Apr 24-28, 5:00 PM UTC
US Open Wrestling Championships
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Ohio Tournament of Champions
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
North Region MAWA Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Folkstyle Champio
May 4, TBD
ISWA Freestyle State
May 4, TBD
2024 Missouri USA Girls Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
MN/USA 6U-16U, Junior, Girls State FS/GR
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
dillen hook
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2017-2018
Team Name
Larned
Larned High School
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
W
Replay
DEC 2-1
C. Ochs
Hoxie
KSHSAA 3A/2A/1A Championships
Championship Matches (16 Man)
126
02/25
W
Replay
F 8-0 3:44
C. Underhill
Hill City
KSHSAA 3A/2A/1A Championships
Semis (16 Man)
126
02/25
W
Replay
F 4-0 4:00
E. Lowry
Stockton
KSHSAA 3A/2A/1A Championships
Quarterfinals (16 man)
126
02/25
W
Replay
TF 16-1 3:08
I. Castorena
Cherryvale
KSHSAA 3A/2A/1A Championships
Round 1 (16 Man)
126
02/19
W
DEC 9-2
G. Carlson
---
KSHSAA 3-2-1A Regional B
Consolation Finals (All Brackets)
126
02/19
W
F 2-0 0:45
C. Cosand
---
KSHSAA 3-2-1A Regional B
Consolation Semifinals (All Brackets)
126
02/19
L
F 2-4 4:28
C. Trimble
---
KSHSAA 3-2-1A Regional B
Championship Semifinals (All Brackets)
126
02/19
W
F 5-0 1:38
C. Westhoff
Gypsum-SE Of Saline
KSHSAA 3-2-1A Regional B
Championship Quarterfinals (All Brackets)
126
02/11
W
DEC 6-1
J. Ball
---
2022 CKL League
Round 6
126
02/10
W
F 7-1 5:15
J. Gardner
---
2022 CKL League
Round 4
126
02/10
W
DEC 3-0
D. Loughrie
Haven
2022 CKL League
Round 3
126
02/10
W
F 2-0 1:30
L. Clark
Hesston
2022 CKL League
Round 1
126
02/05
W
F 11-5 3:40
J. Gardner
---
Circle 31st Ann Varsity Inv
Round 7
126
02/04
W
MD 11-1
P. McClellan
Cheney High School
Circle 31st Ann Varsity Inv
Semi (2 mats) & Consolation 1st Round (center mat)
126
02/04
W
TF 16-0 4:04
B. Locke
---
Circle 31st Ann Varsity Inv
Round 2
126
02/04
W
F 8-0 1:08
C. Hower
Kingman
Circle 31st Ann Varsity Inv
Round 1
126
01/29
W
DEC 9-2
P. McClellan
Cheney High School
1st Annual Bill Brown Invitational
Round 6
126
01/29
W
MD 13-2
D. Loughrie
Haven
1st Annual Bill Brown Invitational
Round 5
126
01/29
W
F 5-0 1:09
J. Nowak
Garden Plain
1st Annual Bill Brown Invitational
Round 4
126
01/28
W
F 2-0 1:10
C. Hagerman
---
1st Annual Bill Brown Invitational
Round 2
126
01/28
W
F 5-0 1:02
L. Clark
Hesston High School
1st Annual Bill Brown Invitational
Round 1
126
01/22
L
TF 18-3 5:49
B. Wright
Kapaun
Bob Kuhn Prairie Classic
Finals
126
01/22
W
DEC 8-3
T. Pelnar
McPherson
Bob Kuhn Prairie Classic
Semis
126
01/21
W
DEC 6-2
O. Gonzalez
Goodland
Bob Kuhn Prairie Classic
Round 2 Quarters
126
01/21
W
F 5-0 2:20
J. Agnew
Manhattan
Bob Kuhn Prairie Classic
