Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Easton Arehart
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Neligh Oakdale Wrestling Club
Neligh Youth
Neligh-Oakdale
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/16
W
F 4-2 3:30
G. Barnby
Junior Titans Wrestling Club
NEUSA State 2024
Round 8
80
03/16
W
DEC 4-1
L. Grasso
MWC Wrestling Academy
NEUSA State 2024
Round 6
80
03/16
W
DEC 5-4
B. Smith
Dorchester
NEUSA State 2024
Round 4
80
03/16
W
Replay
F 9-2 3:57
D. Neilly
Rocket Wrestling Club / RWC
NEUSA State 2024
Round 2
80
02/25
L
DEC 2-0
G. Connelly
Titan Club Wrestling
Columbus Wrestling Anchor Tournament
Placement Matches (8 Man)
80-88
02/25
W
F 9-2 2:52
O. Tasa
Humphrey St Francis
Columbus Wrestling Anchor Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
80-88
02/25
W
MD 9-0
L. Smith
Norfolk Jr Wrestling Club
Columbus Wrestling Anchor Tournament
Quarterfinals (8 Man)
80-88
02/11
W
F 2-0 0:11
K. Johnson
Central City Junior Wrestling
Boone Central Trophy Tournament 2024
Round 3 (4 Man)
80-80
02/11
W
DEC 3-0
R. Cech
CWO
Boone Central Trophy Tournament 2024
Round 2 (4 Man)
80-80
02/11
W
DEC 2-0
B. Johansen
St. Paul Youth Wrestling
Boone Central Trophy Tournament 2024
Round 1 (4 Man)
80-80
01/28
L
DEC 2-0
R. Cech
CWO
Norfolk Jr. Wrestling Trophy Tournament
Placement Matches (8 Man)
79-83
01/28
W
DEC 7-5
P. Fehringer
NGSE
Norfolk Jr. Wrestling Trophy Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
79-83
01/28
W
MD 12-2
C. Vanosdall
Winside youth wrestling
Norfolk Jr. Wrestling Trophy Tournament
Quarterfinals (8 Man)
79-83
01/22
L
MD 10-0
R. Sailer
Yankton Jr. Bucks
Neligh-Oakdale Youth Tournament 2024
Placement Matches (8 Man)
72-80
01/21
W
F 7-0 1:46
J. Brodersen
Randolph Youth Wrestling
Neligh-Oakdale Youth Tournament 2024
Round 2
72-80
01/21
W
F 2-0 0:13
R. Woodward
St. Marys Cardinals Wrestling
Neligh-Oakdale Youth Tournament 2024
Round 1
72-80
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/18
L
DEC 7-1
H. Riggert
Lincoln Warriors
NEUSA State 2023 PK-8 Boys/Girls
Round 4
75
03/18
W
DEC 2-1
T. Zahn
Syracuse Mat Club
NEUSA State 2023 PK-8 Boys/Girls
Round 3
75
03/18
W
DEC 7-2
H. Kothe
Hastings Wrestling Academy
NEUSA State 2023 PK-8 Boys/Girls
Round 2
75
03/18
L
MD 12-4
M. Zavala
The Best Wrestler
NEUSA State 2023 PK-8 Boys/Girls
Round 1 (32 Man)
75
03/12
L
MD 8-0
N. Pehrson
The Best Wrestler
2023 AAU State Nebraska
2nd Place Match (16 Man)
75
03/12
W
TF 15-0 2:04
R. Cech
Columbus Wrestling Organizatio
2023 AAU State Nebraska
Placement Matches (32 Man)
75
03/12
W
DEC 6-0
M. Lueking
Kearney MatCats Wrestling Club
2023 AAU State Nebraska
6th Wrestleback (32 Man)
75
03/12
L
TF 15-0 2:00
P. Terry
Nebraska Boyz
2023 AAU State Nebraska
Semis & 5th WB (32 Man)
75
03/12
W
DEC 6-2
C. Hendrickson
Auburn City Rec
2023 AAU State Nebraska
Quarters & 3rd WB (32 Man)
75
03/12
W
MD 10-1
J. Smith
Plattsmouth Wrestling Club
2023 AAU State Nebraska
Round 2 Champ & WB (32 Man)
75
03/12
W
F 2-0 0:21
G. Wagner
Franklin fylers
2023 AAU State Nebraska
Round 1 (32 Man)
75
03/04
L
DEC 2-0
K. Stusse
Battle Creek Brave Elite
Nebraska USA District 3 at O`Neill
Placement Matches
75
03/04
W
DEC 7-2
R. Cech
CWO
Nebraska USA District 3 at O`Neill
Round 6
75
03/04
W
F 4-0 0:44
R. Bessmer
Battle Creek Brave Elite
Nebraska USA District 3 at O`Neill
Round 4
75
02/26
W
DEC 5-3
B. Stutzman
Howells-Dodge
Columbus Wrestling Anchor Tournament
Placement Matches (8 Man)
72-79
02/26
W
DEC 11-4
N. Sueper
CWO
Columbus Wrestling Anchor Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
72-79
02/26
L
MD 10-2
K. Stusse
Battle Creek Elite
Columbus Wrestling Anchor Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
72-79
02/26
W
MD 9-0
J. Masilko
CWO
Columbus Wrestling Anchor Tournament
Quarterfinals (8 Man)
72-79
01/29
W
F 7-0 1:22
k. Robinson
Fullerton
Titan Club Wrestling Trophy Tournament
Round 3 (4 Man)
74-77
01/29
W
DEC 10-3
B. Garfield
Central City Youth wrestling
Titan Club Wrestling Trophy Tournament
Round 2 (4 Man)
74-77
01/29
W
DEC 8-1
P. Fehringer
Boone Central
Titan Club Wrestling Trophy Tournament
Round 1 (4 Man)
74-77
01/23
L
DEC 8-7
C. Hoefer
Neligh-Oakdale
Neligh-Oakdale Junior Wrestlng Invite
Placement Matches (8 Man)
68-74
01/22
W
DEC 2-0
C. Tegeler
Elkhorn Valley Wrestling Club
Neligh-Oakdale Junior Wrestlng Invite
Semis & 1st WB (8 Man)
68-74
01/22
W
F 2-0 0:50
T. Addison
Stuart Wrestling Club
Neligh-Oakdale Junior Wrestlng Invite
Quarterfinals (8 Man)
68-74
01/15
W
DEC 4-0
R. Haggan
Yankton Jr. Bucks
Battle Creek Brave Elite Classic
Placement Matches (8 Man)
74-82
01/15
W
F 9-0 2:47
M. Hirschman
Elkhorn Wrestling Club
Battle Creek Brave Elite Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
74-82
01/15
W
DEC 6-0
N. Otjen
Battle Creek Brave Elite
Battle Creek Brave Elite Classic
Quarterfinals (8 Man)
74-82
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024