Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Van Sparrow
Results
Videos
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Cenrtral Region Team A
Elevate Wrestling
Elevate Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
W
Replay
DEC 3-1
T. Morrison
South Region Team A
AYWO-AAU Duals Championship
Round 1 (4 Team)
50
02/04
L
Replay
DEC 6-2
J. Gremillion
East Region Team A
AYWO-AAU Duals Championship
Round 2 (4 Team)
50
02/04
W
Replay
DEC 6-2
A. Corrigan
North Region Team A
AYWO-AAU Duals Championship
Round 3 (4 Team)
50
02/03
L
Replay
DEC 6-0
T. Morrison
Gulf Coast Wrestling Club
AYWO-AAU State Championship (K-8)
Placement Matches (32 Man)
50
02/03
W
Replay
TF 15-0 2:00
A. Corrigan
Buckhorn Youth Wrestling
AYWO-AAU State Championship (K-8)
Semis & 5th WB (32 Man)
50
02/03
W
Replay
TF 15-0 1:22
D. Grooms
River Rats Wrestling Club
AYWO-AAU State Championship (K-8)
Quarters & 3rd WB (32 Man)
50
02/03
W
Replay
F 4-2 0:37
R. Bullock
Ironclad Wrestling Club
AYWO-AAU State Championship (K-8)
Round 2 Champ & WB (32 Man)
50
02/03
W
Replay
DEC 5-0
D. Bowie
Skull & Crossbones Wrestling C
AYWO-AAU State Championship (K-8)
Round 1 (32 Man)
50
01/27
W
TF 18-3
C. McCoy
Ironclad Wrestling Club
AYWO-AAU Region 2 Championship - Central
Placement Matches (8 Man)
50
01/27
W
TF 22-7 1:09
W. Huckabee
Techfall Wrestling Club
AYWO-AAU Region 2 Championship - Central
Semis & WB (8 Man)
50
01/27
W
TF 21-6 2:52
R. Bullock
Ironclad Wrestling Club
AYWO-AAU Region 2 Championship - Central
Quarterfinals (8 Man)
50
01/20
W
TF 15-0 1:53
E. Chafin
Ironclad Wrestling Club
AYWO-AAU Grapple at the Garden
Placement Matches (16 Man)
55
01/20
W
DEC 5-2
E. Mitchell
Ironclad Wrestling Club
AYWO-AAU Grapple at the Garden
Semis & 3rd WB (16 Man)
55
01/20
W
MD 16-4
C. Chandler
Ironclad Wrestling Club
AYWO-AAU Grapple at the Garden
Quarters & 1st WB (16 Man)
55
01/20
W
F 12-1 2:03
H. Babb
Gulf Coast Wrestling Club
AYWO-AAU Grapple at the Garden
Round 1 (16 Man)
55
01/13
L
DEC 4-0
T. Morrison
Gulf Coast Wrestling Club
AYWO-AAU Assassin Crusades
Placement Matches (8 Man)
50
01/13
W
MD 11-1
J. Robertson
Alpha Elite
AYWO-AAU Assassin Crusades
Cons. Semis (8 Man)
50
01/13
L
DEC 2-0
T. Morrison
Gulf Coast Wrestling Club
AYWO-AAU Assassin Crusades
Quarterfinals (8 Man)
50
01/13
W
F 2-0 1:00
J. Starkie
PWC
AYWO-AAU Assassin Crusades
2nd Place Match (8 Man)
50
01/13
W
DEC 4-3
T. Morrison
Gulf Coast Wrestling Club
AYWO-AAU Assassin Crusades
Placement Matches (8 Man)
50
01/13
W
TF 21-6 1:48
R. Sandy
Assassins wrestling
AYWO-AAU Assassin Crusades
Cons. Semis (8 Man)
50
01/13
W
TF 21-6 1:28
J. Johnson
Techfall Wrestling Club
AYWO-AAU Assassin Crusades
Semis & WB (8 Man)
50
01/13
L
DEC 2-1
T. Morrison
Gulf Coast Wrestling Club
AYWO-AAU Assassin Crusades
Quarterfinals (8 Man)
50
12/30
W
DEC 12-8
G. Standridge
Lionheart Youth Wrestling Club
AYWO-AAU Boone Clark Invitational
Placement Matches (16 Man)
55
12/30
W
TF 17-2 2:27
R. Yarbrough
Bobcat Wrestling