Round 1 (16 Man)
126
01/08
W
TF 19-2 3:42
M. Hernandez
Wabaunsee
Herington McMillin Invitational 2022
Round 6
126V
01/08
W
DEC 4-0
M. Brumfield
Clay Center
Herington McMillin Invitational 2022
Round 5
126V
01/08
W
F 2-0 0:59
A. Preston
Chase County
Herington McMillin Invitational 2022
Round 4
126V
01/08
W
F 6-0 1:19
C. Honor
Council Grove
Herington McMillin Invitational 2022
Round 2
126V
01/08
W
F 4-0 1:55
T. Leasure
Chapman
Herington McMillin Invitational 2022
Round 1
126V
01/07
W
MD 8-0
Z. Poulsen
Hugoton
2022 Larned Round Robin
Round 3 (4 Man)
126
01/06
W
DEC 4-2
J. Ball
Hoisington
2022 Larned Round Robin
Round 2 (4 Man)
126
01/06
W
DEC 7-2
G. Martinez
Holcomb
2022 Larned Round Robin
Round 1 (4 Man)
126
12/18
L
DEC 4-2
K. Spragis
Great Bend
Hoisington Corner Classic 2021
Round 3
126
12/18
L
DEC 8-3
K. Spragis
Great Bend
Hoisington Corner Classic 2021
Round 5
126
12/18
L
DEC 7-5
J. Ball
---
Hoisington Corner Classic 2021
Round 4
126
12/17
W
F 7-1 1:34
G. Doan
Hoisington
Hoisington Corner Classic 2021
Round 2
126
12/17
W
DEC 12-11
R. Gutierrez
Great Bend
Hoisington Corner Classic 2021
Round 1
126
12/04
W
DEC 13-9
K. Ramirez
Andover High School
Riley County Falcon Duals
Round 5 (10 Team)
126
12/04
W
F 11-0 1:24
K. Pierre
Manhattan High School
Riley County Falcon Duals
Round 1 (10 Team)
126
12/04
W
TF 19-4 5:02
M. Brumfield
Clay Center Community High School
Riley County Falcon Duals
Round 2 (10 Team)
126
12/04
W
DEC 10-5
L. Hainline
Emporia
Riley County Falcon Duals
Round 3 (10 Team)
126
12/04
W
DEC 5-2
C. Trimble
Marysville High School
Riley County Falcon Duals
Round 4 (10 Team)
126
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/23
W
F 2-0 1:07
G. Weiland
Oakley
Indian Invitational
Placement Matches (8 Man)
120
01/23
L
MD 17-4
Q. Pauda
---
Indian Invitational
Cross Bracket (8 Man)
120
01/22
L
DEC 9-7
T. Pelnar
---
Indian Invitational
Round 3 (8 Man)
120
01/22
W
F 10-2 1:43
K. Nuss
---
Indian Invitational
Round 1 (8 Man)
120
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/29
W
DEC 5-1
B. Montgomery
Smith Center
KSHSAA 3A/2A/1A Championships
5th Place (16 man)
113
02/29
L
DEC 5-0
J. Dyke
Belleville-Republic County
KSHSAA 3A/2A/1A Championships
4th Wrestleback (16 Man)
113
02/29
W
F 5-8 4:12
K. Atkins
Hill City
KSHSAA 3A/2A/1A Championships
3rd WB (16 Man)
113
02/29
W
F 6-0 2:24
A. Danner
Lyons
KSHSAA 3A/2A/1A Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
113
02/28
L
DEC 9-6 SV
B. Montgomery
Smith Center
KSHSAA 3A/2A/1A Championships
Quarterfinals (16 man)
113
02/28
W
F 7-4 4:43
D. Dultmeier
Silver Lake
KSHSAA 3A/2A/1A Championships
Round 1 (16 Man)
113
02/22
L
DEC 7-6
J. Dyke
Belleville-Republic County
KSHSAA 3-2-1A Regional @ Russell
Finals/3rd Place
113
02/21
W
F 5-0 1:45
A. Danner
Lyons
KSHSAA 3-2-1A Regional @ Russell
