Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Drew White
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
PLAINFIELD HIGH SCHOOL
Plainfield
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
Replay
DEC 7-1
S. Pavey
Rushville
Indiana Frosh-Soph State Championships
Consi 2/4/6
190
02/24
L
Replay
F 7-1 1:00
J. Goldsberry
Heritage Hills
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 4
190
02/24
W
Replay
MD 15-3
K. Burgess
N/A
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 3
190
02/12
W
MD 10-2
M. Wynalda
Bloomington North
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Round 8
190
02/12
L
DEC 3-1 SV
O. Piwoszkin
Bloomington South
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Placement
190
02/12
W
DEC 5-3
C. Kincaid
Jennings County Wrestling Club
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Round 7
190
02/12
W
TF 16-1 2:06
B. Bourne
Mount Vernon High School
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Round 6
190
02/11
W
F 8-2 1:38
A. Garza
Bloomington North
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Round 9
190
02/11
W
DEC 3-0
S. Hernandez
Jennings County Wrestling Club
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Round 4
190
02/11
L
DEC 6-4 SV
M. Grubb
Bloomington South
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Round 3
190
02/11
W
F 4-1 2:23
N. Goebel
Northview
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Round 2
190
02/03
L
TF 15-0 3:44
K. McConnell
Center Grove
IHSAA Regional @ Mooresville
Quarters (8 Man)
190
01/27
L
DEC 8-3
M. Miller
Speedway
IHSAA Avon Sectional
Placement Matches
190
01/27
W
DEC 16-15
W. Cross
Ben Davis
IHSAA Avon Sectional
Consi Semis
190
01/27
W
F 3-0 2:29
M. Hines
Avon
IHSAA Avon Sectional
Semis and WB
190
01/27
L
DEC 8-3
M. Miller
Speedway
IHSAA Avon Sectional
Quarters
190
01/22
L
DEC 2-1
K. Fellure
Franklin Community
Bob Hasseman Super Six
Round 1
215
01/13
L
DEC 7-1
L. Jones
FRANKLIN COMMUNITY HIGH SCHOOL
Mid-State Conference 2024
Placement Matches (8 Man)
190
01/13
W
F 2-0 0:58
P. Orozco
GREENWOOD COMMUNITY HIGH SCHOOL
Mid-State Conference 2024
2nd WB (8 Man)
190
01/13
L
F 7-1 3:47
J. Young
PERRY MERIDIAN
Mid-State Conference 2024
Semisc & 1st WB
190
01/13
W
DEC 6-4
L. Jones
FRANKLIN COMMUNITY HIGH SCHOOL
Mid-State Conference 2024
Quarterfinals (8 Man)
190
01/12
W
F 0-0
R. Reeves
Pike
Plainfield @ Pike
Round 1
190
12/29
L
F 3-4 0:57
E. Frederick
Martinsville
52nd Boys Mooresville Holiday Classic
4th Wrestleback (32 Man)
190
12/29
L
DEC 5-0
B. Lewis
Cascade
52nd Boys Mooresville Holiday Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
190
12/29
W
F 2-1 2:48
B. Kramer
Southridge
52nd Boys Mooresville Holiday Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
190
12/29
W
F 0-0 0:44
M. Crew
Lebanon
52nd Boys Mooresville Holiday Classic
Round 1 (32 Man)
190
11/18
W
DEF 1-0 0:11
D. Dillard
Franklin Central
Capital City Classic
Placement Matches (8 Man)
215
11/18
W
F 10-6 4:36
J. Getts
Beech Grove
Capital City Classic
2nd Wrestleback (8 Man)
215
11/18
L
DEC 5-4
J. Dale
Perry Meridian
Capital City Classic
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
215
11/18
W
F 2-0 1:39
I. Prinz
Jeffersonville
Capital City Classic
Quarterfinals (8 Man)
215
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
W
DEC 3-2 UTB
K. Fisher
Avon
IHSAA Sectional @ Avon
Placement Matches
195
01/28
L
DEC 5-1
M. Miller
Speedway
IHSAA Sectional @ Avon
Consi Semis
195
01/28
W
F 2-0 0:19
A. Dada
Pike
IHSAA Sectional @ Avon
Semis and WB
195
01/28
L
F 7-1 1:23
G. Henry
Brownsburg
IHSAA Sectional @ Avon
Quarters
195
01/28
W
F 4-2 2:19
S. Armour
Danville Community
IHSAA Sectional @ Avon
Champ Round 1 (16 Man)
195
01/14
L
F 5-2 2:31
B. Driver
WHITELAND COMMUNITY HIGH SCHOOL
2023 Midstate Conference
Placement Matches (8 Man)
195
01/14
W
DEC 3-2
J. Wheeler
FRANKLIN COMMUNITY HIGH SCHOOL
2023 Midstate Conference
2nd WB (8 Man)
195
01/14
L
F 11-1 5:02
S. Drake
MARTINSVILLE HIGH SCHOOL
2023 Midstate Conference
Semisc & 1st WB
195
01/14
W
F 4-1 1:05
C. Ayetomowo
DECATUR CENTRAL HIGH SCHOOL
2023 Midstate Conference
Quarterfinals (8 Man)
195
12/28
L
F 10-2 4:56
E. Lawhead
Hamilton Southeastern
Mooresville Holiday Classic
2nd Wrestleback (32 Man)
195
12/28
L
F 7-1 1:03
S. Drake
Martinsville
Mooresville Holiday Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
195
12/28
W
FOR 0-0
F. FF
Danville
Mooresville Holiday Classic
Round 1 (32 Man)
195
11/19
L
F 4-1 1:24
J. Florence
---
Capital City Classic
Placement Matches (8 Man)
195
11/19
L
F 9-3 2:53
J. Parker
Franklin Central
Capital City Classic
2nd Wrestleback (8 Man)
195
11/19
W
FOR 0-0
f. forfeit
Indian Creek
Capital City Classic
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
195
11/19
L
F 6-2 1:54
J. Young
---
Capital City Classic
Quarterfinals (8 Man)
195
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024