Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jacob Mumm
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
MD 8-0
C. Watkins
Washington
IHSA 2A Team Sectional @ Rochelle
Semifinals (4 Team)
152
02/15
L
DEC 9-7
B. Moore
Geneseo
IHSA 2A Sectional @ Rochelle
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
02/15
W
DEC 10-3
E. Tooley
Rochelle
IHSA 2A Sectional @ Rochelle
2nd Wrestleback (16 Man)
145
02/15
L
F 2-0 1:30
C. Watkins
Washington
IHSA 2A Sectional @ Rochelle
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
02/14
W
DEC 6-3
M. Garcia
---
IHSA 2A Sectional @ Rochelle
Round 1 (16 Man)
145
02/08
W
TF 20-3 4:39
C. Smith
Olympia Fields (Rich Central)
IHSA 2A Regional @ Rich East
Placement Matches
145
02/08
W
F 13-3 3:05
E. Grayer
Crete (C.-Monee)
IHSA 2A Regional @ Rich East
Consi Semis
145
02/08
L
F 16-4 5:42
B. Claypool
Morris
IHSA 2A Regional @ Rich East
Semis and WB3
145
02/01
W
NC 0-0
H. Holian
Marian Central Catholic High School
East Suburban Catholic Conference 2020
Placement Matches (8 Man)
145
01/31
L
F 0-0 1:05
A. Carrillo
Nazareth Academy
East Suburban Catholic Conference 2020
Semis & 1st WB (8 Man)
145
01/31
W
DEC 8-5
H. Holian
Marian Central Catholic High School
East Suburban Catholic Conference 2020
Quarterfinals (8 Man)
145
01/04
W
DEC 6-2
Z. Seidl
---
Cheesehead Invitational
Round 11.5
138
01/04
L
DEC 7-3
C. Wiemann
Mason City
Cheesehead Invitational
Round 11 (Consol Semis)
138
01/04
W
F 9-2 4:07
H. Paulson
Kasson-Mantorville
Cheesehead Invitational
Round 7 (Consol Quarters & 1st Cons)
138
01/04
L
F 0-9 3:55
Z. Eliszewski
---
Cheesehead Invitational
Round 1 (Champ Seed Rd)
138
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
L
F 3-0 1:42
K. Gilbert
Conant
IWCOA 2019 FroshSoph & Girls State
Consi Quarters
145
03/10
L
F 4-2 1:49
W. Collins
---
IWCOA 2019 FroshSoph & Girls State
Quarters
145
03/10
W
F 2-0 0:53
J. King
---
IWCOA 2019 FroshSoph & Girls State
Round of 16 (Mat 1-6)
145
03/09
W
DEC 8-1
H. Holian
Marian Central
IWCOA 2019 FroshSoph & Girls State
Round of 32
145
03/03
W
F 7-1 2:53
T. Manetti
---
IWCOA 2019 SC Sect Thornton
1st & 3rd (16 Man)
145
03/03
W
F 2-0 0:34
W. Young
Manteno
IWCOA 2019 SC Sect Thornton
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
03/03
W
DEC 7-1
C. Brannigan
Lemont
IWCOA 2019 SC Sect Thornton
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
02/24
W
MD 9-1
T. Manetti
---
IWCOA 2019 SC Reg Andrew II
Round 6 Placement Matches
145
02/24
W
F 10-0 1:50
J. Pullen
Joliet West
IWCOA 2019 SC Reg Andrew II
Round 4 Semis (8 & 16) 1st WB (8) 3rd WB (16)
145
02/09
L
F 8-0 3:43
T. Konetski
Clifton (Central) [Coop]
IHSA 2A Sectional @ Geneseo
4th Wrestleback (16 Man)
145
02/09
W
DEC 11-4
M. Guyton
Peoria (h.s.)
IHSA 2A Sectional @ Geneseo
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
02/09
W
F 2-0 1:25
A. Rizzo
Geneseo
IHSA 2A Sectional @ Geneseo
2nd Wrestleback (16 Man)
145
02/09
L
DEC 9-6
B. Christiansen
Dixon (h.s.)
IHSA 2A Sectional @ Geneseo
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
02/08
W
DEC 11-5
E. Dively
---
IHSA 2A Sectional @ Geneseo
Round 1 (16 Man)
145
02/02
L
DEC 7-5
T. Konetski
Clifton (Central) [Coop]
IHSA 2A Regional @ Coal City
Placement Matches
145
02/02
W
F 0-0 3:14
W. Young
Manteno
IHSA 2A Regional @ Coal City
Semis and WB3
145
02/02
W
F 0-0 0:47
O. Jones
Kankakee (Sr.)
IHSA 2A Regional @ Coal City
Quarters and WB1
145
01/05
L
DEC 3-2
T. Wanek
---
Cheesehead Invitational
Round 12 (Placement Matches 7th-15th
145
01/05
L
DEC 4-0
R. Hampton
---
Cheesehead Invitational
Round 10 (Brackets of 8 WBs)
145
01/05
L
MD 11-2
M. Hoey
---
Cheesehead Invitational
Round 8.2 (Brackets of 8 Rd2)
145
01/05
W
F 4-0 2:17
W. Zupanci
---
Cheesehead Invitational
Round 6 (Brackets of 8 Rd1)
145
01/05
L
TF 17-2 4:37
G. Nelson
Simley
Cheesehead Invitational
Round 5 (4x4 Round 3)
145
01/05
W
MD 14-6
C. Ruffo
Kasson-Mantorville
Cheesehead Invitational
Round 3 (4x4 Round 2)
145
01/05
L
F 2-0 1:48
J. Bianchi
---
Cheesehead Invitational
Round 2 (4x4 Round 1)
145
01/04
W
F 5-0 3:52
B. Peterson
Arrowhead
Cheesehead Invitational
Round 1 (Champ Seed Rd)
145
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/11
L
F 5-3 3:31
C. Scoles
Lake Park
IWCOA 2018 FroshSoph & Girls State
2nd WB
145
03/11
L
F 3-0 1:58
T. Culp
---
IWCOA 2018 FroshSoph & Girls State
Round of 16 (Mat 1-6)
145
03/10
W
DEC 8-4
D. Parker
---
IWCOA 2018 FroshSoph & Girls State
Round of 32
145
03/04
W
F 4-0 4:03
M. Arsenault
---
IWCOA 2018 SC Sect Thornton
1st & 3rd (16 Man)
145
03/04
W
DEC 4-1
S. Terry
Homewood - Floosmoor
IWCOA 2018 SC Sect Thornton
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
03/04
W
F 4-0 1:30
L. Hall
Crete - Monee
IWCOA 2018 SC Sect Thornton
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
02/24
W
DEC 6-0
A. Wooters
Wilmington
IWCOA 2018 SC Reg Andrew
Round 6 Placement Matches
145
02/24
W
F 3-0 1:00
M. Arsenault
---
IWCOA 2018 SC Reg Andrew
Round 4 Semis (8 & 16) 1st WB (8) 3rd WB (16)
145
02/24
W
F 1-0 4:03
A. Urquijo
Lincoln-Way East
IWCOA 2018 SC Reg Andrew
Round 2 Q (8 & 16) 1st WB (16)
145
01/20
W
DEC 3-1 UTB
M. Arsenault
---
Southwest Prairie F/S Conference
Round 5
145
01/20
W
F 0-0 2:30
R. Ibarra
Plainfield (South)
Southwest Prairie F/S Conference
Round 2
145
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020