Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ryan Cooper
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Henlopen Hammers
McDonald Wrestling Academy
Sussex Tech
Sussex Tech H S
Sussex Tech HS
Wakulla
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
L
Replay
F 3-0 2:59
B. West
Smyrna H S
DIAA Individual State Tournament
Placement Matches (16 Man)
157
03/02
L
Replay
DEC 9-4
S. Pierce
Tower Hill Hs
DIAA Individual State Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
157
03/02
L
DEC 7-1
N. Ahmad-Statts
Lake Forest H S
DIAA Individual State Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
157
03/01
W
Replay
DEC 7-2
J. Negron
Sussex Central H S
DIAA Individual State Tournament
Round 1 (16 Man)
157
02/24
L
DEC 5-3
B. Cole
Cape Henlopen H S
DIAA Henlopen Qualifier
5th & 6th Place
157
02/24
L
F 2-0 0:24
B. West
Smyrna H S
DIAA Henlopen Qualifier
Consi-Semi-Finals
157
02/24
W
MD 8-0
K. King
Caesar Rodney H S
DIAA Henlopen Qualifier
Consi-Quarter-Finals
157
02/24
W
TF 18-1 4:36
D. Jean
Seaford H S
DIAA Henlopen Qualifier
2nd Wrestleback (16 Man)
157
02/24
L
DEC 7-4
J. Negron
Sussex Central H S
DIAA Henlopen Qualifier
Champ. Quarter-Finals
157
02/23
W
F 2-0 1:28
S. Slack
Polytech
DIAA Henlopen Qualifier
Round 1 (16 Man)
157
02/14
L
F 7-3 2:46
J. Craig
Sussex Central H S
DIAA State Dual Team Championships
Quarterfinals (8 Team)
157
02/08
W
F 11-0 4:56
C. Kugelmann
Cape Henlopen H S
Cape Henlopen H S @ Sussex Tech H S
Round 1
157
01/30
W
F 12-1 3:08
A. Butts
Indian River H S
Indian River H S @ Sussex Tech H S
Round 1
165
01/23
L
F 5-7 5:17
B. West
Smyrna H S
Smyrna H S @ Sussex Tech H S
Round 1
157
01/18
W
F 2-0 1:28
J. Negron
Sussex Central H S
Sussex Central H S @ Sussex Tech H S
Round 1
165
01/13
W
DEC 4-0
U. Atta
Red Lion Christian Academy
Spartan Duals
Round 3 (6 Team)
165
01/13
L
MD 16-6
X. Limehouse
Laurel HS
Spartan Duals
Round 1 (6 Team)
157
01/13
W
F 10-0 2:59
Y. Badreldein
William Penn
Spartan Duals
Round 4 (6 Team)
157
01/13
W
F 6-0 2:27
J. Granieri
Tower Hill School
Spartan Duals
Round 2 (6 Team)
157
01/13
L
F 2-0 1:01
N. Ahmad-Statts
Lake Forest HS
Spartan Duals
Round 5 (6 Team)
157
01/07
W
DEC 4-1
A. Diluzio
Caravel Academy
Delcastle Invitational 2024
3rd Place Final
157
01/06
L
DEC 9-2
M. Roy
Delaware Military Academy
Delcastle Invitational 2024
Champ Semi-Final
157
01/06
W
MD 13-2
Y. Badreldein
William Penn H.S.
Delcastle Invitational 2024
Champ 1/4 Final
157
01/06
W
DEC 10-3
L. Scopio
Salesianum
Delcastle Invitational 2024
Consi Semi-Final
157
01/06
W
F 3-2 4:00
D. Scott
St Georges Tech HS
Delcastle Invitational 2024
Champ 2nd Rnd
157
01/04
W
DEC 13-11
J. White
Milford Senior
Milford Senior @ Sussex Tech H S
Round 1
165
12/29
W
F 5-0 0:45
C. West
Delmar Junior-Senior HS
King of the Castle
7th & 8th Place
157
12/29
L
F 2-0 4:08
L. Smyser
Spring Grove Area HS
King of the Castle
Consi-Quarter-Finals
157
12/28
L
DEC 3-2
J. Negron
Sussex Central HS
King of the Castle
Champ. Quarter-Finals
157
12/16
L
Replay
DEC 6-3
J. Defonce
Danbury
Beast of the East 2023
Consolation Round 1 (11 Mats)
157
12/16
L
Replay
F 2-0 2:40
M. Powell
Parkersburg South
Beast of the East 2023
Championship Round 1 (11 Mats)
157
12/13
W
F 0-0
J. Simmons
Dover
Sussex Tech H S @ Dover
Round 1
157
12/09
W
F 13-0 3:59
T. Moffatt
First State Military Academy
Delmar Invitational
3rd Place
157
12/09
L
DEC 2-1
X. Limehouse
Laurel
Delmar Invitational
Bracket Round
157
12/09
L
F 2-0 1:21
C. Dempsey
Lake Forest
Delmar Invitational
7th Round
157
12/09
W
F 2-0 1:53
C. West
Delmar
Delmar Invitational
6th Round
157
12/09
W
F 2-0 1:48
A. Cheeks
St Georges Tech
Delmar Invitational
5th Round
157
12/09
W
F 2-0 1:28
T. Lawhorn
Red Lion
Delmar Invitational
4th Round
157
12/09
W
DEC 8-2
A. Butts
Indian River
Delmar Invitational
3rd Round
157
12/08
W
F 6-6 3:22
J. Simmons
Dover
Delmar Invitational
