Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Carl Bell
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Beauregard
Beauregard HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/31
W
F 2-0 1:33
J. Webb
Beulah
Bgard Senior Night
Round 1
150
01/31
L
F 4-0 3:36
S. SEGARRA
Holtville
Bgard Senior Night
Round 1
150
01/30
W
F 2-0 1:37
Z. McCree
Brewbaker Tech
Bgard Senior Night
Round 1
150
01/24
W
F 3-2 1:50
P. Ledbetter
Auburn
Auburn vs. Beauregard, Wetumpka
Round 1
150
01/19
W
F 6-2 1:08
J. Zimmerman
Auburn
Bgard vs Elm Co/Auburn
Round 1
150
01/18
L
F 9-3 2:21
T. Payton
Elmore County School
Bgard vs Elm Co/Auburn
Round 1
150
01/04
L
F 9-3 4:37
L. Loyd
Shelby County
2024 5A Region 2 Dual Championships
Round 1
150
01/03
L
F 7-3 4:39
E. Jones
Tallassee
2024 5A Region 2 Dual Championships
Round 1
150
01/03
W
F 6-3 4:23
N. Honea
Valley High School
2024 5A Region 2 Dual Championships
Round 1
150
01/03
L
F 7-1 2:37
T. Payton
Elmore County School
2024 5A Region 2 Dual Championships
Round 1
150
12/15
L
F 7-2 1:36
L. Loyd
Shelby County
Holtville Quad
Round 1
150
12/15
L
F 2-2 3:04
C. Knight
Gulf Shores
Holtville Quad
Round 1
150
12/14
W
F 4-1 1:04
H. Smith
Holtville
Holtville Quad
Round 1
150
12/13
W
F 0-0
E. Hill
Reeltown
Beauregard/Brew Tech
Round 1
157
12/08
L
F 9-6 5:57
T. Pitts
Opelika Hs
Bgard vs OHS/VHS/Cburg
Round 1
150
12/08
L
F 2-0 1:04
T. Gaither
Opelika Hs
Bgard vs OHS/VHS/Cburg
Round 1
150
12/08
W
F 2-0 0:44
B. Brown
Valley High School
Bgard vs OHS/VHS/Cburg
Round 1
150
11/22
L
F 0-0
E. Jones
Tallassee
Tallassee Duals
Round 1
150
11/21
L
F 8-3 3:01
E. Jones
Tallassee
Jaime Blakely Duals
Round 1
150
11/21
W
F 6-3 4:16
H. Fochtmann
Elmore County School
Tallassee Duals
Round 1
150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
W
Replay
F 5-0 1:36
M. Chamblee
Shelby County
AHSAA 5A South Super Section
2nd Wrestleback (16 Man)
152
02/11
L
Replay
F 4-0 1:16
C. Mccary
---
AHSAA 5A South Super Section
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
01/21
L
F 7-3 1:53
L. Whittemore
Southside of Gadsden
Smiths Station Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024