Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Theodore Arnold
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
W
F 2-0 0:51
L. Campeau
Unity
2024 Saint Croix Falls Youth Tounament
Round 5
100-110
03/09
L
DEC 4-0
F. Roslansky
River Falls
2024 Saint Croix Falls Youth Tounament
Round 3
100-110
03/09
W
MD 14-0
S. King
EC North Huskies
2024 Saint Croix Falls Youth Tounament
Round 2
100-110
02/11
W
MD 11-1
B. Brinkman
New Richmond
New Richmond Tiger Tussle
Round 5
99-106
02/11
W
F 2-0 0:18
G. Erickson
Prescott Wrestling Club
New Richmond Tiger Tussle
Round 3
99-106
02/11
W
F 2-0 0:23
Z. Kluesner
New Richmond
New Richmond Tiger Tussle
Round 2
99-106
02/09
L
F 6-2 1:36
C. Brotzler
New Richmond
Somerset MS Wrestling Invite
Round 5
106-111
02/09
L
TF 15-0 2:00
J. Dravis
Prescott
Somerset MS Wrestling Invite
Round 3
106-111
02/08
L
F 2-0 0:40
C. Larkey
Osceola
Somerset MS Wrestling Invite
Round 2
106-111
01/13
L
DEC 3-0
B. Simpson-Greene
Cadott
Boyceville Middle School Invite
Finals (2 Man)
110-113
01/13
L
F 2-0 0:45
T. Ragsdale
SCC
Boyceville Middle School Invite
Finals (2 Man)
110-111
01/13
L
F 5-0 0:54
J. Baker
Chippewa Falls
Boyceville Middle School Invite
Finals (2 Man)
110
12/16
L
DEC 4-2
L. Esanbock
Spring Valley-Elmwood
Spring Valley Elmwood Cardinal Christmas Classic
Round 4
105-108
12/16
W
DEC 7-2
A. Marten
Mondovi/Eleva-Strum
Spring Valley Elmwood Cardinal Christmas Classic
Round 2
105-108
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/29
L
F 2-0 0:47
H. Burke
Spooner
Prairie Farm Youth Wrestling Tournament
Round 4
90-95
01/29
L
F 12-5 2:59
E. Schachtner
New Richmond Tigers
Prairie Farm Youth Wrestling Tournament
Round 3
90-95
01/29
L
F 5-0 0:28
U. Fugate
Unity Eagles Youth Wrestling
Prairie Farm Youth Wrestling Tournament
Round 2
90-95
01/14
L
F 4-0 1:00
O. Christopherson
Boyceville
Boyceville Wrestlerama
Placement Matches (8 Man)
87-99
01/14
W
MD 9-1
L. Moore
Menomonie Wrestling Club
Boyceville Wrestlerama
Semis & WB (8 Man)
87-99
01/14
W
F 6-0 1:35
C. Hollander
Rice Lake
Boyceville Wrestlerama
Quarterfinals (8 Man)
87-99
01/14
W
NC 0-0
L. Moore
Menomonie Wrestling Club
Boyceville Wrestlerama
2nd Place Match (8 Man)
87-99
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024