2nd Round
157
12/08
W
F 4-1 2:37
I. Cuthbertson
Hodgson
Delmar Invitational
1st Round
157
12/07
W
F 9-1 3:54
C. West
Delmar Junior-Senior H S
Sussex Tech H S @ Delmar Junior-Senior H S
Round 1
157
12/03
W
DEC 5-1
A. Diluzio
Caravel
Polytech Invitational 2023
1st & 3rd (16 Man)
157
12/03
W
DEC 9-2
J. White
Milford
Polytech Invitational 2023
4th Wrestleback (16 Man)
157
12/02
L
DEC 12-6
X. Limehouse
Laurel
Polytech Invitational 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
157
12/02
W
F 4-0 2:45
C. Dempsey
Lake Forest
Polytech Invitational 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
157
11/30
W
DEC 3-2
D. Horton
Sussex Academy
Sussex Academy @ Sussex Tech H S
Round 1
165
09/30
W
F 6-0 2:13
O. Chavez
Hyattsville
2023 Back to School Open
Round 2 (4 Man)
165
09/30
W
DEC 11-8 SV
T. Dolo
Christiana
2023 Back to School Open
Round 1 (4 Man)
165
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/02
L
F 2-0 0:39
H. Wheeler
Cape Henlopen
MAWA South District Qualifier Delaware
4th Wrestleback (16 Man)
160
04/01
W
F 8-0 2:50
R. Hellman
Perryville Panthers
MAWA South District Qualifier Delaware
Semis & 3rd WB (16 Man)
160
04/01
W
MD 9-0
S. Jr
Mavericks Wrestling
MAWA South District Qualifier Delaware
2nd Wrestleback (16 Man)
160
04/01
L
F 5-0 2:03
G. Landon
Renegade
MAWA South District Qualifier Delaware
Quarters & 1st WB (16 Man)
160
04/01
W
DEC 8-6
C. Kugelmann
Cape Henlopen
MAWA South District Qualifier Delaware
Round 1 (16 Man)
160
02/01
W
F 0-0
T. Scott
Dover
Dover @ Sussex Tech H S
Round 1
150
01/28
L
DEC 8-1
A. Salas
Indian River H S
Indian River/Sussex Tech/Concord Tri
Round 1
150
01/26
L
F 9-15 5:37
N. Hague
Milford Senior
Milford Senior @ Sussex Tech H S
Round 1
157
01/21
L
DEC 10-3
B. Stiles
Wilkinson
North Florida Championship
Semis & 3rd WB (16 Man)
170
01/21
W
F 4-1 2:16
Z. Mckinlet
Emerald Coast
North Florida Championship
2nd Wrestleback (16 Man)
170
01/21
L
F 2-0 1:22
J. Garcia
Suwannee
North Florida Championship
Round 1 (16 Man)
170
01/19
W
F 12-10 5:28
Z. Street
Smyrna H S
Sussex Tech H S @ Smyrna H S
Round 1
157
01/14
W
DEC 4-3
A. Bell
Laurel
Spartan Duals
Round 1 (6 Team)
150
01/14
L
F 2-0 0:58
M. Lane
William Penn
Spartan Duals
Round 4 (6 Team)
157
01/14
W
DEC 7-5
S. Pierce
Tower Hill
Spartan Duals
Round 2 (6 Team)
150
01/14
W
DEC 11-4
C. Dempsey
Lake Forest
Spartan Duals
Round 5 (6 Team)
150
01/14
W
F 4-3 3:16
M. Gray
Polytech
Spartan Duals
Round 3 (6 Team)
157
01/12
L
F 2-0 1:51
C. Layfield
Sussex Central H S
Sussex Tech H S @ Sussex Central H S
Round 1
157
01/07
L
DEC 5-0
G. Ramirez
McKean H S
Delcastle Invitational 2023
Consi 3rd Rnd
150
01/07
W
DEC 10-9
C. Kelley
Delaware Military Academy
Delcastle Invitational 2023
Consi 2nd Rnd
150
01/07
L
F 7-0 3:08
S. Munch
Salesianum
Delcastle Invitational 2023
Champ 2nd Rnd
150
01/06
W
DEF 2-0 1:29
s. Wayland
Christiana H S
Delcastle Invitational 2023
Round 1 (32 Man)
150
01/05
L
F 2-0 1:26
C. Waski
Caesar Rodney H S
Caesar Rodney H S @ Sussex Tech H S
Round 1
150
12/17
L
Replay
DEC 8-6 SV
J. Kilner
The Heights School
Beast of the East 2022
Consolation Round 1 (11 Mats)
150
12/17
L
Replay
F 2-0 1:53
C. Lange
St Augustine
Beast of the East 2022
Championship Round 1 (11 Mats)
150
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/04
L
DEC 6-4
A. Torres
Polytech
Polytech Invitational 2021
Placement Matches (16 Man)
145
12/04
L
F 2-0 1:00
T. Luciano
Hodgson
Polytech Invitational 2021
4th Wrestleback (16 Man)
145
12/04
W
DEC 7-4
G. Abramo
St Andrews
Polytech Invitational 2021
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
12/04
L
F 13-2 2:47
A. Ahmad-Statts
Lake Forest
Polytech Invitational 2021
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
12/04
W
F 3-2 0:59
L. Podrasky
Sussex Academy
Polytech Invitational 2021
Round 1 (16 Man)
145
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021