Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
chase haas
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2017-2018
2016-2017
2015-2016
Team Name
Treynor
Treynor
Treynor High School
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 4-0 2:33
K. Rodenburg
Underwood
IHSAA 1A Sect. 9
2nd Place Match (8 Man)
145
02/03
W
DEC 5-2
S. Kiesel
Ahstw
IHSAA 1A Sect. 9
1st and 3rd Place
145
02/03
L
F 2-0 1:20
B. Freeberg
---
IHSAA 1A Sect. 9
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
145
02/03
W
F 8-4 5:27
J. Mansfield
Riverside
IHSAA 1A Sect. 9
Quarterfinals (8 Man)
145
01/06
W
MD 9-0
G. Crawley
St. Albert
Tri-Center Invitational
Placement Matches (8 Man)
145
01/06
L
F 6-2 5:40
S. Watson
West Monona
Tri-Center Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
145
01/06
W
F 9-1 3:35
T. Patera
Platteview
Tri-Center Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
145
01/06
L
F 9-3 5:48
O. OLMOS
Harlan
Tri-Center Invitational
Quarterfinals (8 Man)
145
12/15
W
F 2-0 0:55
W. Borkowski
Audubon
WIC Duals
Round 2 (10 Team)
145
12/15
L
MD 17-4
S. Kiesel
AHSTW
WIC Duals
Round 5 (10 Team)
145
12/15
L
DEC 5-0
S. Swain
Griswold
WIC Duals
Round 6 (10 Team)
145
12/15
L
F 2-0 0:44
D. Kyle
Missouri Valley
WIC Duals
Round 8 (10 Team)
145
12/15
L
F 3-2 1:27
G. Thompson
---
WIC Duals
Round 4 (10 Team)
145
12/15
L
F 13-3 2:10
K. Rodenburg
Underwood
WIC Duals
Round 7 (10 Team)
145
12/09
L
F 7-0 3:11
L. Calkins
---
Lenox Invitational
Placement Matches (8 Man)
152
12/09
L
F 13-2 3:08
D. Venteicher
Bedford/Lenox
Lenox Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
152
12/09
W
F 13-4 4:37
D. Chisholm
Clarinda Academy
Lenox Invitational
Quarterfinals (8 Man)
152
12/06
L
F 2-0 1:24
H. Martin
Shenandoah
Kuemper Catholic/Griswold/Shenandoah/Treynor
Champ. Round 1
152
12/06
W
DEC 11-5
E. Scott
---
Kuemper Catholic/Griswold/Shenandoah/Treynor
Champ. Round 1
152
12/05
L
F 5-2 3:32
S. Swain
Griswold
Kuemper Catholic/Griswold/Shenandoah/Treynor
Champ. Round 1
152
12/02
W
F 2-0 1:24
L. Young
Treynor
Treynor HS Wrestling Tournament 2017
Round 6
152
12/02
L
DEC 8-2
D. Mueller
Griswald
Treynor HS Wrestling Tournament 2017
Round 5
152
12/02
W
F 2-0 0:19
F. Bloek
Panorama
Treynor HS Wrestling Tournament 2017
Round 4
152
12/02
L
F 14-2 5:52
L. Namanny
Coon Rapids-Bayard
Treynor HS Wrestling Tournament 2017
Round 2
152
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
DEC 10-8
H. Wray
East Mills
IHSAA 1A Sect. 14
1st and 3rd Place
145
02/04
L
DEC 10-5
J. Miller
Tri-Center
IHSAA 1A Sect. 14
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
145
02/04
W
F 0-0 3:21
C. Gaynor
Riverside
IHSAA 1A Sect. 14
Quarterfinals (8 Man)
145
01/28
L
F 4-6 3:09
H. Wray
East Mills
East Mills Invitational
Placement Matches (8 Man)
145
01/28
W
F 5-0 1:42
C. Rasco
Sidney (Southwest Iowa)
East Mills Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
145
01/28
W
F 2-0 0:41
W. Beeson
Maple Valley-Anthon-Oto Hs
East Mills Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
145
01/28
L
F 13-3 4:18
S. Calhoun
Council Bluffs Thomas Jefferson
East Mills Invitational
Quarterfinals (8 Man)
145
01/21
W
F 2-0 0:31
C. Frahm
H-L-V
Colfax-Mingo Championship Round
Finals (2 Man)
145 - 7th Place
01/14
W
F 6-3 1:58
J. Bellville
Woodbine
CBTJ JV Tourney
Round 3
145-148
01/14
W
F 6-3 1:58
J. Bellville
Woodbine
2017 Jefferson JV Invite
