Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cash Colbert
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
PAUL VI CATHOLIC
Paul VI
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
W
F 16-5 5:02
G. Jones
Fishburne Military School
2024 VISAA State Wrestling Tournament
Finals Matches (32 Man)
190
02/17
W
F 2-0 1:10
R. Perry
Roanoke Catholic
2024 VISAA State Wrestling Tournament
Semis & 5th WB (32 Man)
190
02/17
W
F 7-1 1:42
J. Carroll
Woodberry Forest
2024 VISAA State Wrestling Tournament
Quarters (32 Man)
190
02/16
W
F 9-1 1:08
F. Meisenbach
Oak Hill Academy
2024 VISAA State Wrestling Tournament
Round 2 Champ (32 Man)
190
02/16
W
F 8-1 1:10
S. Nguyen
Episcopal
2024 VISAA State Wrestling Tournament
Round 1 (32 Man)
190
02/03
W
F 6-2 2:57
G. Tate
GOOD COUNSEL
WCAC WRESTLING CHAMPIONSHIPS
1st & 3rd (16 Man)
190
02/03
W
F 10-0 4:33
E. Vayro
ST. MARY`S RYKEN
WCAC WRESTLING CHAMPIONSHIPS
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
02/03
W
F 4-0 0:33
J. McCoy
BISHOP MCNAMARA
WCAC WRESTLING CHAMPIONSHIPS
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
01/27
W
F 4-2 1:15
Z. Zand
Landon
Landon Quad 2
Round 1
190
01/26
W
F 2-0 0:14
D. Johnson
St Frances Academy
Landon Quad 2
Round 1
215
01/26
W
F 16-3 6:16
G. Tate
Good Counsel
Landon Quad 2
Round 1
190
01/17
W
F 2-0 0:48
E. gavin
St. Mary`s Ryken
WCAC Tri @ Gonzaga
Round 1
190
01/17
W
F 6-2 2:00
T. McMichael
Gonzaga
WCAC Tri @ Gonzaga
Round 1
190
01/14
W
F 2-0 0:47
J. Seeber
The Potomac School
2024 Panther Invitational
Placement Matches (16 Man)
190
01/13
W
F 11-0 2:38
Z. Borden
Centreville
2024 Panther Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
01/13
W
F 10-1 1:24
O. Toth
Independence High School
2024 Panther Invitational
Quarters
190
01/10
W
F 10-1 3:49
G. Tate
Good Counsel
WCAC Tri @ McNamara
Round 1
190
01/10
W
F 4-1 1:03
J. McCoy
Bishop McNamara
WCAC Tri @ McNamara
Round 1
190
12/29
W
F 2-0 3:24
J. Wooten
Eastside
KO Sportswear Wildcat Duals
Round 1
190
12/29
W
F 2-0 1:53
J. Frasier
Summerville H.S.
KO Sportswear Wildcat Duals
Round 1
190
12/29
W
F 10-2 2:43
C. Gross
Lugoff-Elgin
KO Sportswear Wildcat Duals
Round 1
190
12/29
W
F 2-0 0:42
D. Carillo
Chapman
KO Sportswear Wildcat Duals
Round 1
190
12/29
W
F 18-3 6:33
R. Lawrence
River Bluff HS
KO Sportswear Wildcat Duals
Round 1
190
12/22
W
F 4-0 5:58
J. DeMarco
Gainesville HS
2023 King of the Rock Tournament
Placement Matches (32 Man)
190
12/22
W
F 5-1 2:41
D. Benitez
Gar-Field
2023 King of the Rock Tournament
Semis & 5th WB (32 Man)
190
12/21
W
TF 16-1 3:14
A. Adewale
Rock Ridge
2023 King of the Rock Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
190
12/21
W
F 6-1 1:18
A. Rivera
Brentsville District
2023 King of the Rock Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
190
12/21
W
F 6-2 1:10
J. Baker
Briar Woods
2023 King of the Rock Tournament
Round 1 (32 Man)
190
12/09
W
F 11-1 3:05
B. Cantrell
J P Mccaskey Hs
50th Annual Harrisonburg Invitational
1st & 3rd (16 Man)
190
12/09
W
F 16-2 2:40
D. Simons
Spotswood
50th Annual Harrisonburg Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
12/09
W
F 12-0 1:40
I. Riisager
Albemarle
50th Annual Harrisonburg Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
12/09
W
F 10-0 2:57
D. Ray
Turner Ashby
50th Annual Harrisonburg Invitational
Round 1 (16 Man)
190
12/07
W
F 0-0 0:30
S. Meyers
Bishop Ireton
Diocesan Quad
Round 1
190
12/06
W
