Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Today · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Landon Pitt
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Arab
Arab JH
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
W
F 13-2 4:25
E. Brooks
Auburn
East Alabama JH Championships
Placement Matches (8 Man)
165
02/03
W
F 5-0 2:46
L. Sexton
Smiths Station Hs
East Alabama JH Championships
Semis & 1st WB (8 Man)
165
02/03
W
F 2-0 0:35
T. Frazier
Montgomery Catholic Prep School
East Alabama JH Championships
Quarterfinals (8 Man)
165
02/02
W
F 4-0 0:58
J. Calderon
Susan Moore Hs
@Arab/Albertville/Susan Moore
Round 1
165
02/02
W
F 13-0 2:51
Z.
Albertville
@Arab/Albertville/Susan Moore
Round 1
165
01/27
L
F 8-2 1:45
M. King
Grissom Hs
2024 Dick Clem Memorial
Round 7 - WB Semis
159
01/27
L
TF 18-2 4:23
R. Jones
Mae Jemison
2024 Dick Clem Memorial
Round 6 - SFs and WBs
159
01/27
W
F 3-0 1:07
B. Claunch
Briarcrest Christian School
2024 Dick Clem Memorial
Round 4 - QFs and WBs
159
01/24
W
DEC 4-1
Z. Johns
Southside, Gadsden
Southside vs. Arab/Chelsea
Round 1
157
01/06
L
DEC 8-1
N. Salgado
Southside, Gadsden
Michael Pruitt Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
159
01/06
L
DEC 8-3
R. Jones
Mae Jemison
Michael Pruitt Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
159
01/06
W
F 6-1 3:59
R. McLaughlin
East Limestone
Michael Pruitt Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
159
01/02
L
F 2-0 1:33
J. Peoples
Southside, Gadsden
5A Region 4 Duals
Round 1
165
01/02
L
DEC 9-7 SV
J. New
Alexandria HS
5A Region 4 Duals
Round 1
165
01/02
L
F 0-0
A. Goggans
Scottsboro
5A Region 4 Duals
Round 1
157
12/29
L
F 2-0 0:51
N. Salgado
Southside Gadsden
2023 Gulf Shores Scuffle
Varsity Conso Quarters
157
12/29
W
DEC 7-3
B. Hicks
Baker
2023 Gulf Shores Scuffle
Varsity Conso Rd 4
157
12/29
L
F 0-0 3:05
J. Donahoe
Gulf Breeze
2023 Gulf Shores Scuffle
Varsity Quarterfinals
157
12/29
W
DEC 7-4
E. Rasmussen
Saint James
2023 Gulf Shores Scuffle
Varsity Round of 16 & Conso Rd 1
157
12/29
W
F 7-3 4:56
B. Bousa
North Bay Haven
2023 Gulf Shores Scuffle
Varsity Round of 32
157
12/27
L
F 10-5 3:39
J. Jones
Hewitt-Trussville
Arab/Hewitt/Christian Brothers
Round 1
157
12/27
L
F 8-8 4:46
M. Lucchesi
Christian Brothers
Arab/Hewitt/Christian Brothers
Round 1
165
12/20
L
F 2-0 0:43
S. Sutton
Hoover
Quad @Arab/Hoover/Bob Jones
Round 1
165
12/09
W
F 6-2 1:30
L. Hoots
Daphne
Tri Match @Arab/Daphne/Bob Jones
Round 1
175
12/02
W
DEC 11-10
A. Kolaprath
Picayune High School
Saints Invitational III
Placement Rounds
165
12/02
W
F 2-1 1:19
L. Coffey
St. Andrew`s Episcopal School
Saints Invitational III
Consi Semi Finals
165
12/02
L
F 2-0
J. Spiers
Oak Grove HS
Saints Invitational III
Semi Finals
165
12/02
W
F 2-0 2:20
C. Jacobs
Vancleave High School
Saints Invitational III
Quarter Finals
165