Championship Semifinals (All Brackets)
113
02/08
W
DEC 3-2
N. Moore
---
Circle Invitational Wrestling Tournament
1st & 3rd & 5th
113
02/08
W
DEC 6-2
D. Lugafet
Buhler High School
Circle Invitational Wrestling Tournament
Semi (2 mats) & Consolation 1st Round (center mat)
113
02/07
W
F 7-0 3:02
D. Morrill
Cherryvale High School
Circle Invitational Wrestling Tournament
Championship Quarter finals
113
02/07
W
F 13-0 2:14
J. Wald
Hesston High School
Circle Invitational Wrestling Tournament
Round 1 16 Man
113
02/01
W
F 4-1 1:40
J. Hoeme
Cheney High School
2020 Garden Plain Invitational
Round 6
113
02/01
W
DEC 7-0
N. Moore
Nickerson High School
2020 Garden Plain Invitational
Round 5
113
01/31
W
F 2-0 1:17
E. Hensley
Mulvane High School
2020 Garden Plain Invitational
Round 3
113
01/31
W
FOR 0-0
J. Nowak
Garden Plain
2020 Garden Plain Invitational
Round 4
113
01/31
W
F 2-0 2:00
A. Gillespie
Clearwater High School
2020 Garden Plain Invitational
Round 2
113
01/18
W
F 2-0 1:23
N. Reimer
---
35th Annual Scott City Wrestling Classic
FINALS
113
01/18
W
F 2-0 0:41
Z. Roberts
---
35th Annual Scott City Wrestling Classic
Round 4 (5 Man)
113
01/18
W
F 6-0 1:28
L. Cruz
---
35th Annual Scott City Wrestling Classic
Round 3 (5 Man)
113
01/18
W
F 2-0 0:30
B. Binder
Thomas More Prep-Marian
35th Annual Scott City Wrestling Classic
Round 2 (5 Man)
113
01/10
W
F 7-0 3:50
Q. Boxberger
Hoisington
Larned Round Robin
Placement Matches (8 Man)
113
01/10
W
F 2-0 0:37
B. Binder
Hays-Thomas More Prep-Marian
Larned Round Robin
Cross Bracket (8 Man)
113
01/09
W
MD 13-3
Q. Boxberger
Hoisington
Larned Round Robin
Round 3 (8 Man)
113
01/09
W
F 2-0 0:31
L. Cruz
Hugoton
Larned Round Robin
Round 2 (8 Man)
113
01/09
W
F 2-0 0:53
L. Guzman
Hugoton
Larned Round Robin
Round 1 (8 Man)
113
12/21
W
DEC 5-3
J. Anguish
Concordia
Hoisington Corner Classic 2019
Round 5
113
12/20
W
F 4-0 3:36
Q. Boxberger
Hoisington
Hoisington Corner Classic 2019
Round 3
113
12/20
W
MD 10-0
C. Adkins
---
Hoisington Corner Classic 2019
Round 1
113
12/07
W
DEC 6-4
K. Ramirez
Andover High School
Riley County Falcon Duals
Round 3 (6 Team)
113
12/07
W
F 6-1 5:40
Z. Boucher
---
Riley County Falcon Duals
Round 2 (6 Team)
113
12/07
L
DEC 6-4
G. Kalivoda
---
Riley County Falcon Duals
Round 4 (6 Team)
120
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
MD 20-9
N. Rubio
Hoisington
CKL League Tournament 2019
Placement Matches (8 Man)
113
02/09
L
F 2-0 0:56
G. Conde
---
CKL League Tournament 2019
Cross Bracket (8 Man)
113
02/08
L
F 2-0 0:29
K. Pelland
Pratt
CKL League Tournament 2019
Round 3 (8 Man)
113
02/08
W
F 9-9 5:10
J. Gardner
Smoky Valley
CKL League Tournament 2019
Round 2 (8 Man)
113
02/08
W
MD 9-1
C. Major
---
CKL League Tournament 2019
Round 1 (8 Man)
113
02/02
L
MD 14-6
W. Wright
Circle High School
