Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Gabriel Oakley
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
Replay
FOR 0-0
G. Velasquez
Seymour
TSSAA Division I and Girls State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
A 106
02/23
L
Replay
F 2-0 1:24
D. Lopez
Millington Central
TSSAA Division I and Girls State Championships
Quarters
A 106
02/23
W
Replay
DEC 12-7
W. Carter
Greenbrier
TSSAA Division I and Girls State Championships
Round 1 (16 Man)
A 106
02/17
W
DEC 3-2
G. Velasquez
Seymour
TSSAA Section 1 Class A
Placements
106
02/17
W
F 2-0 0:51
N. Breeden
South Doyle
TSSAA Section 1 Class A
Consi Semis
106
02/17
L
F 6-0 3:19
B. Allen
Gibbs
TSSAA Section 1 Class A
Semis and WB 3
106
02/17
W
F 2-0 0:46
M. Mattson
Anderson County
TSSAA Section 1 Class A
Quarterfinals and WB 1
106
02/10
L
MD 15-4
D. Thompson
David Crockett
TSSAA Region 1 Class A
1st Place
106
02/10
W
DEC 6-2
J. Johnston
Sullivan East
TSSAA Region 1 Class A
Semis
106
02/05
W
F 0-0 0:54
B. Lodolph
West Ridge
Elizabethton Duals
Round 1
113
01/24
W
F 0-0
A. Smith
Tennessee
Region 1 A Duals
Round 1
106
01/12
W
F 0-0 2:55
A. Smith
Tennessee
TN High, Cocke Co, and Chuckey Doak
Round 1
106
01/10
L
DEC 4-2
D. Thompson
David Crockett
Greeneville/Sullivan East
Round 1
106
12/28
L
FOR 0-0
K. Slemp
Central (Wise)
Hatfield & McCoy 32
3rd WB
106
12/28
L
FOR 0-0
J. Anderson
Belfry
Hatfield & McCoy 32
Round 2 Champ & WB (32 Man)
106
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
Replay
F 9-6 2:13
A. Smith
Tennessee
TSSAA Division I and Girls State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
A 106
02/24
L
Replay
F 9-0 2:52
J. Haney
Upperman
TSSAA Division I and Girls State Championships
Quarters
A 106
02/23
W
Replay
DEC 4-3
L. Higdon
Signal Mountain
TSSAA Division I and Girls State Championships
Round 1 (16 Man)
A 106
01/25
L
DEC 9-8
B. Smith
David Crockett
TSSAA Region 1 Class A Duals
Round 1
106
01/23
W
F 0-0 1:04
D. Pursley
West Greene
Greeneville Day of Duals
Round 1
106
01/18
L
F 0-0
B. Smith
David Crockett
Quad @ David Crockett
Round 1
106
01/18
W
F 0-0
A. Smith
Tennessee
Quad @ David Crockett
Round 1
106
01/17
W
F 0-0
B. Presley
Elizabethton
Elizabethton and Sullivan East
Round 1
106
01/11
L
F 0-0
E. Glass
Volunteer
Volunteer and Claiborne County
Round 1
113
01/02
L
DEC 10-6
B. Allen
Gibbs
F5 Duals
Round 1
106
01/02
L
MD 16-4
B. Rutledge
Chattooga
F5 Duals
Round 1
106
01/02
W
F 0-0
A. Contreras
Bearden
F5 Duals
Round 1
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024