
Quarters
132
01/15
L
DEC 8-4
U. Tobon
Calumet
Greater South Shore Conference (GSSC)
Placement Matches (16 Man)
132
01/15
L
F 3-2 2:37
B. Marshall
Hebron
Greater South Shore Conference (GSSC)
4th Wrestleback (16 Man)
132
01/15
W
F 0-0 0:37
L. Davis
Griffith
Greater South Shore Conference (GSSC)
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/15
L
F 2-0 1:27
U. Tobon
Calumet
Greater South Shore Conference (GSSC)
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/14
L
Replay
DEC 8-2
C. Nate
North Central
IHSGW 2022 State Finals
Champ. Round 1 (16 Man)
126
01/08
W
Replay
F 4-0 1:48
S. Ngufi
Penn High School
IHSGW Regional North 2022
Placement matches
126
01/08
W
Replay
DEC 8-4
C. Pekny
Frontier High School
IHSGW Regional North 2022
Round 4
126
01/08
W
Replay
F 2-0 0:32
K. Edmonds
Lafayette Jefferson
IHSGW Regional North 2022
Round 5
126
01/08
W
Replay
F 2-0 0:42
J. Barnett
Attica
IHSGW Regional North 2022
Round 3
126
01/07
L
Replay
F 6-5 5:06
S. Kempf
Mishawaka
IHSGW Regional North 2022
Round 2
126
01/07
W
Replay
F 2-0 1:07
B. Spohn
Penn High School
IHSGW Regional North 2022
Round 1 (16 Man)
126
01/06
W
F 0-0 2:25
J. Smith
Lake Station Edison
Boone Grove @ Lake Station Edison
Round 1
132
12/04
W
F 2-0 0:09
F. Campisi
Munster
Viking Super Duals
Champ. Round 1
120
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/27
W
F 2-0 0:53
R. Snider
Southridge
Indiana Frosh-Soph State Championships
Girls Placement Matches (8 Man)
116
02/27
L
F 2-0 2:01
P. Dowty
---
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 4
116
02/27
W
DEC 12-9
A. Burns
North Miami High School
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 3
116
02/27
L
F 4-1 2:30
R. Kaplan
West Lafayette
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 2
116
02/14
W
F 2-0 0:41
M. Waits
Elkhart High School
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 5
116
02/14
L
DEC 5-2
J. Boyd
Warren Central
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 4
116
02/14
L
DEC 4-0
R. Kaplan
West Lafayette High School
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 3
116
02/14
W
F 2-0 0:34
M. Waits
Elkhart High School
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 2
116
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024