Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
JD Vassar
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2020-2021
Team Name
American Dream WC
East Coast Bandits
Gilman
Gilman School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
Replay
DEC 5-2
J. Cooper
Mount Saint Joseph
2024 Maryland Independent State Championship
3rd Place
113
02/17
W
Replay
DEC 7-0
M. Warui
St. James School
2024 Maryland Independent State Championship
Round 7 - Consi Semis
113
02/17
L
Replay
F 2-0 0:29
J. Jackson
Loyola-Blakefield
2024 Maryland Independent State Championship
Round 6 - Semi Top
113
02/17
W
Replay
DEC 2-1
R. Zang
Archbishop Spalding
2024 Maryland Independent State Championship
Round 4 - Quarters
113
02/16
W
Replay
F 2-0 0:22
G. Locke
Good Counsel
2024 Maryland Independent State Championship
Round 2 - 32 Man CH2 & WB1 / 16 Man CH1
113
02/10
W
F 7-0 2:33
C. Lehman
Calvert Hall College
2024 MIAA Championship
Round 7 - Consi-Semis
113
02/10
L
DEC 8-5
Q. Bailey
Archbishop Spalding
2024 MIAA Championship
3rd Place
113
02/10
L
MD 19-6
J. Jackson
Loyola-Blakefield
2024 MIAA Championship
Round 6 - Top Semi
113
02/10
W
MD 11-3
R. Swirnow
McDonogh School
2024 MIAA Championship
Round 4 Quarters
113
02/02
W
F 7-0 3:54
R. Swirnow
McDonogh School
Gilman @ McDonogh School
Round 1
113
02/01
W
TF 15-0 4:20
J. Shird
St Frances Academy
St Frances Academy @ Gilman
Round 1
113
01/25
W
DEC 2-0
R. Zang
Archbishop Spalding
Archbishop Spalding @ Gilman
Round 1
113
01/24
L
MD 10-2
T. Truitt
Loyola-Blakefield
Gilman @ Loyola-Blakefield
Round 1
120
01/18
W
F 0-0 3:26
A. Kibby
Mount Saint Joseph
Mount Saint Joseph @ Gilman
Round 1
106
01/13
W
F 2-0 0:39
D. Leary
Landon
2024 Haswell M Franklin `50 Gilman Duals
Semis (4 Team)
113
01/13
W
MD 14-2
K. Batres
Green Farms Academy
2024 Haswell M Franklin `50 Gilman Duals
Placement (4 Team)
113
01/06
L
DEC 4-1
D. Marinilli
Northfield Mount Hermon School
2024 Bissell Invitational
Placements
113
01/06
W
F 15-2 4:38
Z. Moua
The Haverford School
2024 Bissell Invitational
Round 4 (5 Man)
113
01/06
W
F 9-0 5:42
T. Coyle
Malvern Prep
2024 Bissell Invitational
Round 3 (5 Man)
113
01/06
L
DEC 4-3
J. Baron
Germantown Academy
2024 Bissell Invitational
Round 2 (5 Man)
113
12/20
W
F 4-0 0:38
A. Alquran
Archbishop Curley
Gilman Quad
Finals (2 Team)
113
12/16
L
Replay
DEC 6-2
C. Khani
Yorktown
Beast of the East 2023
Consolation Round 1 (11 Mats)
113
12/16
W
Replay
DEC 5-2
B. Masi
Summit
Beast of the East 2023
Prelim Consis
113
12/16
L
Replay
TF 25-10 4:57
M. Batista
Blair Academy
Beast of the East 2023
Championship Round 1 (11 Mats)
113
12/09
L
TF 18-3 4:47
J. Pagan
LIBERTY HS-Bethlehem
Penn Manor Holiday Tournament
Placing Rounds
114
12/09
L
DEC 3-0
G. Tulone
Upper Perkiomen Hs
Penn Manor Holiday Tournament
Consi-Semis
114
12/09
W
DEC 3-2
M. Lozano
Haverford Twp Hs
Penn Manor Holiday Tournament
Semis-Consi Qts
114
12/09
W
MD 11-1
C. Davis
Salesianum
Penn Manor Holiday Tournament
Round 4
114
12/09
L
DEC 4-0
G. Boland
Penn Manor Hs
Penn Manor Holiday Tournament
Round 3
114
12/08
W
F 7-3 3:47
l. schechterly
Lake Lehman Hs
Penn Manor Holiday Tournament
Round 2
114
12/02
W
F 1-0 4:26
R. Zang
Archbishop Spalding
2023 50th Raymond B. Oliver Tournament
7th Place
113
12/02
L
DEC 4-1
Q. Bailey
Archbishop Spalding
2023 50th Raymond B. Oliver Tournament
Round 6 Consi Quarters
113
12/02
W
F 8-0 1:42
A. Cuic
New Kent
2023 50th Raymond B. Oliver Tournament
Round 5 WB
113
12/02
W
TF 15-0 4:12
A. Elhady
Oakton
2023 50th Raymond B. Oliver Tournament
Round 2
113
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/16
L
Replay
MD 9-1
J. Guanella
Outlaw Wrestling
2021 Reno Worlds in Tulsa
Consi of 4
70 lbs
04/16
W
Replay
F 2-0 1:57
L. Brunk
Roanoke Area Wrestling
2021 Reno Worlds in Tulsa
Consi of 8 #2
70 lbs
04/16
L
Replay
TF 22-5 4:23
C. Noble
Toss Em Up Wrestling Academy
2021 Reno Worlds in Tulsa
Quarter-Finals
70 lbs
01/16
L
Replay
DEC 5-0
L. Loren
Reign WC
2021 WOW Tulsa Nationals
Consi of 8 #2
67 lbs
01/16
W
Replay
DEC 3-0
C. Lemovitz
Mayo Quanchi
2021 WOW Tulsa Nationals
Consi of 8 #1
67 lbs
01/15
L
Replay
DEC 6-1
U. Courter
Team Intensity
2021 WOW Tulsa Nationals
Round of 16
67 lbs
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024