Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Evan Kline
Results
High School Results
Season
2020-2021
2019-2020
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/09
W
TF 22-6 4:00
D. Spencer
---
Waunakee @ Holmen
Round 1
132
12/30
W
DEC 11-6
C. Niederkorn
Gale-Ett.-Tr./Mel.-Min.
Gale-Ett.-Tr./Mel.-Min. @ Holmen
Round 1
138
12/30
W
DEC 6-2
J. Blaken
---
Gale-Ett.-Tr./Mel.-Min. @ Holmen
Round 1
132
12/29
W
MD 11-3
J. Stoner
---
Gale-Ett.-Tr./Mel.-Min. @ Holmen
Round 1
132
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
W
F 0-0 1:45
C. Koll
Tomah
MVC/Coulee JV Conference Tournament
round 3
126B
02/11
W
F 0-0 0:43
J. Wagner
---
MVC/Coulee JV Conference Tournament
round 2
126B
02/10
W
F 0-0 3:30
T. Uehling
Aquinas
MVC/Coulee JV Conference Tournament
round 1
126B
02/01
L
DEC 16-13
A. Schroeder
---
2020 Tomah JV Invitational
Round 3
126A
02/01
L
DEC 9-6
G. Sorg
---
2020 Tomah JV Invitational
Round 2
126A
02/01
L
DEC 17-11
J. Whitney
---
2020 Tomah JV Invitational
Round 1
126A
01/26
L
MD 12-2
M. Fisher
Brillion
WI Challenge Series Finals
Round 5 Placement
126
01/25
W
DEC 1-0
L. Kemp
Slinger
WI Challenge Series Finals
Round 4.2 WB
126
01/25
W
MD 12-4
C. Chesak
West Bend East
WI Challenge Series Finals
Round 3 -Quarters & WB
126
01/25
L
DEC 14-8
C. Kindler
Stevens Point
WI Challenge Series Finals
Round 2
126
01/25
W
MD 16-3
J. Albert
---
WI Challenge Series Finals
Round 1
126
01/24
W
MD 15-2
T. Uehling
Aquinas
Aquinas @ Holmen
Round 1
126
01/11
L
DEC 10-5
M. McBride
---
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Round 7 Placement Matches
126
01/11
W
DEC 9-3
H. Bethke
Cashton
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Round 6 Semi and WB
126
01/11
W
DEC 8-2
J. Stoner
---
WI Challenge Series W. Salem/Bangor Qual
Round 4 Quarterfinals and Wrestleback
126
12/21
W
F 0-0 3:36
T. Uehling
Aquinas
Mel-Min/G-E-T Friday Night Fights
Round 3 (4 Man)
124-131
12/21
W
F 0-0 1:26
D. Sudbrink
Osseo-Fair/Altoon/Aug/Fall.Crk
Mel-Min/G-E-T Friday Night Fights
Round 2 (4 Man)
124-131
12/21
W
F 0-0 3:10
J. Stoner
Gale-Ett.-Tremp/Melrose-Mind
Mel-Min/G-E-T Friday Night Fights
Round 1 (4 Man)
124-131
12/14
L
DEC 11-6
K. Olson
Holmen
Waunakee Warrior JV Invite
Placement Matches (8 Man)
126-132
12/14
W
F 5-1 3:07
J. Scherdin
---
Waunakee Warrior JV Invite
Round 3 (8-4-3-2)
126-132
12/14
L
DEC 16-15 TB1
P. Allen
---
Waunakee Warrior JV Invite
Round 2 (8-4-3-2)
126-132
12/14
W
F 4-0 0:37
D. Hernandez
---
Waunakee Warrior JV Invite
Round 1 (8-4-3-2)
126-132
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020