Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Alycia Stoneking
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Burns/Pine Bluffs
Burns/Pine Bluffs Girls
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
Replay
F 13-3 4:07
B. Padilla
Cheyenne East
WHSAA Girls State Championships
1st Round WB
100
02/22
L
F 2-0 1:34
S. Smith
Star Valley
WHSAA Girls State Championships
1st Round
100
02/17
L
Replay
DEC 13-10
A. Bauer
Sheridan
WHSAA Girls 4A East Regional
Round 7 (consi semis)
100
02/17
W
Replay
F 2-2 2:10
O. Burney
Central
WHSAA Girls 4A East Regional
Round 6 Semis
100
02/16
W
Replay
DEC 8-6
S. Lichtenberger
Newcastle
WHSAA Girls 4A East Regional
Round 5 (consis)
100
02/16
L
Replay
F 9-4 3:35
B. Padilla
Cheyenne East
WHSAA Girls 4A East Regional
Round 4 Quarters
100
02/09
W
F 0-0
K. Wessel
Wheatland
Burns/Pine Bluffs @ Wheatland
Round 1
100
02/03
L
F 9-21 5:59
K. Wessel
Wheatland
2024 Southeast Girls Duals
Round 3 (4 Team)
100
01/27
L
Replay
F 2-0 0:55
M. Henman
Kelly Walsh
2024 Ron Thon Memorial Varsity - Girls
Rd 5 Cons Qtrs
100
01/27
W
Replay
F 8-10 1:53
K. Guest
Big Piney
2024 Ron Thon Memorial Varsity - Girls
Rd 4 Quarterfinals w/WB
100
01/26
W
Replay
F 9-5 3:33
M. Snell
Pinedale
2024 Ron Thon Memorial Varsity - Girls
Rd 3 WB only
100
01/26
L
Replay
F 19-5 5:19
A. Vroman
Wind River
2024 Ron Thon Memorial Varsity - Girls
Rd 2
100
01/20
L
DEC 6-1
E. Caydee
Powell
2024 Lander Valley HS Invite - GIRLS
WB w/Semis
100
01/19
L
F 2-2 3:08
A. Vroman
Wind River
2024 Lander Valley HS Invite - GIRLS
Quarterfinals with WB & RR
100
01/06
L
F 4-2 4:29
K. Benim
Wright
2024 Shane Shatto Memorial - GIRLS
Round 5 Cons Only
100
01/05
L
F 7-4 4:49
E. Rimmasch
Cheyenne Central
2024 Shane Shatto Memorial - GIRLS
Round 2
100
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
L
Replay
F 2-0 0:25
A. Bauer
Sheridan
WHSAA Girls State Championships
4th Round WB (32 Man) - 2nd Round WB (16 Man)
100
02/23
L
Replay
F 4-3 2:16
S. Nathan
Kelly Walsh
WHSAA Girls State Championships
Round 2 (32 Man) - Round 1 (16 Man)
100
02/13
L
F 7-0 2:14
L. Peters
Buffalo
Bison Duals
Round 1
105
02/10
L
F 7-0 2:16
L. Peters
Buffalo
Bison Duals
Round 1
105
02/08
L
F 4-1 2:20
L. Ticknor
Glenrock
Glenrock vs. Burns/Pine Bluffs
Round 1
105
02/08
L
F 2-0 0:28
M. Hasbargen
Lingle-Ft. Laramie/Southeast
Lingle-Ft. Laramie/Southeast vs. Burns/Pine Bluffs
Round 1
105
01/21
L
Replay
F 10-1 4:15
J. Wright
Green River
2023 Lander Valley HS Invite - GIRLS
3rd Place
100-105
01/21
W
FOR 0-0
M. Bornhoft
Wind River
2023 Lander Valley HS Invite - GIRLS
Rd 5 Cons Semis
100-105
01/20
L
Replay
MD 12-3
B. Burgener
Lyman
2023 Lander Valley HS Invite - GIRLS
Rd 2 QF
100-105
01/14
L
F 2-0 0:43
E. Cross
Gering Girls
Gering Girls Invitational
Round 5
105
01/14
L
F 2-0 1:08
A. Valencia
Gering Girls
Gering Girls Invitational
Round 4
105
01/14
L
F 4-3 3:07
T. Harns-Delahoussaye
Kelly Walsh
Gering Girls Invitational
Round 3
105
01/14
L
F 5-1 4:00
O. Aguilar
Gering Girls
Gering Girls Invitational
Round 1
105
01/07
L
Replay
F 2-0 0:22
E. Rimmasch
Central
2023 Shane Shatto Memorial - GIRLS
1st Place
100
01/07
L
Replay
F 2-0 0:21
A. Bauer
Sheridan
2023 Shane Shatto Memorial - GIRLS
Rd 5 Cons Semis
100
01/07
L
Replay
F 6-1 3:42
L. Ticknor
Glenrock
2023 Shane Shatto Memorial - GIRLS
Rd 4 SF
100
01/07
L
Replay
F 7-0 4:43
K. Benim
Wright
2023 Shane Shatto Memorial - GIRLS
2nd Wrestleback (16 Man)
100
12/17
L
F 6-1 1:51
A. Hernandez
Sidney Girls
Sidney/Bridgeport Invite 2022
Round 4
G105
12/17
L
F 5-1 1:37
M. Hoerle
Ogallala Girls
Sidney/Bridgeport Invite 2022
Round 3
G105
12/17
L
F 2-0 0:41
C. McIntosh
North Platte Girls
Sidney/Bridgeport Invite 2022
Quarterfinals (8 Man)
G105
12/10
L
Replay
F 7-3 3:31
E. Rimmasch
Central
Charlie Lake - Women`s & JV 2022
Round 3&4
91-95
12/10
W
Replay
F 4-2 0:39
G. Gonzales
Scottsbluff
Charlie Lake - Women`s & JV 2022
Round 2&3
91-95
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022