Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Craig Corbett
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Team Name
Springstead
Springstead High School
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
DEC 3-2
T. Morih
Fivay
FHSAA 2A D8
Round 5 (consi semis)
126
02/22
L
MD 9-0
K. Dickerson
Pasco
FHSAA 2A D8
Round 2 (quarters and WB)
126
02/08
L
F 3-4 2:31
K. Hunter
Teneroc
Braves Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
128
02/07
L
F 7-0 2:33
B. Arocha
---
Braves Invitational
Round 2 Champ
128
01/22
L
DEC 8-1
L. Beck
Weeki Wachee
GC8 Conference Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
126
01/22
L
F 2-0 1:50
B. Gould
Hernando
GC8 Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
126
01/17
W
DEC 7-0
J. Garcia
Mater Lakes Academy
Chase Life 2020 Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
126
01/17
W
DEC 7-0
J. Garcia
Mater Lakes Academy
Chase Life 2020 Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
126
01/17
L
F 6-1 1:44
N. Dukes
Miami Southridge
Chase Life 2020 Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
126
01/17
L
F 6-1 1:44
N. Dukes
Miami Southridge
Chase Life 2020 Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
126
01/17
L
F 14-2 5:29
W. King
Braden River
Chase Life 2020 Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
126
01/17
L
F 14-2 5:29
W. King
---
Chase Life 2020 Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
126
01/04
L
DEC 4-0
C. Cherry
Bay
The Bash IBT
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
01/04
L
F 8-1 3:29
J. Clark
Parkway
The Bash IBT
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/03
L
F 2-0 0:59
Y. CHILDRESS
---
The Bash
Placement (12 Team)
126
01/03
W
F 2-0 0:43
D. Mailhot
Mosley
The Bash
Round 2 (12 Team)
126
01/03
L
F 5-0 2:35
J. Clark
Parkway
The Bash
Round 4 (12 Team)
126
01/03
L
F 5-1 2:58
J. Balmaceda
Bay
The Bash
Round 3 (12 Team)
126
12/21
L
F 2-0 1:53
F. Tilsen
Nature Coast Technical
Corey Hill Memorial Invite
4th Wrestleback (32 Man)
132
12/20
L
F 10-2 1:48
A. Morano
Tampa Prep
Corey Hill Memorial Invite
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
12/20
W
MD 10-2
z. boney
River Ridge
Corey Hill Memorial Invite
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
12/14
L
F 8-0 1:45
T. Green
---
38th Annual Kiwanis Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
132
12/14
W
F 2-0 0:46
M. Ciccella
Lemon Bay
38th Annual Kiwanis Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
12/13
L
F 2-0 0:17
M. Brown
Hernando
38th Annual Kiwanis Invitational
Round 1 (32 Man)
132
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020