Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Chevy Baxter
Results
High School Results
High School
High School
Other
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
F 0-0 1:20
E. Chafer
Cumberland
WIAA D3 Reg.1 @ Saint Croix Falls
1st, 3rd, 5th (8 Man)
138
02/15
L
F 0-0 0:38
Z. Clark
Saint Croix Falls
WIAA D3 Reg.1 @ Saint Croix Falls
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
138
02/15
W
F 0-0 3:13
B. Espeseth
Clear Lake
WIAA D3 Reg.1 @ Saint Croix Falls
Quarterfinals (8 Man)
138
02/08
W
F 14-2 2:16
K. Krizan
Cornell/Gilman/Lake Holcombe
2020 Lakeland Conference Tournament
3rd Place
132
02/08
L
F 2-0 1:39
C. Swan
Shell Lake
2020 Lakeland Conference Tournament
Semis
132
01/26
L
F 2-0 1:54
C. Swan
Shell Lake
Shell Lake Challenge 2020
Placement Matches (16 Man)
132
01/25
L
F 7-5 2:15
Z. Roach
Hayward/Northwood
Shell Lake Challenge 2020
Round 4 (16 Man)
132
01/25
W
F 4-2 2:19
A. Zinck
New Richmond
Shell Lake Challenge 2020
Round 3 (16 Man)
132
01/25
L
F 9-1 3:02
C. Andrea
River Falls - JV
Shell Lake Challenge 2020
Round 2 (16 Man)
132
01/25
W
F 2-0 1:52
L. Wilson
Somerset
Shell Lake Challenge 2020
Round 1 (16 Man)
132
01/04
L
F 4-0 4:45
L. Kritzeck
Park Rapids
40th Annual Lion Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
132
01/04
L
F 2-0 0:37
J. Cacka
Glencoe-Lester Prairie
40th Annual Lion Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/04
W
DEC 10-8 SV
S. Glenna
Saint Croix Falls
40th Annual Lion Invitational
Round 1 (16 Man)
132
12/27
L
F 6-5 4:49
E. Duck
Cadott
Northern Badger Wrestling Classic
Round D
132
12/27
L
F 6-1 1:34
S. Best
Bloomer/Colfax
Northern Badger Wrestling Classic
Round C
132
12/27
W
F 2-0 0:29
H. Breaker
Osseo Fairchild, Augusta, Fall Creek
Northern Badger Wrestling Classic
Round A
132
12/25
L
F 0-0
S. Best
Bloomer/Colfax
Cameron Invite
Champ. Round 1
138
12/23
W
F 0-0 4:52
C. Romsos
Cameron
Cameron Invite
Champ. Round 1
138
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024