Circle Invitational Wrestling Tournament
1st & 3rd & 5th
113
02/02
W
F 5-0 1:00
J. Gardner
Smokey Valley
Circle Invitational Wrestling Tournament
Cons Semi
113
02/02
L
TF 18-3 5:21
K. Beitz
Eureka High School
Circle Invitational Wrestling Tournament
Semi (center mat) & Consolation 1st Round (2 mats)
113
02/01
W
F 12-2 5:33
L. Pierce
Clearwater High School
Circle Invitational Wrestling Tournament
Championship Quarter finals
113
02/01
W
F 8-0 4:18
S. Pyle
---
Circle Invitational Wrestling Tournament
Round 1 16 Man
113
01/19
L
F 6-0 1:49
C. Pauda
---
Bob Kuhn Prairie Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
113
01/19
W
F 11-2 5:00
C. Hugunin
Phillipsburg
Bob Kuhn Prairie Classic
1st Round Wrestleback
113
01/18
L
F 10-3 2:27
A. Wolf
---
Bob Kuhn Prairie Classic
Round 1 (16 Man)
113
01/05
W
DEC 8-1
G. Kalivoda
Clay Center
Herington McMillin Invitational
Round 6
113
01/05
L
F 2-0 0:21
W. Stroda
Abilene
Herington McMillin Invitational
Round 4
113
01/05
L
F 2-0 1:15
T. VanValkenburg
Council Grove
Herington McMillin Invitational
Round 3
113
01/05
W
F 2-0 1:04
C. Brozek
Stafford
Herington McMillin Invitational
Round 2
113
01/05
W
F 4-0 2:00
C. Major
Hillsboro
Herington McMillin Invitational
Round 1
113
12/15
L
F 16-2 4:30
K. Beitz
Eureka
Hoisington Corner Classic 2018
Round 5
113
12/15
W
F 2-0 1:19
C. Brozek
Stafford
Hoisington Corner Classic 2018
Round 4
113
12/14
W
F 2-0 1:56
C. Adkins
---
Hoisington Corner Classic 2018
Round 3
113
12/14
L
TF 18-2 5:35
J. Anguish
Concordia
Hoisington Corner Classic 2018
Round 2
113
12/14
W
DEC 6-2
Q. Boxberger
Hoisington
Hoisington Corner Classic 2018
Round 1
113
12/01
W
F 6-6 3:34
H. Thelwell
Riley County High School
Riley County Falcon Duals
---
113
12/01
L
F 11-5 4:32
T. Gumeringer
Andover High School
Riley County Falcon Duals
---
113
12/01
W
F 4-0 3:13
J. Gardner
Lindsborg-Smoky Valley High School
Riley County Falcon Duals
---
113
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/03
L
TF 17-1 3:49
K. Patterson
Maize
King Of The Ring Team Haysville
Round 8
90
12/03
W
F 7-3 3:21
C. Means
Wichita Wrestling Club
King Of The Ring Team Haysville
Round 7
90
12/03
L
DEC 9-7 SV
H. Mcgivern
---
King Of The Ring Team Haysville
Round 4
90
12/03
L
F 9-2 4:02
H. Dietrich
Mulvane Wrestling Club
King Of The Ring Team Haysville
Round 2
90
12/03
W
FOR 0-0
K. Egan
Derby Wrestling Club
King Of The Ring Team Haysville
Round 1
90
11/22
L
F 2-0 0:17
P. Witcraft
Broken Arrow
The Pre-Turkey Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
89
11/22
W
F 5-2 1:20
A. Hudspeth
Edmond Santa Fe
The Pre-Turkey Open
2nd Wrestleback (16 Man)
89
11/22
L
TF 18-3 3:39
R. Agee
Blackwell
The Pre-Turkey Open
Round 1 (16 Man)
89
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
The Bader Show
Apr 14, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023