12/02
W
F 4-1 1:45
K. Thomas
Ocean Springs High School
Saints Invitational III
Round Robin -- Round 5
165
12/02
W
F 4-6 2:43
L. Coffey
St. Andrew`s Episcopal School
Saints Invitational III
Round Robin -- Round 3
165
12/01
L
F 4-1 1:32
H. Martin
St Martin
Saints Invitational III
Round Robin -- Round 2
165
12/01
W
F 2-0 1:10
L. Sheppard
St. Patrick`s High School
Saints Invitational III
Round Robin -- Round 1
165
11/04
W
F 4-1 0:56
O. Bell
Arab
Coach Payne Memorial
Placement Matches (8 Man)
167
11/04
W
F 2-0 0:12
J. Johnson
Arab
Coach Payne Memorial
Semis & 1st WB (8 Man)
167
11/04
W
F 8-4 2:10
C. Havranek
Oak Mountain
Coach Payne Memorial
Quarterfinals (8 Man)
167
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/22
W
F 10-0 4:35
N. Holmes
James Clemens HS
North Alabama Championship
Round 8 - Finals
JH 137
01/21
W
DEC 11-9
C. Lindsey
Bob Jones
North Alabama Championship
Round 6 - Semis and WB
JH 137
01/21
W
DEC 8-1
H. Gonzalez
Sparkman
North Alabama Championship
Round 4 - QF and WB
JH 137
01/21
W
F 10-3 0:48
J. Wells
East Limestone
North Alabama Championship
Round 2
JH 137
01/16
L
F 2-2 1:27
J. Kimbrough
Madison County
Dick Clem Memorial by Signalink
2nd Wrestleback (16 Man)
140
01/16
L
F 4-1 1:02
T. Noblitt
Arab
Dick Clem Memorial by Signalink
Quarters & 1st WB (16 Man)
140
01/16
W
F 12-5 3:36
G. Harris
St. John Paul II
Dick Clem Memorial by Signalink
Round 1 (16 Man)
140
01/03
W
F 2-0 1:00
J. Robinson-Hernandez
East Limestone
5A Region 4 Duals
Champ. Round 1
132
01/03
L
F 6-6 4:30
C. BIRCHFIELD
Alexandria HS
5A Region 4 Duals
Champ. Round 1
132
11/12
W
MD 11-2
N. Tucker
Bob Jones
Piedmont JH (7-9) & Girls (7-12) Tournament
1st & 3rd (16 Man)
137
11/12
W
F 4-2 1:47
C. Fulmer
Huntsville
Piedmont JH (7-9) & Girls (7-12) Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
137
11/12
W
MD 8-0
S. Caneer
Arab
Piedmont JH (7-9) & Girls (7-12) Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
137
11/12
W
F 2-0 0:19
E. Mathis
Bob Jones
Piedmont JH (7-9) & Girls (7-12) Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
137
11/12
W
F 8-3 2:44
L. Traylor
Huntsville
Piedmont JH (7-9) & Girls (7-12) Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
137
11/12
L
DEC 6-4
C. Lindsey
Bob Jones
Piedmont JH (7-9) & Girls (7-12) Tournament
Round 1 (16 Man)
137
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/21
L
F 2-0 0:32
B. Augsburger
Pelham JH
2021 Indians Invitational
Round 4
JH 125
12/21
W
DEC 10-9
H. Vaughn
Montgomery Catholic JH
2021 Indians Invitational
Round 3
JH 125
12/21
W
F 7-2 1:29
A. Harpin
Daphne JH
2021 Indians Invitational
Round 2
JH 125
12/21
W
DEC 5-2
A. Rodrigues-fre
Gulf Shores JH
2021 Indians Invitational
Round 1
JH 125
12/21
L
F 2-0 0:37
M. Malkowski
Daphne JH
2021 Indians Invitational
Round of 16 (16 Man)
JH 125
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024