Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Julian McClanahan
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Team Name
Pewaukee
Pewaukee (WI)
Wisconsin
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
L
Replay
F 2-0 0:46
T. Booth
Moen Wrestling Academy
TOA - 2024 Dominate in the Dells
Rd 5
120
03/10
L
Replay
F 2-0 1:30
J. Gurwell
Iowa
TOA - 2024 Dominate in the Dells
Rd 2.5
120
02/17
L
F 2-2 3:25
P. Tadda
Menomonee Falls
WIAA D1 Sect F @ Wauwatosa West/East
Quarterfinals (8 Man)
106
02/10
W
F 2-0 0:54
C. Seifert
Brookfield East
WIAA D1 Reg FI @ Waukesha North
1st, 3rd, 5th (8 Man)
106
02/10
L
F 2-0 1:55
R. Moore
Hamilton
WIAA D1 Reg FI @ Waukesha North
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
106
02/10
W
MD 12-3
T. Ptaschinski
Waukesha West
WIAA D1 Reg FI @ Waukesha North
Quarterfinals (8 Man)
106
02/10
L
NC 0-0
R. Moore
Hamilton
WIAA D1 Reg FI @ Waukesha North
2nd & 4th (8 Man)
106
02/03
L
MD 13-5
P. Chapelle
New Berlin West/Eisenhower
2024 Woodland Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
106
02/03
L
DEC 7-0
A. Ebeling
Wisconsin Lutheran
2024 Woodland Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
106
01/27
W
DEC 4-3
L. Bowers
Ashwaubenon
Pewaukee Duals
Round 2 (8 Team)
113
01/27
L
F 9-2 1:40
E. Gill
Burlington
Pewaukee Duals
Placement Matches (8 Team)
113
01/21
W
DEC 8-3
J. Lorentz
New Richmond
2024 WI Challenge Series Finals
Varsity Reserve Consol Champ
106
01/20
W
MD 13-5
B. Butcher
Wrightstown
2024 WI Challenge Series Finals
Round 4.2 WB
106
01/20
W
DEC 9-2
O. Lubinski
Mauston/Necedah
2024 WI Challenge Series Finals
Round 3 -Quarters & WB
106
01/20
L
F 4-3 2:00
C. Panske
Shawano Community
2024 WI Challenge Series Finals
Round 1
106
01/10
L
F 0-0 1:30
A. Ebeling
Wisconsin Lutheran
Wisconsin Lutheran @ Pewaukee
Round 1
106
01/06
W
DEC 11-5
A. Reinwand
Hartford Union
WI Challenge Series Oostburg Qual
Placement
106
01/06
W
MD 9-1
O. Alsaggaff
Whitefish Bay
WI Challenge Series Oostburg Qual
Round 10
106
01/06
L
F 4-0 4:32
K. Strobel
Slinger
WI Challenge Series Oostburg Qual
Semifinals
106
01/06
W
DEC 9-3
L. Knoeck
Campbellsport
WI Challenge Series Oostburg Qual
Quarterfinals
106
01/02
L
MD 18-7
A. Strong
Brown Deer/Messmer/Shorew.
Brown Deer/Messmer/Shorew. @ Pewaukee
Round 1
106
12/29
L
F 7-3 3:38
T. Fidler
Mt. Prospect (Prospect)
The FLAVIN
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
106
12/29
L
F 2-2 1:59
M. Vitro
Lemont (H.S.)
The FLAVIN
Round 3 (4 Team)
106
12/29
L
DEC 7-5
C. Olson
Sycamore (HS)
The FLAVIN
Round 1 (4 Team)
106
12/29
L
F 9-3 2:54
N. O`Grady
Oswego (HS)
The FLAVIN
Finals (8 Team)
106
12/29
L
F 4-1 1:44
C. Phelan
Chicago (Marist)
The FLAVIN
Quarterfinals (8 Team)
106
12/09
W
MD 10-1
C. Steele
Ashwaubenon
Battle on the Bay
Placement (32 Man)
106
12/09
L
DEC 10-4
C. Seifert
Brookfield East
Battle on the Bay
Semis & 3rd WB (32 Man)
106
12/09
L
F 4-5 2:48
B. Butcher
Wrightstown
Battle on the Bay
Champ Round 1 (32 Man)
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024