Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Diego Mireles
Results
High School Results
Team Name
DeForest
Deforest
2004-2005
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
MD 21-7
J. McGinnis
Tomah
D1 Sect. C - Portage
Round 1
145
02/12
W
MD 18-6
J. Kirchstein
Sauk Prairie
D1 Reg. 2 - Madison Memorial
Round 3
145
02/12
W
TF 19-4
T. Wendorf
Madison Memorial
D1 Reg. 2 - Madison Memorial
Round 2
145
02/12
W
F 2-0 1:19
B. Harrison
Waunakee
D1 Reg. 2 - Madison Memorial
Round 1
145
02/05
W
DEC 9-3
B. Roth
Sauk Prairie
Badger Conference
Finals(3:00pm)
145
02/05
W
F 0-0 4:42
A. Shumaker
Stoughton
Badger Conference
2nd Round Wrestlebacks(12:00pm)
145
02/05
L
DEC 15-8
B. Sarbacker
Verona
Badger Conference
Semifinals(10:00am)
145
02/05
W
DEC 2-1
K. Konopacki
Monroe
Badger Conference
Q-finals/1st round con(7:45pm)
145
01/22
L
F 0-0 1:34
R. Young
Baraboo
Baraboo @ Deforest
Round 1
145
01/07
L
F 0-0 5:36
C. Schmitz
Sauk Prairie
Deforest @ Sauk Prairie
Round 1
145
12/29
L
DEC 11-10
D. Sullivan
Mineral Point
Badger State
Round 5 Place Matches 1st-8th
145
12/28
L
F 0-0 3:30
J. Wagner
Milton
Badger State
Round 4 Semi-Finals and Consolation Semi-Finals
145
12/28
W
MD 15-1
A. Siebenaler
Hastings, MN
Badger State
Round 2 Quarterfinals and Consolations
145
12/22
W
F 0-0 4:22
D. Helt
Waunakee
Deforest @ Waunakee
Round 1
152
12/15
W
DEC 6-5
J. Loewi
Madison Edgewood
Deforest @ Madison Edgewood
Round 1
152
12/11
W
DEC 17-11
M. Elsen
Cashton
Tomah Scramble
Round 9
152
12/11
W
DEC 7-6
R. Ullenbrauck
Wausau East
Tomah Scramble
Round 7
152
12/11
W
DEC 3-2
D. Verburgt
Wautoma
Tomah Scramble
Round 5
152
12/11
L
DEC 10-3
J. Ames
Viroqua
Tomah Scramble
Round 3
152
12/08
L
F 0-0 5:24
J. Rozelle
Stoughton
Stoughton @ Deforest
Round 1
152
12/05
W
F 0-0 6:23
F. Morgado
Columbus
Deforest @ Columbus
Round 1
152
12/04
W
F 18-7 2:50
D. Cleary
Mount Horeb
Mount Horeb @ Deforest
Round 1
152
12/01
W
F 0-0 1:26
A. Caceres
Verona
Verona @ Deforest
Round 1
152
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020