Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Parker Alton
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Prosper Talons Wrestling
Prosper Walnut Grove
Rogers Middle School
Walnut Grove
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/31
L
DEC 4-2 SV
G. Stanford
Melissa
UIL Boys District 9-5A
Round 4 Conso
106
01/31
L
F 5-0 3:10
K. Barker
North Mesquite
UIL Boys District 9-5A
Round 2
106
01/20
L
F 18-6 2:28
K. Stephens
Dallas Jesuit College Prep School
Frank Halloran 2024 Ranger Classic
Round 7 - Cons Semis
106
01/20
W
DEC 8-5
B. Habib
Plano East
Frank Halloran 2024 Ranger Classic
Round 6 - Semis and Cons Quarters
106
01/20
W
F 4-1 1:37
L. Jurist
Cedar Park Vista Ridge
Frank Halloran 2024 Ranger Classic
Round 5 - Cons 4
106
01/20
L
F 2-0 1:40
J. Garcia
San Antonio Johnson
Frank Halloran 2024 Ranger Classic
Round 2
106
01/18
L
F 4-4 4:31
W. Yoshida
Frisco Emerson
Prosper Walnut Grove @ Frisco Emerson
Round 1
106
01/13
L
F 5-2 2:26
B. Habib
Plano East
2024 Cougar Classic - Updated
4th Wrestleback (16 Man)
106
01/13
W
F 11-0 3:12
P. Pinneda
Fort Worth Benbrook
2024 Cougar Classic - Updated
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
01/13
W
F 2-0 0:58
T. Emerson
Little Elm
2024 Cougar Classic - Updated
2nd Wrestleback (16 Man)
106
01/13
L
F 2-0 1:48
J. Garcia
Carrollton Turner
2024 Cougar Classic - Updated
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/13
W
F 2-0 1:14
J. Arcaria
Lewisville The Colony
2024 Cougar Classic - Updated
Round 1 (16 Man)
106
01/11
W
F 2-0 1:39
T. Emerson
Little Elm
Prosper Walnut Grove @ Little Elm
Round 1
106
01/11
W
F 2-0 1:02
T. Higgs
Princeton
Prosper Walnut Grove @ Princeton
Round 1
106
01/06
W
F 0-0
L. Sweany
Frisco Lone Star
Ranger Duals
Round 1
106
01/06
W
F 2-0 1:33
L. Sweany
Frisco Lone Star
Ranger Duals
Round 1
106
01/06
W
F 0-0
L. Sweany
Frisco Lone Star
Ranger Duals
Round 1
106
01/06
L
F 6-2 5:24
A. Micheals
Dallas Hillcrest
Ranger Duals
Round 1
106
12/30
L
TF 18-2 4:30
I. Arteaga
Canyon
3rd Annual NYE Scuffle
3rd
106
12/30
L
TF 19-4 1:51
M. Tindal
Allen
3rd Annual NYE Scuffle
Semis and Consos (24&16)
106
12/30
W
DEC 9-2
A. Micheals
Dallas Hillcrest
3rd Annual NYE Scuffle
Quarters (24&16)
106
12/29
W
DEC 9-2
J. Soberano
Richardson
3rd Annual NYE Scuffle
Round 5 (24&16)
106
12/29
L
F 2-0 0:26
I. Arteaga
Canyon
3rd Annual NYE Scuffle
Round 3
106
12/29
W
F 5-0 1:42
J. Gleeson
Keller Timber Creek
3rd Annual NYE Scuffle
Round 1
106
12/16
L
F 6-2 3:44
C. Munoz
Haltom City Haltom
St. Mark`s 55th Lonestar Invitational
3rd places
106
12/16
W
DEF 0-0
P. Chambers
Evangel Christian
St. Mark`s 55th Lonestar Invitational
Round 7 Consi Semis
106
12/15
L
F 2-0 1:35
C. Munoz
Haltom City Haltom
St. Mark`s 55th Lonestar Invitational
Round 4 Quarter finals
106
12/15
W
F 8-0 5:46
A. Saxon
Carrollton Smith
Prosper Walnut Grove @ Carrollton Smith
Round 1
106
12/09
L
F 7-4 2:23
T. Nguyen
Seven Lakes
War Games
Placement
106
12/09
W
F 13-3 4:43
J. Perez
Coppell
War Games
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
12/09
W
F 11-2 4:35
M. O`Neil
Azle
War Games
2nd Wrestleback (16 Man)
106
12/09
L
F 2-1 1:48
B. Grassi
Grapevine
War Games
Round 1 (16 Man)
106
12/07
W
F 10-0 2:27
C. Suepulvado
Anna
Anna @ Prosper Walnut Grove
Round 1
106
12/01
L
F 5-4 2:38
C. Cole
Arlington Lamar
Mike McCready Memorial Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
106
12/01
W
F 2-0 0:31
P. Graham
Richardson Pearce
Mike McCready Memorial Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
106
12/01
L
F 2-0 0:31
N. Reilly
Cedar Park
Mike McCready Memorial Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
106
11/16
L
F 2-0 0:35
K. Barker
North Mesquite
14th Annual Heath Invitational (JV Boys)
1st Place
106A
11/16
W
DEC 5-3 SV
M. Corley
Grapevine
14th Annual Heath Invitational (JV Boys)
Semi & WB
106A
11/16
W
F 4-0 1:45
J. Weimholt
Grapevine
14th Annual Heath Invitational (JV Boys)
Qtr & 1st WB
106A
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
F 6-0 2:50
G. Stewart
Best Trained Wrestling
2023 TX-USAW Youth State Championships
Round 7
92
02/26
W
F 7-8 2:44
J. Mariscal
El Paso Supers Wrestling Club
2023 TX-USAW Youth State Championships
Round 9
92
02/26
L
MD 12-0
C. Davis
3F Wrestling
2023 TX-USAW Youth State Championships
Round 8
92
02/26
W
F 9-2 3:39
I. Hampton
Spring Klein Wrestling Club
2023 TX-USAW Youth State Championships
Round 7
92
01/28
L
F 2-0 1:43
G. Stewart
Curtis Middle School
Texas Middle School State
Placement Matches (32 Man)
Boys 86
01/28
W
F 13-6 2:59
B. Dickey
Heneritta Middle School
Texas Middle School State
6th Wrestleback (32 Man)
Boys 86
01/28
L
F 7-4 3:39
L. Park
Colleyville Middle School
Texas Middle School State
round 6
Boys 86
01/28
W
DEC 9-7
E. Carucci
Cain Middle School
Texas Middle School State
Round 4
Boys 86
01/28
W
F 7-0 2:45
L. Whitten
Hillwood Middle School
Texas Middle School State
Round 2
Boys 86
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024