Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Matthew Mandig
Results
High School Results
High School
High School
Other
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 6-0 4:03
H. Owens
Yelm
WIAA 3A Region 1
2nd Wrestleback (16 Man)
132
02/10
L
MD 12-0
I. Thorsteinson
Snohomish
WIAA 3A Region 1
Round 1 (16 Man)
132
02/03
W
F 2-0 0:36
A. Nickels
Peninsula
2024 SSC 3A Boys Sub Regional Tournament
3rd & 5th
132
02/03
L
F 4-0 1:47
H. Owens
Yelm
2024 SSC 3A Boys Sub Regional Tournament
Round 5
132
02/03
W
MD 10-1
J. Robbins
Peninsula
2024 SSC 3A Boys Sub Regional Tournament
Round 4
132
02/03
W
TF 19-3 4:25
J. Taylor
River Ridge
2024 SSC 3A Boys Sub Regional Tournament
Round 3
132
02/03
L
DEC 10-6
W. Fox
Capital
2024 SSC 3A Boys Sub Regional Tournament
Round 2
132
02/03
W
F 2-0 0:31
K. Moody
Central Kitsap
2024 SSC 3A Boys Sub Regional Tournament
Round 1 (16 Man)
132
01/13
L
F 1-2 2:19
A. Zamora
Silas
Ragnarok
Round 4
132
01/13
W
F 4-0 1:38
T. Sakakihara
Juanita
Ragnarok
Round 3
132
01/13
L
F 4-0 0:51
T. Lee
Lincoln (Tacoma)
Ragnarok
Round 2
132
01/13
W
F 9-4 5:03
G. Biftu
Ingraham
Ragnarok
Round 1 (16 Man)
132
12/02
L
F 14-9 4:34
D. Bowles
North Thurston High School
Ramrock Invitational
3rd
138
12/02
W
F 5-1 2:28
X. Espindola
Bellarmine Prep
Ramrock Invitational
Round 5
138
12/02
W
F 4-5 3:27
G. Warness
Aberdeen
Ramrock Invitational
Round 4
138
12/02
W
F 3-0 0:19
P. Gruse
Timberline
Ramrock Invitational
Round 3
138
12/02
L
F 4-0 1:44
C. Mounts
Black Hills
Ramrock Invitational
Round 2
138
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024