F 0-0 1:46
A. Miller
Pope John Paul the Great Catholic HS
Diocesan Quad
Round 1
190
12/02
W
DEC 8-3
R. Wagner
Frank W. Cox
2023 50th Raymond B. Oliver Tournament
1st Place
190
12/02
W
F 8-1 2:55
J. Howard
Georgetown Prep
2023 50th Raymond B. Oliver Tournament
Round 6 Semi 1
190
12/02
W
F 2-0 1:14
G. Tate
Good Counsel
2023 50th Raymond B. Oliver Tournament
Round 4 Quarters
190
12/02
W
F 7-1 3:55
Z. Richards
Dematha Catholic
2023 50th Raymond B. Oliver Tournament
Round 2
190
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
W
F 0-0
Z. Richards
DeMatha Catholic
DeMatha Catholic @ Paul VI
Round 1
190
01/22
W
F 0-0
I. Evans
Fishburne Military School
Visaa Prep Duals
Round 1
190
01/22
W
F 0-0
L. Bitter
Randolph Macon Academy
Visaa Prep Duals
Round 1
190
01/19
L
DEC 8-5
G. Johnson
St. Mary`s Ryken
WCAC Tri @ PVI
Champ. Round 1
190
01/19
W
F 0-0
M. Williams
Bishop McNamara
WCAC Tri @ PVI
Champ. Round 1
190
01/14
W
TF 19-3 4:04
J. Blackman
St. Stephens/St. Agnes
2023 Panther Invitational
Placement Matches (16 Man)
190
01/14
W
F 13-5 4:38
J. Kellen
Independence High School
2023 Panther Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
01/14
W
F 11-1 2:30
S. Starling
Randolph Macon Academy
2023 Panther Invitational
Quarters
190
01/11
W
F 0-0
r. johnson
Gonzaga
WCAC Tri @ Gonzaga
Champ. Round 1
190
01/07
W
F 5-0 1:38
D. Avila
Broadneck
2023 Easton New Year`s Brawl
Placement (16 Man)
197
01/07
W
MD 14-2
J. Curry
Milford Senior
2023 Easton New Year`s Brawl
Semis & WB (16 Man)
197
01/07
W
F 5-0 0:26
B. Patel
Langley
2023 Easton New Year`s Brawl
round 7
197
01/07
W
F 5-0 0:54
K. Wise
Cambridge-South Dorchester
2023 Easton New Year`s Brawl
round 5
197
01/07
W
F 12-1 1:44
D. Watson
Indian River H S
2023 Easton New Year`s Brawl
Round 3 (16 Man)
197
01/06
W
F 14-0 2:35
O. Okojie
Winters Mill
2023 Easton New Year`s Brawl
Round 1 (16 Man)
197
12/31
L
MD 17-5
T. Brooker
Hickory Ridge
2022 Holy Angels Invitational
Championship
195
12/30
W
DEC 5-1
T. Richardson
Laney
2022 Holy Angels Invitational
Semifinals
195
12/30
W
F 5-0 3:45
S. Murphy
Nansemond River
2022 Holy Angels Invitational
Quarterfinals
195
12/29
W
MD 18-4
D. Davis
North Gaston
2022 Holy Angels Invitational
Round of 32
195
12/29
W
DEC 10-7
B. Gadson
Cox Mill
2022 Holy Angels Invitational
Round of 16
195
12/18
L
Replay
DEC 11-7
A. Harris
St Peter Prepatory
Beast of the East 2022
Consolation Round 6 (11 Mats)
190
12/18
W
Replay
DEC 7-3
R. Karapetyan
St. John`s College
Beast of the East 2022
Consolation Round 5 (5 Mats)
190
12/18
W
Replay
MD 10-0
C. Mingo
Gilman School
Beast of the East 2022
Consolation Round 4 (11 Mats)
190
12/17
W
Replay
F 4-2 3:46
M. Malerba
Nazareth
Beast of the East 2022
Consolation Round 3 (11 Mats)
190
12/17
W
Replay
F 10-0 1:42
A. Connor
Staunton River
Beast of the East 2022
Consolation Round 2 (11 Mats)
190
12/17
L
Replay
MD 15-2
J. Griffith
Sanford
Beast of the East 2022
Championship Round 2 (11 Mats)
190
12/17
W
Replay
MD 10-1
A. Bird
Loyola Blakefield
Beast of the East 2022
Championship Round 1 (11 Mats)
190
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
W
F 2-0 1:28
S. Keller
Georgetown Prep
Daystar Open High School
Round 3
182
02/12
L
DEC 14-11
A. Lavayen
Saint Stephens & Saint Agnes
Daystar Open High School
Round 1
182
01/31
W
F 2-0 2:00
A. Lahners
Cannon School
Daystar Open High School
Round 2
182
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024