Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
adrian burish
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Cadott
Cadott Gold
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
F 4-0 2:34
J. Sadowski
Tomah Youth Wrestling
Chippewa Falls Youth Tournament
Round 5
67-70
02/11
L
F 2-0 0:29
J. Abramczak
Thorp wrestling
Chippewa Falls Youth Tournament
Round 3
67-70
02/11
W
F 8-6 2:39
B. Schindler
Stanley-Boyd
Chippewa Falls Youth Tournament
Round 2
67-70
01/20
L
F 9-2 1:11
J. Abramczak
Thorp
Bloomer/Colfax Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
68-69
01/20
W
DEC 6-5
W. Lock
Turtle Lake/Clayton
Bloomer/Colfax Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
68-69
01/20
L
DEC 6-2
J. Wirth
Overtime Wrestling
Bloomer/Colfax Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
68-69
01/07
L
F 2-1 2:35
B. Hoff
Cadott
Cadott Youth Wrestling
Round 3 (4 Man)
68-75
01/07
W
DEC 6-4
K. Schmutz
Menomonie Wrestling Club
Cadott Youth Wrestling
Round 1 (4 Man)
68-75
01/07
W
FOR 0-0
B. Schindler
Stanley-Boyd
Cadott Youth Wrestling
Round 2 (4 Man)
68-75
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
W
F 2-0 0:12
B. Lind
Black River Falls
Chippewa Falls Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
57-58
02/19
W
F 2-0 0:57
B. Stuner
Thorp Cardinals
Chippewa Falls Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
57-58
02/19
W
F 6-2 0:25
P. Petefish
McDonnell
Chippewa Falls Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
57-58
02/05
W
DEC 11-4
D. Frederickson
Shell Lake
Chetek-Weyerhaeuser Youth Tournament
Round 5
60-65
02/05
W
F 5-0 0:40
Q. Mosay
Unity
Chetek-Weyerhaeuser Youth Tournament
Round 3
60-65
02/05
W
F 5-0 0:50
G. Borgen
Prairie Farm
Chetek-Weyerhaeuser Youth Tournament
Round 2
60-65
01/21
W
MD 11-0
C. Coddington
EC North
Bloomer Colfax Youth Open
Round 3 (4 Man)
55-56
01/21
W
F 4-0 1:41
L. Ziehl
Menomonie
Bloomer Colfax Youth Open
Round 2 (4 Man)
55-56
01/21
W
F 2-0 0:53
C. Kragness
Bloomer Colfax
Bloomer Colfax Youth Open
Round 1 (4 Man)
55-56
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021