May 4-5
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5
2024 Missouri USA FS/GR State
May 5
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
May 11, 2:00 PM UTC
Midwest Warrior Challenge
May 11, 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
May 17-19, TBD
CA Assoc Duals
May 18-19, TBD
Central Regional Championships
May 18-19, TBD
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Dalton Jackson
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
L
Replay
DEC 8-2
L. Zakis
Stratford Knights Wrestling
2023/2024 SCYWA State Championships
Semis & WB (8 Man)
61
03/02
L
Replay
F 6-0 2:35
M. Owens
Legacy Elite
2023/2024 SCYWA State Championships
Quarterfinals (8 Man)
61
02/17
L
TF 17-0 3:00
B. Eller
JET
Tour of SC North Region Showcase
Cons. Semis (8 Man)
64
02/17
W
DEC 8-7
J. Kendall
Hard Rock Rams
Tour of SC North Region Showcase
Semis & WB (8 Man)
64
02/17
L
F 2-0 1:00
T. James
Palmetto State Wrestling
Tour of SC North Region Showcase
Quarterfinals (8 Man)
64
02/03
L
F 9-6 2:50
N. Velazquez
Rock Hill Youth Wrestling
The People`s Choice
Round 3 (3 Man)
67/72
02/03
L
MD 8-0
B. Eller
JET
The People`s Choice
Round 3 (4 Man)
64
02/03
L
TF 16-1 2:48
T. James
Palmetto State Wrestling Acade
The People`s Choice
Round 2 (4 Man)
64
02/03
L
F 2-0 0:25
T. James
Palmetto State Wrestling Acade
The People`s Choice
Round 1 (3 Man)
67/72
02/03
L
F 2-0 0:34
C. Weidman
C2X
The People`s Choice
Round 1 (4 Man)
64
01/27
W
Replay
F 0-0 0:23
C. Poynter
Eastside Youth Wrestling
Tour of SC West Region Showcase
Placement Matches (8 Man)
64
01/27
L
Replay
F 2-0 0:35
P. Holcomb
Carolina Reapers
Tour of SC West Region Showcase
Cons. Semis (16 Man)
61
01/27
W
Replay
F 2-0 0:41
L. Zakis
Stratford Knights youth
Tour of SC West Region Showcase
Cons. Semis (8 Man)
64
01/27
L
F 0-0
T. James
Palmetto State Wrestling
Tour of SC West Region Showcase
Semis & 3rd WB (16 Man)
61
01/27
L
Replay
F 5-2 1:49
M. Owens
Legacy Elite
Tour of SC West Region Showcase
Semis & WB (8 Man)
64
01/27
W
Replay
F 2-0 0:25
Z. Goole-sparks
LWC: Raiders
Tour of SC West Region Showcase
Quarters & 1st WB (16 Man)
61
01/27
W
Replay
MD 13-0
J. Kendall
Hard Rock
Tour of SC West Region Showcase
Quarterfinals (8 Man)
64
01/27
L
NC 0-0
M. Owens
Legacy Elite
Tour of SC West Region Showcase
2nd Place Match (8 Man)
64
12/16
W
Replay
F 2-0 0:51
J. Kendall
Hard Rock Rams
Team Tiger Tussel
Round 3 (3 Man)
64
12/16
L
Replay
F 4-0 0:36
T. James
Palmetto State Wrestling Acade
Team Tiger Tussel
Placement Matches (8 Man)
61
12/16
L
Replay
F 2-0 0:35
T. James
Palmetto State Wrestling Acade
Team Tiger Tussel
Round 2 (3 Man)
64
12/16
W
Replay
F 4-4 2:34
J. Kendall
Hard Rock Rams
Team Tiger Tussel
Cons. Semis (8 Man)
61
12/16
W
Replay
F 2-0 0:14
G. Finley
Dixie hornets
Team Tiger Tussel
Semis & WB (8 Man)
61
12/16
L
Replay
F 2-0 0:53
T. James
Palmetto State Wrestling Acade
Team Tiger Tussel
Quarterfinals (8 Man)
61
12/09
L
Replay
DEC 6-0
S. Sisk
White Knoll
Wildcat Wrangle
Round 5 (5 Man)
64
12/09
W
Replay
F 5-0 0:32
L. Vergho
Cane Bay Cobras
Wildcat Wrangle
Round 4 (5 Man)
64
12/09
L
Replay
F 2-0 1:44
S. Sisk
White Knoll
Wildcat Wrangle
2nd Wrestleback (16 Man)
61
12/09
L
Replay
F 4-0 1:35
T. James
Palmetto State Wrestling Acade
Wildcat Wrangle
Round 2 (5 Man)
64
12/09
L
Replay
DEC 7-1
K. Stoll
Carolina Reapers
Wildcat Wrangle
Round 1 (5 Man)
64
12/09
L
Replay
F 2-1 1:56
K. Stoll
Carolina Reapers
Wildcat Wrangle
Round 1 (16 Man)
61
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/03
L
Replay
DEC 7-3
C. Poynter
---
Bootleggers Individual
Round 3 (4 Man)
56
06/03
L
Replay
DEC 6-4
K. Alexander
Wilson Central Wildcats
Bootleggers Individual
Round 2 (4 Man)
56
06/03
L
Replay
F 6-1 2:22
K. Leaver
Blackman Wrestling Club
Bootleggers Individual
Round 1 (4 Man)
56
12/10
W
Replay
F 2-0 0:20
C. Poynter
---
Tiger Tussle
Round 2 (Best of 3)
53
12/10
W
Replay
F 2-0 0:15
C. Poynter
---
Tiger Tussle
Round 1 (Best of 3)
53
11/26
L
DEC 10-5
L. Smith
Gaston Grizzlies
Predator Challenge
Round 5 (5 Man)
47/53
11/26
L
F 11-0 1:26
S. Sisk
Gaston Grizzlies
Predator Challenge
Round 4 (5 Man)
47/53
11/26
L
F 4-0 0:33
B. Grandelli
Mooresville Wrestling Club
Predator Challenge
Round 3 (5 Man)
47/53
11/26
L
F 2-0 0:29
S. Sisk
Gaston Grizzlies
Predator Challenge
Round 2 (Best of 3)
56
11/26
L
DEC 5-4
K. Dedmon
Forest City
Predator Challenge
Round 2 (5 Man)
47/53
11/26
L
F 2-0 0:22
S. Sisk
Gaston Grizzlies
Predator Challenge
Round 1 (Best of 3)
56
11/19
W
DEC 6-4
C. Poynter
Eastside Youth Wrestling
JET Open
Round 3 (3 Man)
50/53
11/19
W
F 2-0 0:30
C. Hunnicutt
JET
JET Open
Round 1 (3 Man)
50/53
Related Content
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021