Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Melissa Martinez
Results
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2016-2017
Team Name
Federal Way
Mar Vista
Saint Thomas Aquinas
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
W
FOR 0-0
J. Brown
Stadium (Girls)
WIAA Girls 3A/4A Region 2
7th Place
110
02/11
L
F 15-3 3:56
I. Diaz
Kennedy Catholic (Girls)
WIAA Girls 3A/4A Region 2
Semis & 3rd WB (16 Man)
110
02/11
W
F 8-12 3:42
M. Gomez
Spanaway Lake (Girls)
WIAA Girls 3A/4A Region 2
2nd Wrestleback (16 Man)
110
02/11
L
F 4-4 1:25
M. Pavcovich
Lincoln (Seattle) (Girls)
WIAA Girls 3A/4A Region 2
Round 1 (16 Man)
110
02/04
L
F 4-5 1:00
I. Diaz
Kennedy Catholic (Girls)
2023 NPSL Girls Sub-Regional 2.1
3rd place
110
02/04
W
F 2-4 0:40
H. Waller
Federal Way (Girls)
2023 NPSL Girls Sub-Regional 2.1
4th Wrestleback (16 Man)
110
02/04
L
F 2-0 1:02
I. Diaz
Kennedy Catholic (Girls)
2023 NPSL Girls Sub-Regional 2.1
Quarters & 1st WB (16 Man)
110
01/28
L
F 10-4 2:12
C. Alfonse
Shorecrest (Girls)
Lady Knights Invitational
Fifth Round
111-118
01/28
L
F 2-5 0:39
S. Carmona
Glacier Peak (Girls)
Lady Knights Invitational
Fourth Round
111-118
01/28
W
FOR 0-0
S. Wellenbrock
Everett (Girls)
Lady Knights Invitational
Third Round
111-118
01/21
L
F 2-0 0:53
A. Adams
Cedarcrest
WIAA Lady Lancers Lipstick Open
Round 2
110
01/21
L
F 2-5 1:45
J. Storm
White River
WIAA Lady Lancers Lipstick Open
Round 1 (16 Man)
110
01/14
L
DEC 8-5
M. Gomez
Spanaway Lake
2023 Lads and Lasses: GIRLS
2nd Wrestleback (16 Man)
110
01/14
L
F 2-0 0:45
C. Hillegas
Kent Meridian
2023 Lads and Lasses: GIRLS
Round 1 (16 Man)
110
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
F 0-0 1:26
A. Hosonitz
Morris Hills
NJSIAA Girls North Region
WB4
120
02/12
L
F 0-0 0:27
K. Pipkins
Bloomfield
NJSIAA Girls North Region
Quarters and WB3
120
02/12
W
F 0-0 1:45
J. Wong
Rahway
NJSIAA Girls North Region
Round 2
120
01/16
W
F 0-0 1:52
C. Ritzdorf
Metuchen
2022 Greater Middlesex Conference Girls
Round 2 (4 Man)
120
01/16
W
F 0-0 0:46
R. Iglesia
Perth Amboy
2022 Greater Middlesex Conference Girls
Round 3 (4 Man)
120
01/16
W
F 0-0 1:49
I. Alphonse
East Brunswick
2022 Greater Middlesex Conference Girls
Round 1 (4 Man)
120
01/15
W
F 0-0 1:21
D. Nix
Carteret
Saint Thomas Aquinas @ Carteret
Round 1
120
12/04
L
F 2-0 0:23
M. Han
Federal Way
Lady Jag Kickoff Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
125
12/04
W
DEF 0-0
E. Casey
Curtis
Lady Jag Kickoff Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
125
12/04
L
F 2-0 1:44
N. Miles
Aberdeen
Lady Jag Kickoff Tournament
Round 1 (16 Man)
125
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/03
L
F 0-0 1:53
D. Chandler
Elizabeth
NJSIAA Girls North Region
Semis & 1st WB (8 Man)
128
04/03
L
F 0-0 1:36
J. Degunio
Somerville
NJSIAA Girls North Region
Quarterfinals (8 Man)
128
03/27
L
TF 17-2
S. Hills
Cherry Hill West
2021 Middlesex County Girls Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
128
03/27
W
F 0-0 0:43
D. Chandler
Elizabeth
2021 Middlesex County Girls Invitational
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
128
03/27
L
F 0-0 2:39
J. Degunio
Somerville
2021 Middlesex County Girls Invitational
