Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kaleb Lawson
Results
High School Results
High School
High School
Other
Team Name
D.C. West
DC West
Douglas County West
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/13
L
F 7-2 2:31
A. Arens
Hartington Cedar Catholic
NSAA - Class B - District 2
2nd Wrestleback (16 Man)
152
02/12
L
F 4-2 3:37
R. Petersen
---
NSAA - Class B - District 2
Round 1 (16 Man)
152
02/05
L
F 2-0 1:09
L. MacDonald
---
Douglas County West @ Bennington
Round 1
145
01/30
L
F 5-3 3:40
W. Wright
East Butler
Douglas County West Invite
Round 4 (6 Team)
145
01/30
L
F 2-0 1:06
C. Koch
Arlington
Douglas County West Invite
Round 3 (6 Team)
152
01/30
W
F 2-0 1:59
P. Fayad
Mount Michael
Douglas County West Invite
Round 5 (6 Team)
145
01/30
L
F 15-2 4:57
B. Richard
Conestoga
Douglas County West Invite
Round 1 (6 Team)
145
01/23
L
F 11-1 2:43
G. Jeffers
Platteview
NCC Conference Tournament
Round 2
145
01/23
L
F 4-0 0:43
C. Lambert
Ashland-Greenwood
NCC Conference Tournament
Round 1
145
01/16
L
F 2-0 0:49
K. Wenig
Valentine
2016 Schuyler Wrestling Invite *Varsity*
2nd Wrestleback (16 Man)
152
01/16
L
F 9-0 3:15
K. Petree
---
2016 Schuyler Wrestling Invite *Varsity*
Round 1 (16 Man)
152
01/15
W
F 6-0 2:26
T. Wooldridge
Lincoln Christian
Yutan Invitational
Round 4
152
01/15
L
F 2-0 1:51
C. Egr
Yutan
Yutan Invitational
Round 2
152
01/14
L
F 5-2 2:33
N. Johnson
---
Yutan Invitational
Round 1
152
12/19
L
F 3-3 1:31
G. Swanson
Fremont
Jim McGrath Invite at Ralston
Semis & WB
152
12/18
L
F 2-0 0:50
J. Harkendorff
Elkhorn South
Jim McGrath Invite at Ralston
Quarters & 1st WB
152
12/11
L
F 2-4 1:12
M. Jensen
Conestoga
Raymond Central Duals
Round 2 (6 Team)
152
12/11
W
DEC 8-4
S. Mozena
Weeping Water
Raymond Central Duals
Round 3 (6 Team)
160
12/11
L
F 2-0 3:35
G. Walla
Raymond Central
Raymond Central Duals
Round 4 (6 Team)
152
12/11
L
F 10-0 2:34
D. Cline
Bishop Neumann
Raymond Central Duals
Round 5 (6 Team)
152
12/05
L
F 9-0 3:15
B. Westerby
Northwest
York Invitational
Rnds 3 10/6 & 2 5/8/12
152
12/05
L
F 2-2 1:21
G. Walla
Raymond Central
York Invitational
Rnd 2 10/6 rnd 1 5/8/12
152
12/05
L
F 4-0 1:28
D. Papa
David City
York Invitational
10-6 rnd 1
152
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024