Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
William Ross
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Lincoln (Tac)
Lincoln (Tacoma)
Mat Demon Wrestling Club
WA
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/24
L
Replay
DEC 9-3
C. Grossman
MT
2024 USAW Northwest 16U/JR Regional - GR
Round 10 (Finals)
126
03/23
W
DEC 8-4
R. Cordero
CA
2024 USAW Northwest 16U/JR Regional - FS
ROUND 8
126
03/23
W
Replay
TF 12-0 0:40
L. Elliott
CO
2024 USAW Northwest 16U/JR Regional - FS
ROUND 4
126
02/17
W
Replay
DEC 4-3
T. Daines
University
Mat Classic XXXV
Championships
3A 126
02/17
W
Replay
DEC 11-6
J. Mason
Mead
Mat Classic XXXV
Round 6 Semis
3A 126
02/16
W
Replay
F 2-0 1:05
W. Thompson
Yelm
Mat Classic XXXV
Round 4 Quarters
3A 126
02/16
W
Replay
MD 14-4
C. Crosby
University
Mat Classic XXXV
Round 2
3A 126
02/10
W
MD 11-3
P. Eklund
Auburn Riverside
WIAA 3A Region 3
1st Place
126
02/10
W
F 5-0 1:47
E. Ly
Lynnwood
WIAA 3A Region 3
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
02/10
W
F 13-1 5:34
S. DeHan
Auburn Mountainview
WIAA 3A Region 3
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
02/04
W
F 2-0 0:26
A. Zamora
Silas
2024 PCL Boys 3A Sub-Regional
Placement Matches (16 Man)
126
02/03
W
F 2-1 0:46
N. Raney
Silas
2024 PCL Boys 3A Sub-Regional
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
02/03
W
F 2-0 0:37
I. Pisoni
Spanaway Lake
2024 PCL Boys 3A Sub-Regional
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/27
W
F 4-1 1:32
Z. Sickler
Spanaway Lake
Spanaway Lake @ Lincoln (Tacoma)
Round 1
132
01/21
W
F 10-0 3:31
S. DeHan
Auburn Mountainview
King/Queen of the Mountain
Championship
126 Boys
01/20
W
F 5-0 0:31
M. Corpuz
Kentridge
King/Queen of the Mountain
Round 4
126 Boys
01/20
W
F 6-2 1:15
S. Guttmann
Garfield
King/Queen of the Mountain
round 2
126 Boys
01/20
W
F 15-2 2:20
Z. Duong
Curtis
King/Queen of the Mountain
Round1
126 Boys
01/13
W
F 0-2 1:28
S. Moery
Ingraham
Ragnarok
Round 6
126
01/13
W
F 14-0 3:12
B. Thomas
Peninsula
Ragnarok
Round 4
126
01/13
W
DEC 8-3
A. montenegro
W. F. West
Ragnarok
Round 2
126
01/07
W
F 7-1 1:29
S. Moery
Ingraham
Mt. Tahoma Classic
1st Place
126
01/06
W
F 4-1 1:26
M. Pedrosa
Heritage
Mt. Tahoma Classic
Round 4
126
01/06
W
F 6-2 1:07
A. Pesina-Quintanilla
Lakes
Mt. Tahoma Classic
Round 2
126
01/06
W
F 7-0 2:27
S. Guttmann
Garfield
Mt. Tahoma Classic
Round 1
126
12/21
L
DEF 2-0 0:49
A. Richardson
Foss
King and Queen of The Castle
1st Place
BOYS 126
12/21
W
F 12-1 2:44
N. Soung
River Ridge
King and Queen of The Castle
Round 6
BOYS 126
12/20
W
F 13-2 2:28
T. Burkhart
Seattle Academy
King and Queen of The Castle
Round 4
BOYS 126
12/20
W
F 4-0 1:12
S. Uriarte-Martinez
Highline
King and Queen of The Castle
Round 2
BOYS 126
12/17
W
TF 15-0 2:40
P. Hernandez
Napavine
Grays Harbor Championship - Boys
1st & 3rd (16 Man)
126
12/17
W
F 2-0 0:10
D. Miller
Lincoln (Tac)
Grays Harbor Championship - Boys
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
12/16
W
F 9-1 1:23
B. Chavis
Hoquiam
Grays Harbor Championship - Boys
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
12/16
W
F 13-3 1:30
T. Olin
Castle Rock
Grays Harbor Championship - Boys
Round 1 (16 Man)
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/20
L
Replay
DEC 5-4
L. Holman
Juab Wrestling Club
TOA - 2022 Northwest Bigfoot Battle
1st places
119
11/19
W
Replay
MD 11-1
B. Naranjo
Washington
TOA - 2022 Northwest Bigfoot Battle
semis and last consi
119
11/19
W
Replay
F 2-0 0:20
J. Mason
Big Cat Wrestling Club
TOA - 2022 Northwest Bigfoot Battle
Quarters
119
11/19
W
Replay
TF 15-0 1:21
C. McKinley
La Grande Mat Club
TOA - 2022 Northwest Bigfoot Battle
Round 1 (16 Man)
119
11/18
W
NC 0-0
J. Mason
Big Cat Wrestling Club
TOA - 2022 Northwest Bigfoot Battle
True Second
119
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020