Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Nate Dahl
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 4-3
H. McClain
Fort Lupton
CHSAA 3A N Region 1
3rd and 5th Place Matches
215
02/10
L
F 4-0 2:59
A. Schuler
University
CHSAA 3A N Region 1
Consi Semis
215
02/10
W
F 0-0 2:26
O. Walden
Eaton
CHSAA 3A N Region 1
WB3
215
02/10
W
DEC 6-4 SV
I. Rocha
Wellington
CHSAA 3A N Region 1
2nd Wrestleback (16 Man)
215
02/09
L
F 2-1 4:33
H. McClain
Fort Lupton
CHSAA 3A N Region 1
Round 1
215
02/03
W
F 2-0 0:56
J. Palacios
Estes Park
Richard Urano Eaton Tournament
Round 4
215B
02/03
W
F 2-0 0:45
T. Archambo
Valley
Richard Urano Eaton Tournament
Round 3
215B
02/03
W
F 2-0 0:59
K. Frazier
University
Richard Urano Eaton Tournament
Round 2
215B
02/03
L
F 2-0 1:19
M. Pacheco
Wiggins
Richard Urano Eaton Tournament
Round 1
215B
02/03
W
DEC 6-3
J. Rodriguez
Skyline
Fort Morgan @ Skyline
Round 1
215
02/02
W
F 2-0 0:55
M.
Niwot
Niwot @ Fort Morgan
Round 1
215
01/27
L
F 5-8 4:26
M. Segura
Greeley West
2024 Mile High Classic
Semis & WB
215
01/27
L
F 2-0 1:09
C. Martinez
Pueblo South
2024 Mile High Classic
Quarters
215
01/27
W
F 2-0 1:27
N. Tagawa
Columbine
2024 Mile High Classic
Round 1
215
01/25
L
F 4-2 3:48
M. Pacheco
Wiggins
Morgan County Triangular
Round 1
215
01/25
L
F 7-1 2:43
C. Astorga
Brush
Morgan County Triangular
Round 1
215
01/20
W
F 2-0 0:14
A. Salazar
Berthoud
DPI BOYS WRESTLING INVITATIONAL 2024
Finals
215
01/20
L
F 4-1 2:19
T. Moore
Berthoud
DPI BOYS WRESTLING INVITATIONAL 2024
Round 4
215
01/20
W
F 4-1 5:02
J. Rodriguez
Skyline
DPI BOYS WRESTLING INVITATIONAL 2024
Round 1
215
01/13
L
MD 9-1
B. Reish
Canon City
Mel Smith
Round 5
215
01/12
L
F 4-0 3:29
D. Nicholson
Resurrection Christian
Mel Smith
Round 2
215
01/12
W
F 5-0 3:06
S. Ramirez
Northridge
Fort Morgan @ Northridge
Round 1
215
01/07
L
DEC 7-1
C. Harmon
Roosevelt
2024 Gary Daum Classic
Placement Matches (16 Man)
215
01/06
L
F 9-0 2:50
T. Moore
Berthoud
2024 Gary Daum Classic
4th Wrestleback (16 Man)
215
01/06
W
F 2-1 4:05
C. James
Thompson Valley
2024 Gary Daum Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
215
01/06
L
F 2-2 2:27
C. Mann
Mountain View
2024 Gary Daum Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
215
12/14
W
F 0-0 4:33
C. Harmon
Roosevelt
Fort Morgan @ Roosevelt
Round 1
215
12/09
L
F 2-0 1:05
C. Andrews
Rocky Mountain
2023 Roosevelt Invitational
16-Man Round 1
190
12/02
L
DEC 3-2
D. Davis
Limon
Chuck Annand Invitational
Round 5
190
12/02
L
F 10-1 4:58
I. Sittner
Highland
Chuck Annand Invitational
Round 2
190
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
F 4-0 2:27
R. Wagner
Elizabeth
CHSAA 3A Region 3
Semis and WB3
190
02/11
W
F 2-0 0:36
I. Gutierrez
Alameda International
CHSAA 3A Region 3
2nd Wrestleback (16 Man)
190
02/10
L
F 2-0 1:57
C. Runner
---
CHSAA 3A Region 3
Quarterfinals and WB1
190
02/04
L
F 5-0 0:38
A. ODorisio
Holy Family
2023 Holy Family JV Tournament
Round 4
190/215
02/04
W
F 2-0 0:40
K. Terrazas
Frederick
2023 Holy Family JV Tournament
Round 3
190/215
02/04
W
F 5-0 2:31
W. DiProfio
Thomas Jefferson
2023 Holy Family JV Tournament
Round 2
190/215
02/04
L
DEC 18-16 TB1
K. Krutzer
Mountain View
2023 Holy Family JV Tournament
Round 1 (5 Man)
190/215
02/04
L
DEC 3-2
J. Mendoza
Skyline
Skyline @ Fort Morgan
Round 1
190
02/03
L
F 4-0 4:38
J. Morales
---
Sterling @ Fort Morgan
Round 1
190
02/02
L
F 5-0 0:33
B. Hartson
---
Roosevelt @ Fort Morgan
Round 1
190
01/26
L
F 6-0 2:31
C. Galicia
Fort Lupton
Fort Morgan @ Fort Lupton
Round 1
190
01/20
L
F 7-0 2:29
R. Clarkson
Poudre
2023 TOP OF THE ROCKIES
Round 2 Champ & WB (32 Man)
190
01/20
L
F 5-0 1:25
J. Cullen
Pomona
2023 TOP OF THE ROCKIES
Round 1 (32 Man)
190
01/14
L
F 6-0 3:46
F. Cano
University
Wiggins Invitational
Round 4
190
01/14
W
F 2-0 4:04
J. Steinle
West Grand
Wiggins Invitational
Round 3
190
01/14
L
F 5-3 3:14
E. Lozano
Soroco
Wiggins Invitational
Round 1 (16 Man)
190
01/13
W
F 11-2 5:03
D. Mondragon
Northridge
Northridge @ Fort Morgan
Round 1
215
01/07
L
F 4-0 1:20
K. Casasola
Erie
2023 Gary Daum Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
01/07
L
TF 17-2 2:00
R. Bittner
Thompson Valley
2023 Gary Daum Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
12/17
L
Replay
F 0-0 1:54
C. Junker
Poudre
2022 Jimmy John`s NCCT
Rd 4 Consolation Round 3
190
12/16
L
Replay
F 14-2 1:37
C. Sidwell
Eaton
2022 Jimmy John`s NCCT
Rd 2 Champ/Rd 1 Consi
190
12/03
L
F 0-0 1:58
D. Nicholson
Resurrection Christian
Chuck Annand Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
190
12/03
L
F 4-1 1:34
T. Devlin
---
Chuck Annand Invitational
Round 1 (16 Man)
190
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024