Quarterfinals (8 Man)
128
03/17
W
F 0-0 0:56
R. Sanchez
Elizabeth
Saint Thomas Aquinas @ Elizabeth
Round 1
128
02/21
L
TF 17-0
M. Zona
Jackson Memorial
Inaugural Chick Wrestler Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
128
02/21
L
F 0-0 1:07
C. Lawlor
Jackson Memorial
Inaugural Chick Wrestler Classic
Quarterfinals (8 Man)
128
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/21
L
F 8-6 3:25
A. Vogelpohl
Prosper (Girls)
3rd Annual Texas Ladies Christmas Classic
Round 2
119
12/20
L
F 2-0 1:02
B. Novak
Amarillo Hs (Girls)
3rd Annual Texas Ladies Christmas Classic
Round 1
119
11/24
L
F 2-2 1:06
L. Trujillo
KATY TAYLOR
College Station Round Robin Girls
Placement Matches (8 Man)
119
11/23
L
F 2-0 1:04
V. Davila
WALLER
College Station Round Robin Girls
Cross Bracket (8 Man)
119
11/23
L
F 2-0 0:35
A. Sauceda
---
College Station Round Robin Girls
Round 2 (8 Man)
119
11/23
W
F 10-0 2:07
R. Radcliffe
HUNTSVILLE
College Station Round Robin Girls
Round 1 (8 Man)
119
11/16
L
F 6-1 2:16
T. Garner
---
Timber Creek Girls Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
119
11/16
W
F 7-0 1:40
R. Castillo
Arlington Houston
Timber Creek Girls Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
119
11/16
L
F 2-0 1:18
R. Marks
The Colony
Timber Creek Girls Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
119
11/16
W
F 2-0 0:29
C. Arteaga
Chisholm Trail Purple
Timber Creek Girls Classic
Round 1 (16 Man)
119
11/15
W
F 4-0 1:28
G. Salazar
Hurst Bell
2019 Arlington Invite Girls JV
1st Place
108-117
11/15
W
F 5-3 1:32
K. Oree
Arlington Bowie
2019 Arlington Invite Girls JV
Round 2
108-117
11/15
W
DEC 4-2
K. Hall
Prosper
2019 Arlington Invite Girls JV
Round 1
108-117
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
F 2-0 1:20
S. Davis
Keller Central Hs (Girls)
Keller Invitational
Cons Round 2
119
02/02
L
F 2-0 1:38
K. Guitierrez
Keller Central Hs (Girls)
Keller Invitational
Quarterfinals
119
02/02
W
F 5-0 1:28
A. Benitiz
Saginaw HS (Girls)
Keller Invitational
Champ 1st Round
119
01/25
W
F 0-0
A. Benitiz
Saginaw (Girls)
Fort Worth Chisholm Trail (Girls) @ Saginaw (Girls)
Round 1
119
01/25
W
DEC 12-6
B. Liebel
Saginaw (Girls)
Fort Worth Chisholm Trail (Girls) @ Saginaw (Girls)
Round 1
119
01/12
W
DEC 10-4
J. Parker
Lewisville Flower Mound
2019 Trojan Classic - JV
Finals
111-118
01/12
W
F 7-0 1:40
G. Salazar
Hurst Bell
2019 Trojan Classic - JV
Round 3
111-118
01/12
L
MD 12-2
P. Hernandez
Arlington
2019 Trojan Classic - JV
Round 2
111-118
12/21
L
F 0-0
N. Chambers
Haltom City Haltom Hs (Girls)
Byron Nelson Tri
Champ. Round 1
119
12/08
L
F 2-0 0:24
H. Rodriguez
Monterey
2018 Texas Ladies Classic
Round 4 (Quarter-Finals and Cons 3)
119
12/07
L
F 2-0 1:12
E. Winsett
Northwest
2018 Texas Ladies Classic
Round 1 (Round of 32)
119
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/04
L
F 0-0 0:57
D. Sylvester
Monte Vista
Battle By The Beach
1st & 3rd (16 Man)
111
12/03
W
DEC 2-1
S. Solitare
Olympian
Battle By The Beach
Semis & 3rd WB (16 Man)
111
12/03
W
F 0-0 3:59
A. Castaneda
Bonita Vista
Battle By The Beach
Quarters & 1st WB (16 Man)
111
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024