Round 3 (4 Man)
145-148
01/14
L
F 7-3 3:13
E. Farmer
Glenwood
CBTJ JV Tourney
Round 2
145-148
01/14
L
F 7-3 3:13
E. Farmer
Glenwood
2017 Jefferson JV Invite
Round 2 (4 Man)
145-148
01/14
W
F 2-0 0:32
L. Field
Creighton Prep
CBTJ JV Tourney
Round 1
145-148
01/14
W
F 2-0 0:32
L. Field
Creighton Prep
2017 Jefferson JV Invite
Round 1 (4 Man)
145-148
01/14
L
DEC 12-6
T. Hoffmeier
Denison
2017 Jefferson Survival Series
Round 5 (6,5,2)
145
01/14
L
F 2-0 1:54
E. Humpal
---
2017 Jefferson Survival Series
Round 4 (6,5,4,3)
145
01/14
L
F 15-6 4:41
B. Erlandson
Nodaway Valley
2017 Jefferson Survival Series
Round 3 (6,5)
145
01/14
L
F 2-0 0:34
L. Herzog
Council Bluffs Abraham Lincoln
2017 Jefferson Survival Series
Round 2 (6,5,4,3,2)
145
01/13
L
F 11-3 5:24
S. Calhoun
Council Bluffs Thomas Jefferson
2017 Jefferson Survival Series
Round 1(6,5,4,3)
145
01/07
L
F 0-0 1:53
C. Bendorf
---
Tri-Center Invitational
Placement Matches (16 Man)
145
01/07
L
DEC 9-2
B. DeRocher
West Monona
Tri-Center Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
145
01/07
W
F 0-0 3:26
C. Sullivan
Woodbine
Tri-Center Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
01/07
L
F 0-0 1:01
S. Bostwick
---
Tri-Center Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
01/07
W
F 0-0 0:51
R. Fegter
Clarinda Academy
Tri-Center Invitational
Round 1 (16 Man)
145
01/06
W
MD 9-1
O. Snipes
Conestoga
Treynor @ Conestoga
Round 1
152
12/20
W
F 2-0 0:55
B. Trevino
Harlan
Shenandoah Junior Varsity Tournament
Round 5 (5 Man)
6
12/20
W
F 4-1 1:32
G. Crawley
St. Albert
Shenandoah Junior Varsity Tournament
Round 4 (5 Man)
6
12/20
W
FOR 0-0
A. Pacheco
Clarinda Academy
Shenandoah Junior Varsity Tournament
Round 3 (5 Man)
6
12/19
W
F 2-0 1:07
J. Finn
Glenwood
Shenandoah Junior Varsity Tournament
Round 1 (5 Man)
6
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/06
L
F 2-0 0:41
A. McCart
Southwest Iowa
IHSAA 1A Sect. 14
1st and 3rd Place
120
02/06
L
TF 19-2 2:43
M. Baker
Underwood
IHSAA 1A Sect. 14
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
120
01/30
W
F 9-4 3:38
A. Jochims
Maple Valley-Anthon-Oto Hs
East Mills Invitational
Placement Matches (8 Man)
120
01/23
W
F 2-13 3:46
H. Hodges
Riverside
Glenwood Rams JV Invitational 2016
Placement Matches (8 Man)
120
01/23
W
F 4-14 3:43
B. Halpenny
Omaha Skutt Catholic
Glenwood Rams JV Invitational 2016
Round 2
120
01/16
L
F 2-0 1:49
C. Medina
Denison
The Jefferson Invite 2016
Round 5 (6,5,2)
120
01/16
L
DEC 8-3
R. Hull
---
The Jefferson Invite 2016
Round 4 (6,5,4,3)
120
01/15
L
F 2-0 0:38
J. Boots
Council Bluffs Abraham Lincoln
The Jefferson Invite 2016
Round 2 (6,5,4,3,2)
120
01/15
L
F 9-0 3:11
J. Sharp
Council Bluffs Thomas Jefferson
The Jefferson Invite 2016
Round 1(6,5,4,3)
120
01/09
W
F 0-0 5:20
A. Ruelas
Clarinda Academy
Tri-Center Trojan Invitational
Placement Matches (8 Man)
120
01/09
L
F 0-0 1:27
B. Gross
Kuemper Catholic
Tri-Center Trojan Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
120
01/09
W
F 0-0 0:29
J. Warinki
Platteview
Tri-Center Trojan Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
120
01/09
L
F 0-0 5:08
S. Pinkelman
West Monona
Tri-Center Trojan Invitational
Quarterfinals (8 Man)
120
12/12
L
TF 23-8 3:21
B. Kyner
---
Lenox Invitational
Placement Matches (16 Man)
120
12/12
W
F 7-4 3:37
B. Means
Clarinda
Lenox Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024