AYWO-AAU Boone Clark Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
55
12/30
W
TF 23-7 1:13
A. Rybacki
Tiger Youth Wrestling
AYWO-AAU Boone Clark Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
55
12/16
L
F 7-2 1:34
D. Mayse
Weaver Youth Wrestling
AYWO-AAU Alex City Chaos
Placement Matches (16 Man)
50 + 55
12/16
W
DEC 6-1
B. Flowers
River Rats Wrestling Club
AYWO-AAU Alex City Chaos
Cons. Semis (16 Man)
50 + 55
12/16
L
TF 15-0
R. Rodriguez
Gulf Coast Wrestling Club
AYWO-AAU Alex City Chaos
Semis & 3rd WB (16 Man)
50 + 55
12/16
W
DEC 8-3
R. Romine
Alexander City Youth Wrestling
AYWO-AAU Alex City Chaos
Quarters & 1st WB (16 Man)
50 + 55
12/16
W
DEC 8-6
E. Mitchell
Ironclad Wrestling Club
AYWO-AAU Alex City Chaos
2nd Place Match (16 Man)
55
12/16
L
TF 15-0
R. Rodriguez
Gulf Coast Wrestling Club
AYWO-AAU Alex City Chaos
Placement Matches (16 Man)
55
12/16
W
F 2-0 0:47
G. Huie
Weaver Youth Wrestling
AYWO-AAU Alex City Chaos
Semis & 3rd WB (16 Man)
55
12/16
W
MD 11-1
J. Wurtele
Stronghold
AYWO-AAU Alex City Chaos
Round 1 (16 Man)
55
12/09
W
DEC 8-2
B. Jackson
North Alabama Elite Wrestling
AYWO-AAU Stronghold Coliseum
2nd Place Match (16 Man)
55
12/09
L
F 8-0 0:56
R. Rodriguez
Gulf Coast Wrestling Club
AYWO-AAU Stronghold Coliseum
Placement Matches (16 Man)
55
12/09
W
F 2-0 1:00
A. Franklin
Northside Takedown Wrestling C
AYWO-AAU Stronghold Coliseum
Semis & 3rd WB (16 Man)
55
12/09
W
MD 9-0
R. Traweek
Techfall Wrestling Club
AYWO-AAU Stronghold Coliseum
Quarters & 1st WB (16 Man)
55
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
W
F 4-2 1:40
A. Corrigan
Buckhorn youth wrestling
Battle of Bama K - 12
Round 3 (4 Man)
50
03/04
L
TF 21-6 1:50
L. Morris
Elevate Wrestling
Battle of Bama K - 12
Round 2 (4 Man)
50
03/04
W
F 2-0 0:22
R. Branham
Patriots Wrestling Club-Dothan
Battle of Bama K - 12
Round 1 (4 Man)
50
02/04
L
Replay
TF 16-0 1:37
M. Martin
Panther Paws Youth Wrestling
AYWO-AAU State Championship (tot-novice)
Semis & 5th WB (32 Man)
50
02/04
W
Replay
F 5-0 0:33
K. Snyder
bobcat wrestling
AYWO-AAU State Championship (tot-novice)
4th Wrestleback (32 Man)
50
02/04
L
Replay
DEC 7-3
S. McIlwain
Gulf Coast Wrestling Club
AYWO-AAU State Championship (tot-novice)
Quarters & 3rd WB (32 Man)
50
02/04
W
Replay
DEC 8-5
Z. Glasper
Arab youth wrestling
AYWO-AAU State Championship (tot-novice)
Round 2 Champ & WB (32 Man)
50
02/04
W
Replay
DEC 9-4
A. Tashman
Honey Badger Athletic Club
AYWO-AAU State Championship (tot-novice)
Round 1 (32 Man)
50
01/28
L
DEC 8-6
O. Callicott
Ironclad Wrestling Club
AYWO-AAU Region 2 Championship - Central
2nd Place Match (16 Man)
50
01/28
L
F 11-1 1:31
H. Conner
Elevate Wrestling Club
AYWO-AAU Region 2 Championship - Central
Placement Matches (16 Man)
50
01/28
W
F 4-0 2:33
B. Earley
Stronghold
AYWO-AAU Region 2 Championship - Central
Semis & 3rd WB (16 Man)
50
01/28
W
DEC 10-3
B. Marshall
Oak Grove Youth
AYWO-AAU Region 2 Championship - Central
Quarters & 1st WB (16 Man)
50
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024