Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Gregory Johns
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2019-2020
2017-2018
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/21
W
FOR 0-0
G. Roberson
Garden County
Chadron Invite 2023
Round 5
160
01/21
W
FOR 0-0
G. Roberson
Garden County
Chadron Invite 2023
Round 5
160
01/21
W
FOR 0-0
G. Roberson
Garden County
Chadron Invite 2023
Round 5
160
01/21
W
FOR 0-0
G. Roberson
Garden County
Chadron Invite 2023
Round 5
160
01/21
W
FOR 0-0
G. Roberson
Garden County
Chadron Invite 2023
Round 5
160
01/21
W
F 0-1 2:02
Z. Cullers
Chadron
Chadron Invite 2023
4th Wrestleback (16 Man)
160
01/21
L
F 4-1 1:50
A. Lurz
Valentine
Chadron Invite 2023
Round 4
160
01/21
W
F 3-2 2:33
G. Roberson
Garden County
Chadron Invite 2023
Round 2
160
01/21
W
F 8-6 5:43
G. Tesch
Newell
Chadron Invite 2023
Round 1
160
01/14
W
F 2-0 0:40
T. Johnson
Rapid City Stevens JV
Bennett County Invitational
1st & 3rd (16 Man)
160
01/14
W
F 2-0 0:32
U. Munoz
Lakota Tech
Bennett County Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
160
01/14
L
F 2-0 1:50
T. Wagner
Lyman
Bennett County Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
01/14
W
F 6-0 2:59
C. Brunsch
Hay Springs
Bennett County Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
12/10
L
F 4-1 2:50
D. Engledow
Mitchell
Gordon-Rushville Invite 2022
Finals
160
12/10
L
F 3-0 2:05
G. Roberson
Garden Co.
Gordon-Rushville Invite 2022
4th Wrestleback (16 Man)
160
12/10
W
MD 8-0
J. Dunn
Sioux Co.
Gordon-Rushville Invite 2022
Semis WB
160
12/10
W
F 2-2 1:20
W. Sauer
Mitchell
Gordon-Rushville Invite 2022
16 Cons
160
12/10
L
F 13-8 5:41
Z. Cullers
Chadron
Gordon-Rushville Invite 2022
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/22
L
F 9-3 4:11
T. Kirch
Garden County
Chadron Invite 2022
2nd Wrestleback (16 Man)
152
01/22
L
F 10-1 2:26
T. Schindler
Kimball
Chadron Invite 2022
Round 1 (16 Man)
152
01/15
W
F 2-0 0:35
E. Schumm
Adams Central
Gothenburg Dual Tournament
Placement
160
01/15
W
F 2-0 0:49
B. Schriner
Gothenburg
Gothenburg Dual Tournament
Round 3 (10 Team)
160
12/17
L
F 4-2 2:10
C. Wick
Amherst
Valentine Tournament
Round 4 Friday
152
12/17
L
F 13-1 2:59
J. Freeseman
---
Valentine Tournament
Round 2 Friday
152
12/11
W
DEC 10-6
Z. Cullers
Chadron
Gordon-Rushville Invite 2021
4th Wrestleback (16 Man)
152
12/11
W
F 6-2 1:56
B. Hathorn
Gordon-Rushville
Gordon-Rushville Invite 2021
Semis WB
152
12/11
W
F 3-2 1:50
C. Brunsch
Hay Springs
Gordon-Rushville Invite 2021
16 Cons
152
12/11
L
F 2-0 2:00
J. Freeseman
---
Gordon-Rushville Invite 2021
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
12/11
W
F 2-0 0:34
K. Pond
---
Gordon-Rushville Invite 2021
Round 1
152
12/03
L
MD 12-2
B. Hakert
---
Chadron @ Gering
Round 1
152
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
TF 18-1 3:00
T. Fierbach
---
Black Hills Wrestling Classic 2020
Preliminary Round 2
132
02/08
L
F 2-0 1:24
K. Tescher
---
Black Hills Wrestling Classic 2020
Round 1 (16 Man)
132
02/08
W
F 6-0 2:47
C. Fleming
Hill City
Gordon-Rushville @ Hill City
Round 1
138
02/06
L
F 3-3 3:00
D. Bell
Bridgeport
WTC-SPVA Conference 2020
2nd Wrestleback (16 Man)
132
02/06
L
F 10-3 3:48
C. Cluff
---
WTC-SPVA Conference 2020
Round 1 (16 Man)
132
12/21
L
F 2-0 0:17
J. Minnick
---
Valentine Invite 2019
4th Wrestleback (32 Man)
132
12/20
W
F 2-0 0:39
J. Lee
Winner
Valentine Invite 2019
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
12/20
L
TF 18-3 5:10
T. Olson
---
Valentine Invite 2019
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
12/07
L
F 12-1 4:49
Z. Gaffney
---
Broken Bow JV Invite
Round 3
Bracket 4
12/07
W
F 6-1 2:18
C. Broeker
Southern Valley
Broken Bow JV Invite
Round 2
Bracket 4
12/07
L
F 8-0 3:42
B. Rynearson
Broken Bow
Broken Bow JV Invite
Round 1
Bracket 4
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/18
L
MD 9-0
C. Rittgarn
Gordon Rushville
Alliance Middle School Open
4th Wrestleback (32 Man)
110
11/18
W
DEC 7-1
C. Galvin
Sidney
Alliance Middle School Open
Quarters & 3rd WB (32 Man)
110
11/18
L
DEC 7-1
G. Mcreynolds
---
Alliance Middle School Open
Round 2 Champ & WB (32 Man)
110
11/09
W
F 9-4 2:23
H. Syverson
Bridgeport Jr. High
Hemingford Jr High Invitational 2017
Round 3
109-111
11/09
W
F 10-0 2:00
N. Billey
Garden County Jr. High
Hemingford Jr High Invitational 2017
Round 2
109-111
11/09
W
F 5-2 1:57
W. Reichenberg
Banner County Jr. High
Hemingford Jr High Invitational 2017
Round 1
109-111
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024