Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
George Esquivel
Results
High School Results
High School
High School
Other
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/23
W
TF 17-2 2:49
C. McAlpin
Cookeville
TSSAA 10 AAA District
Placement Matches (8 Man)
113
01/23
W
F 2-0 0:36
L. Saller
Rockvale High School
TSSAA 10 AAA District
2nd Wrestleback (8 Man)
113
01/23
L
MD 16-5
C. Stokes
Oakland
TSSAA 10 AAA District
Semis & 1st WB (8 Man)
113
01/23
W
F 4-0 0:43
D. Justus
Riverdale
TSSAA 10 AAA District
Quarterfinals (8 Man)
113
01/22
W
F 0-0
D. Justus
Riverdale
Stewarts Creek @ Riverdale
Round 1
113
01/22
L
F 0-0 1:13
J. Bradford
Blackman
Stewarts Creek @ Blackman
Round 1
113
01/13
W
F 4-0 2:45
C. McAlpin
Cookeville
Stewarts Creek @ Cookeville
Round 1
113
01/12
L
F 8-1 3:38
R. King
---
Stewarts Creek @ Stone Memorial
Round 1
120
01/09
W
F 10-1 4:49
C. Jones
---
Dragon Duals
Round 3 (6 Team)
113
01/09
W
F 8-0 1:46
H. Lenard
Collierville
Dragon Duals
Round 4 (6 Team)
113
01/09
L
F 0-2 3:55
M. Wooten
Millington Central
Dragon Duals
Round 2 (6 Team)
113
01/05
W
DEC 10-5
Z. Lewis
---
Stewarts Creek @ Eagleville
Round 1
120
01/02
L
F 2-0 1:35
J. Cavanaugh
Munford
Redhawk Rampage
1st & 3rd
113
01/02
W
MD 10-1
J. Pennington
Eagleville
Redhawk Rampage
Semis & 1st WB (8 Man)
113
12/05
W
DEC 7-0
P. Noraine
West Creek
Cougar Classic 2020
Placement Matches (8 Man)
V120
12/05
L
F 4-8 4:24
C. Myers
Beech Senior
Cougar Classic 2020
2nd Wrestleback (8 Man)
V120
12/05
L
F 2-0 0:50
Z. Loreant
Rossview
Cougar Classic 2020
Quarterfinals (8 Man)
V120
12/04
L
DEC 13-6
A. O`Neal
Nolensville
Stewarts Creek @ Nolensville
Round 1
126
12/04
L
DEC 13-6
A. O`Neal
Nolensville
Nolensville,Forrest, Stewards Creek
Champ. Round 1
126
12/01
W
MD 11-0
C. Anthony
Friendship Christian School
Stewarts Creek @ Friendship Christian School
Round 1
120
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020