Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Gavin Mulloy
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Waukesha Les Paul
Waukesha West Wrestling
Waukesha Wrestling Club
Waukesha Wrestling Club (West)
Waukesha wrestling club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/16
L
F 8-0 2:44
D. Wyrwicki
Team Nazar
WWF Kids Folkstyle Brown Deer Qual
Round 6
130
03/02
W
MD 10-2
B. Smith
Askren Wrestling Academy
Badger Youth Wrestling
2nd Wrestleback (8 Man)
124-130
03/02
W
F 5-0 1:09
G. Thill
Wisconsin
Badger Youth Wrestling
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
124-130
02/18
W
F 0-2 1:47
F. Greil
Waterford Youth Wrestling Club
Union Grove Bronco Brawl
Round 3 (6 Man)
125-135
02/18
L
F 4-1 1:04
D. Solesky
Stateline Stingers Wrestling Club
Union Grove Bronco Brawl
Round 2 (5 Man)
125-135
02/18
L
F 4-1 0:59
C. Chiarelli
Bolingbrook Junior Raiders Wrestling Club
Union Grove Bronco Brawl
Round 1 (6 Man)
125-135
02/11
L
MD 10-0
J. Brukbacher
Askren Wrestling Academy
2024 Mukwonago Grizzly Open
Placement Matches (8 Man)
118-125
02/11
W
F 2-0 0:40
Z. Brown
Wisconsin
2024 Mukwonago Grizzly Open
round 2
118-125
02/11
W
F 5-0 0:44
C. Haxton
Elkhorn Wrestling Club
2024 Mukwonago Grizzly Open
round 1
118-125
02/04
W
TF 16-1 2:10
H. Luedtke
Kewaskum Wrestling
Slinger Red Rhino Open
round 3
117-125
02/04
W
DEC 10-3
L. Liegler
Oak Creek Attack
Slinger Red Rhino Open
round 2
117-125
02/04
L
DEC 6-2
J. LaPlante
Askren Wrestling Academy
Slinger Red Rhino Open
round 1
117-125
01/28
L
F 10-0 2:57
J. LaPlante
Askren Wrestling Academy
2024 Pewaukee Youth Classic
Round 3 (4 Man)
123-125
01/28
W
MD 15-5
O. Floral
Built By Brunson Wrestling
2024 Pewaukee Youth Classic
Round 2 (4 Man)
123-125
01/28
W
DEC 9-5
G. Seese
Pewaukee Youth Wrestling
2024 Pewaukee Youth Classic
Round 1 (4 Man)
123-125
01/27
W
F 9-2 2:31
L. Busch
Cuba City Wrestling Club
Fear the Bird Wrestling Tournament
Round 4
116-125
01/27
W
F 9-0 1:33
C. Roo
West Bend Wildcats
Fear the Bird Wrestling Tournament
Round 2
116-125
01/27
W
DEC 7-5
A. Kuck
Ringers
Fear the Bird Wrestling Tournament
Round 1
116-125
01/14
L
F 9-0 2:51
M. Schnoor
Askren Wrestling Academy
2024 Wolverine Brawl
ROUND 3
123-135
01/14
W
TF 19-2 2:30
R. Cabrera-Watkins
Wisconsin
2024 Wolverine Brawl
round 2
123-135
01/14
L
F 2-0 0:40
A. Martinez
Fox Lake Wrestling Club
2024 Wolverine Brawl
round 1
123-135
01/07
W
F 2-5 1:24
G. Gould
Burlington Youth Wrestling
Waterford Youth Wrestling Tournament - FULL
Round 3
116-127
01/07
W
MD 16-6
F. Greil
Waterford Wrestling Club
Waterford Youth Wrestling Tournament - FULL
Round 2
116-127
01/07
L
DEC 7-0
J. Bradley
B.A.M. Training Center
Waterford Youth Wrestling Tournament - FULL
Round 1
116-127
01/07
L
F 6-1 2:23
K. Stoen
Burlington Youth Wrestling Club
2024 Wolverine Brawl
round 4
123-135
12/09
L
DEC 6-0
B. Smith
Oak Creek
Tim Poulson Waukesha Invitational 2023
Round 2 (4 Man)
122-126
12/09
W
F 4-0 1:42
J. Mueller
Menomonee Falls North
Tim Poulson Waukesha Invitational 2023
Round 1 (4 Man)
122-126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/18
L
MD 11-2
C. Raab
U.P. Power Wrestling
ROCKET RUMBLE - Under The Lights!
Round 5
109-115
06/18
W
F 2-0 0:35
B. Herrmann
Kewaskum Wrestling
ROCKET RUMBLE - Under The Lights!
Round 4
109-115
06/17
L
F 7-0 2:56
D. Skura
NA
ROCKET RUMBLE - Under The Lights!
Round 2
109-115
06/17
L
F 2-0 0:37
H. Henschel-Paar
KONA`S KINGS
ROCKET RUMBLE - Under The Lights!
Round 1
109-115
01/29
L
F 5-0 0:42
M. Knuth
Kettle Moraine Wrestling Club
Pewaukee Classic Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
108-112
01/29
W
DEC 10-7
C. Bennett
AWA
Pewaukee Classic Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
108-112
01/29
L
F 9-4 2:08
A. Susler
Pewaukee Youth Wrestling
Pewaukee Classic Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
108-112
12/10
L
F 11-4 0:54
P. Neu
---
Tim Poulson Waukesha Invitational
Round 3 (3 Man and 4 Man)
101-108
12/10
W
DEC 6-4
E. Hibler
Muskego Lakes/Lake Denoon
Tim Poulson Waukesha Invitational
Round 2 (3 Man and 4 Man)
101-108
12/10
W
DEC 2-0
A. Ringer
Mukwonago Parkview
Tim Poulson Waukesha Invitational
Round 1 (3 Man and 4 Man)
101-108
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024